The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Wass: Přivedla mne touha po Lize mistrů

Wass: Přivedla mne touha po Lize mistrů


Valencia má ode dneška ve svém kádru druhého dánského fotbalistu v historii. Odpoledne se na webu klubu objevilo oznámení podpisu, vpodvečer pak byl Daniel Wass na tiskové konferenci představen zástupcům médií.

A když hovoříme o tiskové konferenci, tak je jasné, že jsme se dozvěděli některé myšlenky a pocity nového Netopýra. Ještě předtím, než se dostal ke slovu Daniel Wass, tak tiskovou konferenci zahájil prezident klubu Anil Murthy: „Jsme zde, abychom vám představili Daniela Wasse, nového hráče Valencie. Vím, že to není žádné překvapení, protože jeho jméno bylo do souvislosti s Los Che kladeno již několik týdnů. Je to skvělý podpis pro náš projekt. Hovořil jsem dnes s Marcelinem a ostatními členy trenérského týmu, hodnotili jsme trh a soupisku, kterou tvoříme. Chceme tým hodný Ligy mistrů a dnes jsme do něho přidali skvělého hráče, univerzála se zkušenostmi ze španělské ligy, který nám jistě pomůže dokázat velké věci v nadcházející sezóně.“

Po úvodním slovu klubového prezidenta se již k mikrofonu dostal i Daniel Wass. Ve spojitosti s Dánem je často zmiňována univerzálnost, takže jaký je vlastně oblíbený post nového Netopýra? „Rád hraji ve středu zálohy nebo na jejím kraji, ale nejdůležitější je hrát a je jedno, na jakém postu. Ale oblíbený post samozřejmě mám,“ řekl devětadvacetiletý Wass. A jaký je jeho cíl pro angažmá na Mestalle? „Mým cílem je odehrát co nejvíc zápasů a co nejčastěji pomoci Valencii k vítězství. Hrajeme tři soutěže a já jsem zde, abych spolu se svými novými spoluhráči dosáhl na velké úspěchy,“ pronesl bývalý hráč Celty Vigo. O zájmu Valencie o dánského záložníka média spekulovala již docela dlouho, ale Wass dané období prožíval nejspíš celkem v klidu, respektive nyní už je spokojen: „O zájmu jsem věděl vlastně týdny, ale hlavní je, že dnes byla smlouva konečně podepsána a jsem rád, že jsem ve Valencii.“ V Celtě Vigo se Danielu Wassovi víceméně dařilo a v galicijském celku by si ho jistě rádi ponechali, ale Dán má jedno velké fotbalové přání, které mu ve Vigu nemohli splnit: „Když jsem hrál druhý rok za Celtu, tak jsme působili v Evropské lize, a od té chvíle jsem se nemohl zbavit velkého snu, že si chci jednou zkusit i Ligu mistrů, protože to je nejprestižnější soutěž v Evropě. A je skvělé, že si můžu tento sen splnit zde. Evropské poháry a hlavně Liga mistrů, to je sen, který mne dovedl na Mestallu.“ Aby se hráč mohl v nějakém klubu prosadit, tak je zásadní důvěra trenéra. Stihl si Daniel Wass vůbec pohovořit s Marcelinem Garciou Toralem? „Marcelino ví, že zvládnu zahrát na různých pozicích. Dnes jsem s ním chvíli mluvil po telefonu, ale nejdůležitější samozřejmě bude, až se potkáme tváří v tvář. Pak mi teprve řekne všechny své představy a požadavky,“ uzavřel nový Netopýr svoji první tiskovou konferenci jako hráč Los Che.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.