Paulista skončil v nemocnici

Gabriel Paulista musel vo včerajšom zápase v závere prvého polčasu odstúpiť z ihriska, pričom vystriedaniu predchádzala tvrdá zrážka v súboji s Nabilom Fekirom. Po výmene smerovali kroky valencijského stredného obrancu priamo do nemocnice.

Gabriel Pualista bol hlavným protagonistom svojho tímu vo včerajšom zápase, kde Betis Sevilla privítal na svojom štadióne Valenciu CF, v ktorom nakoniec andalúzsky celok pokoril východošpanielsky klub v pomere 4:1. Za stavu 2:0 došlo k tvrdému stretu hlavami medzi Gabrielom Paulistom a Nabilom Fekirom, pričom valencijskému hráčovi muselo byť poskytnuté lekárske ošetrenie. SuperDeporte dokázalo zistiť, že po tomto strete brazílsko-španielsky hráč pociťoval mierne závraty, ale stredný obranca sa rozhodol po krátkom ošetrení na ihrisku a za postrannou čiarou pokračovať v hre.

Po strelenom góle v 39. minúte práve od Paulistu na 2:1, neubehlo ani päť minút a futbalista bol opätovne na trávniku, avšak bez pričinenia od súpera. Nastalo ďalšie lekárske ošetrenie, pričom Eldesmarque Valencia informovala, že obranca na trávniku povedal: „Nič nevidím.“ Lekársky tím Valencie aj po druhom ošetrení dal zelenú pre vstup hráča na ihrisko, avšak rozhodca zápasu Isidro Díaz de Mera "prinútil" hosťujúci celok k vystriedaniu stopéra. V tretej minúte nadstaveného času došlo k výmene Paulista-Diakhaby.

Valencia CF cez sociálne siete oznámila, že rodák zo São Paulo okamžite zamieril do nemocnice v Sevilli, aby sa hráč podrobil CT vyšetreniu. Zároveň chcel klub vylúčiť ťažké zranenie hlavy, ktoré Paulista utŕžil po silnom údere. Tréner Valencie José Bordalás po zápase na tlačovej konferencii na otázku ohľadom stavu hráča povedal: „Je na pozorovaní, robia mu testy, ale určite tu bude musieť dnes zostať. Nič si nepamätá.“ Samotný klub tesne pred polnocou včerajšieho dňa uverejnil prostredníctvom sociálnych sieti príspevok: „Hráč Gabriel Paulista bol po tom, čo podstúpil CT vyšetrenie a analýzy pod dohľadom lekárov Valencie CF v nemocnici v Sevilli, prepustený a dnes večer sa vracia s výpravou do Valencie.

Ohľadom ďalšieho zápasu, tak klub musí počkať na vývoj stavu 30-ročného futbalistu, pričom nasledujúce hodiny ukážu, či bude valencijský obranca schopný naskočiť do regionálneho duelu proti Villarrealu CF, ktorý sa uskutoční v túto sobotu na Mestalli o 18:30SEČ. V dnešných doobedných hodinách má futbalista podstúpiť novú zdravotnú kontrolu.