Alderete si povinne oddýchne jeden zápas

Po zápase Cádizu proti Valencii je jasné, že Omar Alderete sa nezúčastní ďalšieho duelu, ktorý je naplánovaný až v polovici októbra. Príčinou je naplnenie kvóty počtu žltých kariet a preto bude stredný obranca chýbať Josému Bordalásovi v stretnutí proti FC Barcelone.

Paraguajský futbalista videl už v 13. minúte zápasu proti Cádizu CF žlté napomenutie od rozhodcu Valentína Pizarra. Pre riziko červenej karty siahol tréner José Bordalás po výmene, pričom za Paraguajčana v 60. minúte nastúpil Mouctar Diakhaby. V zásade sa jedná už o piatu žltú kartu za osem kôl a preto bude musieť Alderete povinne pauzovať jeden zápas. Zvyšné štyri žlté karty videl hráč nasledovne. V prvom zápase proti Getafe CF inkasoval obranca kartové upozornenie až v samom závere nadstaveného času v druhom polčase. Druhá karta prišla hneď v druhom kole proti Granade CF a to v 65. minúte hry. Vo štvrtý hrací deň uvidel Alderete žlté varovanie 10 minút pred koncom, t.j. v 81. minúte zápasu. V šiestom stretnutí proti FC Sevilli siahol rozhodca po karte z vrecka už v prvom polčase, čiže v 17. minúte.

Je to zlá správa, pretože Josému Bordalásovi sa rozbije stála a pevná obranná dvojica a to Gabriel Paulista-Omar Alderete. Rodák z Asuncionu sa nebude môcť zúčastniť stretnutia po reprezentačnej prestávke, presnejšie na horúcej katalánskej pôde Camp Nou, kde FC Barcelona vyzve Valenciu CF o 21:00 hod. Preto musí kormidelník tímu nájsť alternatívne obsadenie, pričom do úvahy pripadajú už len Hugo Guillamón alebo Mouctar Diakhaby.