The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Mario Kempes

Mario Kempes


Celé jméno: Mario Alberto Kempes Chiodi
Místo a rok narození: Belleville (Argentina), 1954
Kluby: Instituto, Talleres Cordoba, Rosario Central, Valencia, River Plate, Valencia, Hercules, First Vídeň, St. Polten
Liga: 185 zápasů/116 gólů
Pohár: 30 zápasů/17 gólů
Ligový pohár: 4 zápasy
Evropa: 28 zápasů/13 gólů
Úspěchy: 1x pohár, 1x Cup Winners, 1x Evropský Superpohár
Celkem: 247 zápasů/146 gólů

Mario Kempes, 'Matador' objevený v Pasieguito, odehrál své první utkání za Valencii v zápase o Naranja trophy v roce 1976, ve kterém neměl velmi povedený začátek a dokonce neproměnil pokutový kop. V jeho rodné Argentině začal hrát ve středu pole s ofenzivními úkoly a když mu bylo 19 let odešel do Rosario Centreal. Později se účastnil Mistrovství světa v Německu a když mu bylo 22, přišel do Valencie, kde mohl získat záviděníhodný rekord a stát se největším idolem v celé historii klubu.

Získal dvě Pichichis s 24, respektive 28 vstřelenými góly v ligových ročnících 76-77 a 77-78. Kempes byl mistr světa a nejlepší střelcem na Mistrovství světa v Argentině 78. Stal se vítězem King’s Cupu 1978 s Valencií a o rok později slavil zisk Winners Cupu. Vrátil se se do Argentiny, kde byl zapůjčen do River Plate v sezoně 81-82, ale o rok později se opět vrátil. Později hrál v Hércules a také v rakouském fotbale. V roce 1993 se rozloučil s příznivci Valencie v benefičním utkání. Kempes byl jeden z mála fotbalistů, kteří se podívali na tří mistrovství světa. Skóroval z penalt, volných kopů, hlavou, nepříjemnými střelami, v prostoru... Pro Kempese nebyla žádná pozice, ze který by nemohl skórovat.