The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ferran Torres: Chci ukázat, že můžu být vzorem pro mladé

Ferran Torres: Chci ukázat, že můžu být vzorem pro mladé


VIDEO Devatenáctiletý odchovanec Valencie Ferran Torres před pár dny přivítal reportéry ve svém rodném městě Foios, kde poslední červnový týden pořádal fotbalový kemp pro děti. Nyní se však už bude chystat na blížící se evropský šampionát věkové kategorie U19 v Arménii, kde bude reprezentovat Španělsko. V rozhovoru však přišla řeč třeba i na sociální sítě.

Po loňském úspěchu premiérového tréninkového kempu se letos ve Foios konal již druhý ročník. Rozpětí účastníků bylo pět až šestnáct let, takže ti nejstarší byli jen o pár let mladší než Ferran Torres, hráč prvního týmu klubu Valencia CF. „Jsem pyšný, že mohu ve svém rodném městě pořádat fotbalový kemp nesoucí mé jméno. Je to asi známka toho, že nějaké věci dělám dobře. Ale je to hlavně něco, co jsem si rozhodně nikdy nepředstavoval, když jsem byl ještě sám dítě. Jsou tu malé děti, které třeba teprve začínají hrát fotbal, ale mně to s nimi moc baví. Je těžko uvěřitelné, že to je všechno skutečnost,“ řekl Ferran, který si debut v základní sestavě Los Che odbyl minulý rok v únoru, a to den před svými osmnáctými narozeninami.

V uplynulé sezóně si už zahrál výrazně více, a to dokonce i v pohárové Evropě. Je nějaký okamžik, na který speciálně vzpomíná? „Já si myslím, že bychom si měli zapamatovat každý okamžik, který prožijeme, a to jak věci dobré, tak i ty špatné, protože nás mohou naučit nové věci. Uplynulá sezóna pro mne byla rovněž plná učení, ale závěrečné vítězství v Copa del Rey je samozřejmě třešnička na dortu,“ nezastíral Ferran radost z povedeného závěru klubové sezóny.

Hrát za valencijské áčko je pro klubového odchovance jistě splněný sen, nicméně Ferran si ani nějak nevybavuje okamžik, kdy by si řekl, že v tu chvíli už je opravdu profesionálním fotbalistou: „Tohle jsem si ani nijak neuvědomil. Šlo to tak nějak plynule. To si tak hrajete fotbal a vidíte, že dostáváte víc a víc příležitostí, při nichž se snažíte dokázat, že si místo v sestavě zasloužíte. Hraním si pak čím dál víc věříte a najednou vidíte, kam až jste se to dostali. I když jsem se stal ale hráčem Primera Division, tak si pořád myslím, že je důležité neztratit určitou pokoru. Člověk si musí pamatovat, odkud přišel a jak to všechno začalo. Jsem normální kluk z malého města a jsem šťastný, kam jsem se dokázal dostat.“

Valencijský mladík je aktivní i na sociálních sítích, jak si to ostatně dnešní doba žádá. Může tak být blíž svým fanouškům, kterým tak může ukázat i kus svého nefotbalového života: „To je pravda, ale stejně si myslím, že aby mě chtěl někdo na sociálních sítích sledovat, tak musím v první řadě dokázat něco na hřišti. Musím třeba dokázat, že můžu být dobrým vzorem pro děti, které s fotbalem začínají. Díky tomu si mě pak fanoušci najdou. Ale stejně to bude znamenat jen to, že dobře odvádím svoji práci na hřišti. Rád fanouškům ukážu, co dělám ve svém volném čase, ale mým životem je hlavně fotbal.“

O tom, že si Ferran Torres na hřišti vede opravdu dobře, svědčí mimo jiné i to, že si ho společnost Adidas vybrala jako jednoho z mladých talentů, kteří by měli být tvářemi světoznámého oděvního giganta. Dalšími jsou třeba Carles Alena z Barcelony, Joao Felix z Benficy či Moise Kean z Juventusu. Nedávno měl Ferran díky tomu možnost prohlédnou si německé sídlo Adidasu: „Měl jsem nějaké povědomí o začátcích Adidasu, ale tady mi vše ukázali. Zařízení, proces výroby, výrobky, které půjdou v nejbližší době na trh. Pravdou je, že mne to vše zaujalo. Myslím, že hráči jako Zidane či Beckham dostali stejnou možnost seznámit se s firmou a tak si říkám, že je neuvěřitelné být toho součástí. Ještě víc mě to motivuje, abych dál bojoval a šel za svými cíli. Adidas mi ukázal, že mi věří, což mě velmi potěšilo.“

Letošní léto na reprezentační úrovni nabízí mnoho vrcholných akcí, hráči Valencie už úspěšně účinkovali  na světovém šampionátu věkové kategorie U20, kde Kang In Lee získal s Jižní Koreou stříbro, a na nedávno skončeném evropském šampionátu věkové kategorie U21, kde pro změnu Carlos Soler a budoucí Netopýr Manu Vallejo získali zlato. Nyní se blíží evropský šampionát věkové kategorie U19. Španělsko bude v Arménii, kde se turnaj od 14. do 27. července koná, reprezentovat mimo jiné i valencijský Ferran Torres. Španělský národní tým bude hrát ve skupině s domácí Arménií, Itálií a Portugalskem. Ferran svému týmu věří: „Jsme tým, který už je pospolu několik let, takže si velmi dobře rozumíme. Tím, že se tak dlouho známe, tak je v týmu dobrá atmosféra, protože si jsme blízcí. Jsem přesvědčen, že můžeme velké věci dokázat i na evropském šampionátu v Arménii. Sice máme těžkou skupinu, ze které nebude snadné postoupit, ale už jsme společně prožili mnoho věcí a vyhráli velké tituly. Tomuto výběru hodně důvěřuji.“ Účastí na evropském šampionátu devatenáctek Ferran přijde o část valencijské předsezónní přípravy, která startuje už 8. července, tedy ještě před zahájením arménského turnaje.

Stihnul si valencijský mladík vůbec odpočinout od fotbalu? A jak vlastně v létě po náročné sezóně relaxuje? „Sezóna byla dlouhá a těžká. Hráli jsme mnoho her, po nichž jsme byli velmi unaveni, a to především psychicky kvůli jejich náročnosti. Po sezóně tak potřebuji vypnout a všechny problémy ze sezóny pustit z hlavy. Nejlépe dobíjím baterky s rodinou a přáteli, kdy nemusím myslet na fotbal,“ má jasno devatenáctiletý talent španělské Valencie.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.