The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Albelda: Postup do Ligy mistrů nebo vítězství v Copa del Rey? Chtějme oboje!

Albelda: Postup do Ligy mistrů nebo vítězství v Copa del Rey? Chtějme oboje!


Španělská tisková agentura EFE tento týden vyzpovídala legendárního valencijského záložníka Davida Albeldu. Vzniklo tak zajímavé povídání, ve kterém El Capitano promluvil například o cílech, na které může Valencia v této sezóně ještě dosáhnout, ale vyjádřil se i k nedávno schválené změně španělského Superpoháru.

Již příští sobotu čeká na Valencii finále Copa del Rey proti Barceloně, která bude samozřejmě velkým favoritem utkání. Mají Netopýři šanci na zisk trofeje? Dle Albeldy ano. „Finále je vždy něco speciálního. Myslím si, že vzhledem ke stylu hry obou celků může být Valencia pro Barcelonu těžkým protivníkem. Zároveň se Valencia může inspirovat v nedávném utkání, kdy Barcelonu z Ligy mistrů vyřadil Liverpool, který předvedl fyzicky velmi náročnou hru. Všichni nejspíš tušíme, jak bude to finále vypadat. Valencia nasadí osvědčený systém 4-4-2 a bude držet své pozice. Barcelona je tým, který se nikdy nepřizpůsobuje svému soupeři, takže bude opět držet míč a hledat skuliny v obraně Netopýrů. Pak už jde jen o to, zda se Valencia dokáže v rozhodující chvíli zmocnit míče a zasadit Barceloně klíčový úder,“ řekl o vyvrcholení Copa del Rey Albelda, který s Valencií v minulosti získal hned několik trofejí.

Ještě před finálovým zápasem domácího poháru je na programu poslední kolo ligového ročníku, kde má Valencia stále šanci na konečné 4. místo, čímž by se kvalifikovala do příštího ročníku Ligy mistrů. Pokud Valencia zítra na hřišti Realu Valladolid zvítězí, tak ji už nikdo o Ligu mistrů nepřipraví, ale v závislosti na výsledcích Getafe a Sevilly se může do milionářské soutěže probojovat i bez zítřejšího vítězství. Valladolid je již zachráněn a k žádným velkým posunům v tabulce se nedostane ani v případě vítězství. Bude to hrát v zápase proti Valencii roli? Bývalý španělský reprezentant hráče Los Che nabádá, ať zapomenou na to, zda jejich soupeř o něco hraje či nikoliv: „Valencia nesmí v zápase myslet na Valladolid. Domácí se budou snažit ukázat, že se v La Lize zachránili oprávněně, budou chtít odměnit své fanoušky dobrým výkonem, ale Valencia musí hrát svoji hru a od první minuty musí jít za svým cílem.“

„Byl to těžký rok a i když je teď zrovna tým v dobré pozici, tak rozhodující pro hodnocení sezóny bude, jak to celé dopadne. I když stejně víme, jak to ve fotbale funguje. Něco je pro jednoho úspěch, zatímco pro jiného je to samé neúspěch. Obecně ale platí, že pokud se Valencia kvalifikuje do Ligy mistrů, tak bude sezóna hodnocena pozitivně. Finále poháru je taková třešinka na dortu, protože v jednom utkání se může stát cokoliv a proti Barceloně to nebude snadné, ale dosáhnout na Ligu mistrů bylo hlavním klubovým cílem sportovním i ekonomickým,“ řekl před utkáním proti Valladolidu Albelda, který si v Lize mistrů zahrál před lety dokonce i ve finále.

Bývalý záložník, který víceméně celou kariéru strávil v dresu valencijských Netopýrů, dále tiskové agentuře EFE sdělil, že vidí rozdílné priority klubu a fanoušků. Zatímco klub preferuje postup do Ligy mistrů, tak fanoušci by po jedenáctileté pauze opět rádi viděli své oblíbence s nějakou trofejí v rukou, tedy touží po úspěchu ve finále Copa del Rey. Následně Albelda prozradil i svůj pohled na věc, ve které zdůraznil, že nevidí důvod, proč si vybírat: „Není to o výběru toho, co bych radši. Právě teď je Valencia v situaci, kdy má na dosah postup do Ligy mistrů a zároveň má možnost hrát a pokusit se vyhrát finále poháru. Nechápu, proč dávat přednost jednomu nebo druhému. Chtějme oboje!“

Co se týče nového formátu Superpoháru, kde se nyní bude o vítězi rozhodovat mezi čtyřmi týmy v tzv. Final Four, tak Albelda pohlíží na změnu stejně jako valencijský klub, tedy se mu nelíbí: „Změna formátu Superpoháru se mi nelíbí, protože škodí víceméně všem kromě Realu Madrid a Barcelony. Pro klub, jako je Valencia, nebo pro jiné menší kluby bude nyní daleko těžší trofej získat, když to nebude záležitost jednoho finálového utkání. Poměřovat se s Realem či Barcelonou je vždycky náročné a když bude chtít někdo vyhrát Superpohár, tak musí zvládnout dva takovéto náročné zápasy během pár dní. Není to fér.“ Mimochodem i španělský Superpohár má El Capitano ve své sbírce trofejí získaných v dresu Los Che, přičemž v roce 1999 ke zdolání Barcelony přispěl dokonce i gólem, třebaže jak si jinak fanoušci Valencie dobře pamatují, tak střílení gólů bylo to poslední, co se dalo od Albeldy na hřišti očekávat.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.