The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kangin Lee: Od příchodu do Valencie chci být součástí prvního týmu a hrát na Mestalle

Kangin Lee: Od příchodu do Valencie chci být součástí prvního týmu a hrát na Mestalle


V posledních dnech se dostává značné pozornosti sedmnáctiletému korejskému fotbalistovi Kanginu Leeovi, který v sobotu prodloužil s valencijským klubem smlouvu až do roku 2022 a následně zamířil do Švýcarska na předsezónní přípravu áčka Los Che.

Ve věku deseti let opustil Kangin Lee se svou rodinou Jižní Koreu a zamířil na východní pobřeží Španělska, kde se připojil k Akademii fotbalového klubu Valencia CF. Již tehdy nebylo pochyb, že v něm dříme velký potenciál. V prvním roce u Netopýrů začal hrát Kangin za Alevin, ale jednotlivými kategoriemi rychle postupoval. Vždy však zůstal pokorný vědom si toho, že splnit si sen o kariéře profesionálního fotbalisty není snadné. V sobotu však podepsal s Valencií novou smlouvu s platností do 30. června 2022 a s výkupní klauzulí ve výši 80 milionů eur. Je tedy zřejmé, že v tuto chvíli chybí mladíkovi z Asie již jen opravdu drobný krůček k naplnění snu.

Po podepsání nové smlouvy se Kangin Lee vypravil za valencijským áčkem do Švýcarska, kam dorazil v neděli ráno. V přechodném bydlišti Netopýrů ho přivítal nejprve prezident klubu Anil Murthy a následovalo setkání s trenérem Marcelinem a hráči. Trvalý úsměv korejského mládežnického reprezentanta ukazoval, jak je šťastný, což potvrdil i v rozhovoru pro oficiální klubové stránky: „Jsem opravdu rád, že mohu dál pokračovat v tomto skvělém klubu, ve Valencii CF. Teď však přichází čas, abych každý den usilovně pracoval, abych dosáhl co nejlepších výsledků.“

„Ve Valencii CF jsem vyrostl a klub mi pomohl dostat se na úroveň, na které nyní jsem. Je to velká část mého života, kdy jsem spojen s tímto klubem. Od chvíle, kdy jsem do klubu přišel, jsem měl sen, že budu hrát na Mestalle a že budu součástí prvního týmu. No a to se mi teď začíná plnit. Ovšem musím zůstat nohama na zemi. Moji spoluhráči a trenérský personál se ke mně chovají velmi hezky. Je to fantastická příležitost, že mohu z takové blízkosti sledovat, jak se připravují a jak hrají špičkoví prvoligoví hráči. No a samozřejmě se budu snažit od nich co nejvíce naučit,“ řekl Kangin Lee klubovým médiím.

Jednou z hlavních strategií klubu je začlenění mladých hráčů z Akademie do prvního týmu. Což dokazuje i případ korejského mladíka. „Klub pozorně sleduje mladíky z Akademie a dává jim prostor v áčku, díky čemuž má Valencia CF mladý perspektivní tým. Myslím, že je opravdu dobré, že i velmi mladí hráči mohou absolvovat předsezónní přípravu s prvním týmem. Protože to je pro všechny z Akademie sen. Teď však všichni musíme tvrdě pracovat, abychom se v prvním týmu udrželi,“ uzavřel mladičký Kangin Lee, který má našlápnuto stát se velkou hvězdou východošpanělského klubu.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.