The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Anil Murthy: „Tvár vinníka bola veľmi zrejmá aj v televízii“

Anil Murthy: „Tvár vinníka bola veľmi zrejmá aj v televízii“


Prezident Valencie CF Anil Murthy otvorene odsúdil rasizmus a podporil Mouctara Diakhabyho. Prezident v sprievode hráča, ktorý nebol schopný urobiť vyhlásenie, pre VCF MEDIA zdôraznil stanovisko a postoj klubu.

Plná podpora pre Diakhabyho:

Včera sme sa zúčastnili očividného činu rasizmu v zápase proti Cádizu. Inak to nemôžeme nazvať. Náš hráč Mouctar Diakhaby sa stal obeťou veľmi vážneho rasistického útoku zo strany hráča Juana Calu. Aj keď to popiera, všetci vieme, ako rozpoznať tvár vinníka a úplne veríme Mouctarovi. Takéto správanie je vo futbale a v spoločnosti neúnosné a vo Valencii CF odsudzujeme akýkoľvek rasizmus a plne podporujeme nášho hráča. Ak uvedieme príklad: Tam, kde nie sú kamery sa smie urobiť čokoľvek. To nie je správne a nie je to myšlienka, ktorú by sme chceli vysielať. Futbal by mal byť príkladom pre spoločnosť. Verím, že môj hráč a každý, kto sledoval zápas v televízii, tak videl, že sa stalo niečo vážne, že naši hráči opustili trávnik. Tvár vinníka bola veľmi zrejmá aj v televízii.“

Valencia CF pôjde celou cestou pre podporu hráča:

Nepochybujme o tom, že Valencia CF pôjde celú cestu, aby bránila Diakhabyho a bojovala za to, aby sa takéto poľutovaniahodné udalosti už nikdy nezopakovali.“

Vyšetrovanie LaLigy:

Dnes ráno sme sa rozprávali s LaLigou, aby sme ju vyzvali a aby išli cestou vyšetrovania toho, čo sa stalo. Nemôže to byť ponechané len tak a nemôže sa to opakovať ani s iným hráčom z iného tímu.“

Hrdý tím:

Mrzí nás, že po incidente neexistovala žiadna reakcia na zastavenie zápasu a že to museli byť naši hráči, ktorí sa postavili, aby odišli z ihriska. Tvárou v tvár takýmto situáciám nemôžeme byť nečinní. Odteraz chceme vidieť reakciu na zmenu týchto protokolov, na ochranu zraniteľných. Pretože, ak to nezmeníme, budeme zlým príkladom pre všetkých. Sme hrdí na reakciu tímu a stále nechápeme, prečo po utrpení tejto rasistickej urážky dal rozhodca Diakhabymu žltú kartu a museli sme ďalej hrať, pretože predpisy v takýchto prípadoch nechránia obeť a tím.“

Je potrebné zmeniť nariadenia:

Toto sa musí zmeniť. Zmenilo sa to už aj v iných ligách a teraz to musí urobiť aj v španielskej súťaži. Nemôžeme sa profilovať niečím, tak vážnym ako rasizmus. Je čas na zmenu a Valencia CF pôjde celú cestu pre podporu svojho hráča a proti rasizmu. Včera sme urobili krok späť v boji proti rasizmu. Futbal musí byť príkladom pre spoločnosť. Nie rasizmu!

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.