Gameirova hlava pod gilotínou

Kévin Gameiro v tejto sezóne naďalej preukazuje to, že do tímu už pomaly, ale istotne nepatrí. Síce je to schopný hráč, ale svoju formu predvádza v tom najhoršom možnom svetle. V zápasoch proti Eibaru a Deportivu Alavés predviedol Francúz, že mu strelný prach na kopačkách zvlhol už dávnejšie a nemohúcnosť streliť gól a rozhodnúť zápas len prehĺbil krízu ako v sebe, tak i v klube.

V desiatom vystúpení Valencie proti Alavésu mal Gameiro dve čisté šance, ktoré nedokázal vyriešiť. Malou náplasťou na rany je aspoň finálna prihrávka Vallejovi, ktorý v 72. minúte korigoval stav na 1:2. Avšak, ale i to je veľmi málo a na míle vzdialené tomu, čo by mal hráč predvádzať. Vo včerajšom dueli proti Eibaru, zlyhal hráč pri čistej šanci tvárou v tvár proti Dmitrovićovi. Tréner Javi Gracia sa po zápase na Ipurue zastal svojho útočníka: „Je to hráč, ktorý každý deň pracuje veľmi dobre a kedykoľvek dostane minúty, naskytne sa mu čistá šanca. Pri iných príležitostiach bol veľkorysý a asistoval. Nemá veľa minút, kontinuitu a tak ďalej. Momentálne nie je ľahké predviesť jeho najlepšiu verziu, ale pre nás je dôležitým hráčom a musí nám pomáhať až do konca sezóny.“

Útočník Valencie v tejto sezóne zasiahol do 9 (362 minút) z 12 zápasov, pričom iba 3-krát dostal možnosť hrať v základe. Od začiatku zápasu dostal príležitosť i preto, že jednotka v útoku Gómez mal v 2 prípadoch problémy s kolenom. Ináč do zvyšných zápasov nastúpil rodák zo Senlis zväčša na posledných 10 alebo 20 minút hry. Okrem rozhodujúcich situácií a premárnených šancí, pôsobil hráč na trávniku zväčša ako šedá eminencia alebo niekedy bol Gameiro až neviditeľný. Zachytiť potom rytmus a tempo v súťaži je ťažšie a splniť cieľ pri takejto vyťaženosti na ihrisku nie je jednoduché. Napriek všetkému, čuch Francúza a premeny šancí v góly by mali hrať do karát tomuto skúsenému futbalistovi. Nejde o žiadného nováčika alebo hráča, ktorý by si mal zvykať na nové prostredie. Je potom trestuhodné, že kanonier takéhoto rázu nedokáže z niekoľkých možnosti rozhodnúť zápasy v prospech svojho tímu. V rámci LaLigy, naposledy skóroval Gameiro na domácej pôde 16.07.2019, kedy Valencia hostila Espanyol Barcelona. Francúz jediným gólom rozhodol o výhre Netopierov nad Kataláncami. Valencijský útočník teda prežíva najhoršiu sezónu z hľadiska zaznamenávania gólov, pretože vo svojej profesionálnej kariére ešte nikdy nevyšiel naprázdno po dvanástich kolách domácej ligy. Tieto faktory odsudzujú 33-ročného hráča a ešte viac poukazujú na nepotrebnosť v klube z pohľadu vedenia a tímu.

Je pravdou, že francúzsky hráč bol jedným z tých, ktorého vedenie klubu chcelo predať kvôli vysokému veku a platu počas leta 2020. Dokonca sa našli aj záujemcovia, ale zranenie lýtka dosť znemožnilo predaj futbalistu. Pre vyššie uvedené zranenie chýbal Gameiro i v prvých dvoch dueloch aktuálneho ročníka. Dôvera vkladaná do útočníka neprináša svoje ovocie a Francúza obklopuje ešte väčšia neistota. Dvere na východošpanielskom pobreží sa útočníkovi pomaly zatvárajú, pretože zmluva hráčovi končí na ďalší rok v júni 2021 a vedenie nemá v úmysle obnoviť kontrakt s takýmto typom hráča. Mimo iného, netreba zabúdať, že hráč má v zmluve zakotvenú špeciálnu podmienku. Pri odohraní určitého počtu zápasov, dôjde k automatickému predĺženiu zmluvy.

Pomohlo by gólové prebudenie vo zvyšku sezóny Gameirovi napraviť si reputáciu a ostať v tíme i naďalej? Bol by schopný Francúz poľaviť so svojich platových podmienok? Dokáže ešte zvrátiť útočník galského konúta svoj osud na Mestalli?