The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Rozhovor s Marcelinem po prvním kole

Rozhovor s Marcelinem po prvním kole


První kolo španělské La Ligy bylo celé odehráno. Valencia si ve svém prvním zápasu vedla dobře a získala jeden bod proti Atleticu Madrid. Po zápase jako tradičně byla na řadě tisková konference, ve které Marcelino zodpověděl následující otázky.

Jaké je vaše hodnocení zápasu?

V druhém poločase jsme měli několik dobrých šancí. Jedna z nich skončila gólově. Jsem hrdý na celý tým a díky patří také fanouškům, kteří nám pomohli proti velmi silnému rivalovi. Zápas skončil remízou a mám pocit, že jsme si letos vedli o hodně lépe než loni.

Inkasovaný gól

Zápas byl vyrovnaný, nebylo k vidění moc šancí v prvním poločase a inkasovaný gól hodně zabolel. Trvalo nám chvíli, než jsme se dokázali z toho oklepat a vrátit se do hry. Během poločasové přestávky jsme znovu získali motivaci, abychom s nepříznivým stavem něco udělali.

Jak hodnotíte Rodriga?

Je to pro nás velmi důležitý hráč. Máme naučeno hodně herních mechanizmů, které závisí právě na něm. Musím vyzdvihnout výkony všech hráčů, ale Rodrigo je velmi důležitý hráč pro celý tým.

Co znamená pro hráče Valencie čelit Atleticu?

Neznamená to nic, soustředili jsme se pouze na hru. Byl to velmi důležitý a velmi obtížný zápas, ve kterém tým získal sebevědomí. Nyní se musíme rychle zregenerovat a vrátit se na tréninkové hřiště. Bylo velmi teplé počasí a museli jsme hrát na maximum svých možností.

Co týmů scházelo k vítězství?

Chladná hlava. Nervozita způsobila několik chyb v prvním poločase. V druhém poločase jsme měli dva nebo tři velmi slibné protiútoky, ale bohužel jsme žádný nedokázali proměnit.

Jaký máte názor na nové posily?

Jsem spokojený s novými hráči. Rychle se dokázali adaptovat. V minulé sezóně jsme začali trochu sklíčeně. Letos máme za sebou výbornou předsezonní přípravu a hráči, kteří se do ni zapojili, mají velkou výhodu. Podepsali jsme dobré hráče a očekávám, že budeme letos i lepším týmem.

Jaký je váš pohled na situaci v útoku?

Gameiro a Batshuayi přišli teprve před pár dny a tréninku s novým týmem mají zatím málo. Michy za celé leté trénoval pouze asi dvanáctkrát a Kevin má na kontě o něco více tréninků. Ještě je brzy, abych mohl hodnotit. Všichni víme, jak moc je pro nás Rodrigo důležitý a celou letní přípravu pojal ve velkém stylu. Jeho výkyvy v náladě nemají žádný vliv na to, jaký předvede výkon na hřišti.

Byl jste překvapený, jak vysoký level fotbalu byl včera k vidění?

Nebyl jsem překvapený. Včera proti sobě stály dva silné týmy. Měli jsme představu, že tento zápas vyhrajeme. Aletico hraje podivný styl fotbalu, který nás hlavně v minulé sezóně dost trápil. Ve finální fázi zápasu byl k vidění velmi rychlý fotbal. Myslím, že pro nás jsou takové zápasy ideální a jsem hrdý na to, s jakým nasazením jsme včera hráli.

Byla první půle podobná k zápasům v minulé sezóně?

Obvykle v zápase ztrácí tým svoji organizaci během hry, ale to se u Atletica nestalo. Snažili jsme se jejich organizovanou hru nabourat. V prvním poločase moc šancí nebylo, ale to je normální v zápasu s Atleticem. V druhém poločase se nám podařilo dotáhnout ztrátu a na konci utkání jsme mohli rozhodnout pro vlastní prospěch.

Na kolik procent nyní tým funguje?

Je nemožné říct na kolik procent, protože nevím, jaké je naše maximum. Máme určitě lepší tým než loni, ale to v žádném případě neznamená, že musíme podávat i lepší výkony. Musíme se stále zdokonalovat a posouvat své limity. Musíme být obezřetní v každém utkání a nic nepodcenit.

Máte obavy o zdravotní stav Garaye?

Samozřejmě, že mám obavy o jeho zdravotní stav. Jeho případná absence by snížila konkurenci na postu stopera. Myslím, že to není nic závažného a během tohoto týdne se dá všechno do pořádku.

Je styl hry Atletica pro vás inspirující?

Diego Simeone má dobré reference na všechno co předává svým hráčům. V Atleticu předvádí dynamické změny, které přináší vítězství. Po sedmi nebo osmi letech dokázal posunout Atletico hodně dopředu. Já doufám, že Valencie ať se mnou nebo beze mě, se dokáže dotáhnout na kvalitu Atletica.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.