José Bordalás: „Detinské chyby, ktoré sa v profesionálnom futbale zvyčajne nevidia“

José Bordalás predsadol na pozápasovú tlačovú konferenciu, na ktorej zhodnotil výkon svojich zverencov. Valencia CF po prvom polčase prehrávala už 3:1 nad FC Sevillou, pričom všetky góly za Mamardashviliho chrbát padli po hrubých chybách od valencijských hráčov. Samotný kormidelník tímu pripustil, že sa jednalo o detinské a hlúpe chyby, ktoré Netopiere stáli tri body a možný prepad v tabuľke.

Zápas poznačený chybami:

Nie po fyzickej stránke. Za dvadsať minút strelili tri góly. Urobili sme chyby. Porážka poukazuje na chyby, ktoré sme urobili. Detinské chyby, ktoré sa v profesionálnom futbale zvyčajne nevidia. Urobili sme ich skoro a pomerne často. Zápas sa rýchlo vyriešil proti tímu, ktorý bude bojovať vo všetkých súťažiach.

Zranenia v tíme:

Dôležití hráči sa zranili a je to vidieť. Sme tam, kde sme. Výsledok je zdrvujúci, ale musíme sa zlepšiť. Musíme to napraviť a nepripustiť toľko chýb. Musíme všetkých požiadať, aby boli jednotní. Dúfame, že proti Athleticu vyhráme.

Inkasované góly:

Dal som jasne najavo, že to boli veľmi vážne chyby. Nechcem uberať Seville na sile, ale góly boli inkasované po hrubých chybách.

Zmena Aldereteho, Guedesa a Wassa:

Mali sme veľmi nepriaznivý výsledok. Alderete dostal žltú kartu a my sme nechceli ďalej riskovať, pretože zápas bol veľmi komplikovaný. Máme pred sebou ďalší dôležitý zápas proti Atleticu. Bolo to náročné a dôležitým hráčom sme dali oddych.

Diskusia v bráne:

Teraz je čas sa zamyslieť. Musíme myslieť na hru s Athleticom. Zápas je veľmi dôležitý a je to skvelý tím. Od zajtra sa pokúsime analyzovať hru a zotaviť tím. Vieme, že takéto hry si už nemôžeme ďalej pripustiť.