The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Vallejo: Cítím smutek i radost, ale těším se na vzrušující výzvy

Vallejo: Cítím smutek i radost, ale těším se na vzrušující výzvy


Druhá nejvyšší španělská soutěž teprve finišuje svoji základní část, ale řada klubů se už bude muset obejít bez svých klíčových hráčů. Oslaben bude i Cadiz, z kterého již za reprezentačním dobrodružstvím zamířil Manu Vallejo, který se pak již pravděpodobně přesune do Valencie, kde již má podepsanou smlouvu pro příští sezónu. Ve čtvrtek se Vallejo s Cadizem rozloučil na tiskové konferenci.

Cadiz měl v neděli odehrát utkání 41. kola Segunda Division proti celku Extremadura UD, ovšem program předposledního kola základní části byl nakonec upraven a většina zápasů se bude hrát až dnes večer, přičemž příčinou je tragická smrt bývalého reprezentanta Jose Antonia Reyese, který v sobotu zahynul při dopravní nehodě. Shodou okolností byla jeho posledním působištěm právě Extremadura. O víkendu pak na Cadiz čeká utkání na hřišti Sportingu Gijon, přičemž po něm bude jasno, zda se ostrovní celek probojoval do play-off o postup do Primera Division. Ze Segunda Division postupují dva celky přímo a čtyři další hrají dodatečné play-off o poslední volné místo. Cadiz momentálně drží 6. místo, tedy poslední, které zaručuje účast v play-off. Stejně bodů však má i Deportivo La Coruna na 7. místě a šanci na play-off má i Real Oviedo.

Není proto překvapivé, že Vallejo Cadiz koncem minulého týdne neopouštěl s lehkým srdcem: „V tuto chvíli mám v hlavě mnoho událostí, které jsem tu v poslední době prožil. Byl to pro mě povedený rok, ale je mi líto, že nebudu moct pomoci týmu v posledních dvou zápasech sezóny. Jsem ale přesvědčen, že mí spoluhráči jsou připraveni přinést městu radost. Cítím smutek, ale zároveň i radost, neboť mě v blízké době čekají vzrušující výzvy.“ Vallejo je nyní na přípravném kempu španělského národního týmu U21, který se chystá na evropský šampionát této věkové kategorie. Mistrovství Evropy je na programu od 16. do 30. června a zatímco dvaadvacetiletý Vallejo, který dosud za reprezentaci U21 zasáhl pouze do dvou zápasů, bude muset o konečnou nominaci ještě zabojovat (v přípravném kempu je pětadvacet hráčů, zatímco na Mistrovství Evropy jich může být nominováno jen třiadvacet), tak jistotu cesty na šampionát má bezpochyby valencijský Carlos Soler, který je jednou z hlavních postav španělské jednadvacítky. Mimochodem právě mladého Netopýra Vallejo střídal při obou svých dosavadních startech za mládežnický národní tým.

Vzhledem k tomu, že pro konečnou nominaci na šampionát dojde ještě k seškrtání stávající soupisky, která je na přípravném kempu španělské jednadvacítky, tak je tu stále i možnost, že si Vallejo za Cadiz ještě v této sezóně zahraje, ale bylo by to až ve zmiňovaném play-off, kam by se tedy Cadiz musel úspěšně probojovat: „Pokud bych se neprobojoval na šampionát a pokud by ještě měl Cadiz o co hrát, tak bych se samozřejmě rád vrátil a pomohl. Myslím si ale, že by se tvůrci kalendáře Segunda Division měli zamyslet, protože je nespravedlivé, že některé týmy přijdou v rozhodující fázi sezóny o hráče, kteří si jedou plnit reprezentační povinnosti. Segunda je velmi dlouhá soutěž s dvaačtyřiceti hracími dny a jistě by nebyl problém, když by se nehrálo jen o víkendech, ale během roku by bylo i několik vložených kol hraných ve všední dny.“ Pokud se však Vallejo na šampionát do Itálie probojuje, tak už poté zamíří za novou výzvou, a to do Valencie. Od Carlose Solera může prozatím získávat alespoň informace, jak to u čerstvého vítěze Copa del Rey chodí.

„Na tuto sezónu nikdy nezapomenu, mohl jsem hrát doma, v dresu svého mateřského klubu. Od první chvíle mě tu všichni moc pěkně přijali a trenér mi dal velkou příležitost. Teď budu svým spoluhráčům fandit aspoň na dálku. Leckdo si myslí, že nemáme na úspěch, ale je důležité nyní zvládnout domácí zápas a probojovat se do play-off. A tam věřím tomu, že jsou mí spoluhráči schopni dosáhnout velkých věcí,“ zakončil Vallejo svoji rozlučkovou tiskovou konferenci v Cadizu. Během svojí první kompletní sezóny v dospělém fotbale totiž zaujal natolik, že už v únoru se s ním Valencia dohodla na letním přestupu.

  • Nějak se nemohu zbavit dojmu, že to bude zas provar typu Sobrino... *6* My budeme hrát Ligu mistrů a kupujeme mladičké hráče z druholigových klubů... Ach jo.

  • V odpovědi na: Woyta

    Já spíše čekám, že zase přivedeme na hostování s opcí nějaké 2 zajímavé hráče. Něco jako Guedes, u kterého se první rok velmi povedl nebo něco jako Batshuayi, který se vůbec nepovedl :)