Valencia smolně remizovala s Leganés

Valencia se od úvodu zápasu snažila útočit a soupeře nepouštěla ke své brance. V úvodní pětiminutovce díky svému tlaku získala dva rohové kopy, ale hostující brankář Cuellar byl zatím bez práce.

Pro Valencii zásadní věc se udála v 16. minutě, kdy musel pro zranění opustit hřiště Denis Čeryšev, a tak se do hry dostal Carlos Soler.

Po mnoha pokusech se do slibné šance dostal Parejo, jenž v 19. minutě dostal pas za obranu na levý kraj soupeřova pokutového území, ale míč ve snaze posunout před branku poslal do nohou zasahujícího obránce, čímž tým Valencie získal 5. rohový kop zápasu. Naopak ve 20. minutě to zkusil z úhlu technickou střelou Gameiro, ale pro Cuellara byl jeho pokus čistě sténinkovou střelou.

Největší šanci zápasu měli domácí ve 25. minutě, kdy Wass z levého kraje vápna posunul míč ke značce pokutového kopu na volného Gameira, ale ten zblízka jen napálil míč do brankáře. Rozhodčí pak navíc zapískali sporný ofsajd.

Ve 27. minutě napřáhnul z necelých 30-ti metrů Rodrigo, ale jeho jedovatá střela jen prosvištěla nad břevnem branky Leganésu. Podobně to zkusil o sedm minut později i Piccini, ale i on netrefil branku.

První poločas skončil bez branek. Leganés se nedokázal dostat k brance Valencie, ta naopak i přes svoji snahu neměla žádnou gólovou šanci, a to ani přes 7 rohových kopů.

Valencia opět byla více aktivní, ale bez ohrožení branky. Naopak v 55. mintuě se při protiútoku řítil s míčem na valencijskou branku Sabin, jemuž stál v cestě ještě bránící Paulista. Sabin si ale udělal prostor ke střele, která jen projela vedle tyče domácí branky.

V 59. minutě se rozhodl domácí kouč posílit útok, a tak stáhnul z pravého kraje obrany Picciniho a místo něj poslal do hry útočníka Batshuayie.

Rozhodčí v 62. minutě překvapivě rozhodnul za použití VAR o penaltě pro hosty, kdy měl Garay údajně faulovat ve vápně soupeře při snaze zabránit střele. Penaltu proměnil Gumbau a stav se tak změnil na 0:1.

Po dalších 15 minutách bez odezvy došlo na poslední domácí střídání. Coquelina nahradil Ferran Torres v 78. minutě.

V 80. minutě po rohovém kopu našel na zadní tyči centr Gameira, který zády k brance „nůžkami“ zkusil překvapit, ale míč poslal nad branku.

O dvě minuty později to zkusil přímou střelou zpoza velkého vápna Soler, ale jeho skákavý pokus skončil mimo branku Leganésu.

V 85. minutě konečně domácí zaskórovali. Gayá dostal přihrávku do volného prostoru ve vápně, z úhlu vypálil, avšak obránce ještě přizvedl jeho střelu, na což už brankář nestihl zareagovat a míč tak zapadnul za záda brankáře – 1:1.

V poslední minutě základní hrací doby našel pěkný pas volného Gameira, jenž si přehodil Pichu Cuellara, ale míč před brakovou čárou ještě zachránil jeden z obránců.

Ani čtyři minuty nastavení a tlak ze strany Valencie nedokázal upravit skóre, které je nakonec 1:1.

TECHNICKÉ ÚDAJE

1. Valencia CF: Neto, Piccini (Batshuayi, m. 58), G. Paulista, Garay, Gayà, Parejo, Coquelin (Ferran Torres, m. 78), Wass, Cheryshev (Carlos Soler, m. 15), Rodrigo M. y Gameiro.

1. CD Leganés: Cuéllar, Juanfran, Siovas, K. Omeruo (Raúl García, m. 69), J. Silva, R. Pérez J., Gumbau, El Zhar (R. Tarín, m. 46), Vesga, Carrillo (Sabin Merino, m. 43) y Óscar.

Góly: 0-1. M. 63: Gumbau de penalti. 1-1. M. 85: Gayà.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)