José Bordalás: „Dali sme štyri góly a boli sme konzistentní proti tímu, ktorý je silný, keď hrá pred svojimi fanúšikmi“

José Bordalás predsadol na pozápasovú tlačovú konferenciu, na ktorej zhodnotil výkon svojich zverencov po výhre nad Osasunou v pomere 1:4. Trénerovi Valencie urobili vrásky na čele iba vynútené striedania pre kapitána Gayu a krídelníka Cherysheva, pričom pri druhom menovanom sa bude riešiť závažnosť zranenia. Napriek všetkému môžu Netopiere oslavovať zaslúženú výhru, po ktorej momentálne kraľujú na prvom mieste v tabuľke.

Boj o Európu:

Táto otázka sa kladie vždy, keď máte dobrú formu. Máme nohy na zemi a vieme, že sa to ešte len všetko začalo. Dnes sme odohrali skvelý zápas. V prvých minútach sme dostali gól a vedeli sme ako musíme reagovať proti skvelému domácemu tímu. Chlapcom treba pogratulovať. V druhom polčase odviedli skvelú prácu. Hrali s veľkou rýchlosťou a Gonçalo dvakrát skóroval. Získali sme tri body a tešíme sa z dôležitého triumfu.

Vyhrať mimo Mestallu:

Štatistiky tu sú a je normálne sa ne v určitom okamihu pozrieť. Analyzujeme ich ako tím a podľa nich vidíme, čo musíme ovplyvniť a zlepšiť, aby sme tímu poskytli rovnováhu. Dali sme štyri góly a boli sme konzistentní proti tímu, ktorý je silný, keď hrá pred svojimi fanúšikmi. V mnohých momentoch sme boli lepší. Musíme ísť od zápasu k zápasu. Pred nami je ešte dlhá cesta. Nesmieme prepadnúť do eufórie. Poznáme spôsob ako ďalej rásť a to je náš cieľ.

José Gayà:

Po prvom polčase bol v poriadku, ale v šatni sa ochladilo a necítil sa dobre. Rozhodli sme sa pre zmenu.

Denis Cheryshev:

Všimol si nestabilné koleno z poslednej akcie. Nemohol pokračovať ďalej. Dúfame, že nedôšlo k žiadnemu vážnejšiemu zraneniu, ale príznaky neboli dobré.

Gonçalo Guedes:

Je to fantastický hráč. Každý deň mu hovorím, že má na to byť rozdielovým hráčom a on vie, že nám toho môže dať oveľa viac.

Mentalita:

Nie je to ľahké. Pravdou je, že chlapci sú veľmi vnímaví, majú obrovské predstavy v zlepšovaní sa a všetko, čo robím je pokúsiť sa im vštepiť ambicióznu a víťaznú mentalitu. Mojím cieľom je zlepšovať limity hráčov.