Valencia podala skvělý výkon, ale jediný gól dala Girona

Valencia odehrála proti Gironě velmi jednoznačné utkání, ale nepodařilo se jí dát gól. Naopak z ojedinělé šance po chybě Kondogbii dokázali dát jediný gól utkání hosté, kteří tak překvapivě vyhráli 0:1.

Valencia v úvodu držela více míč, ale ani na jedné straně hřiště nedocházelo dlouhou dobu k žádnému ohrožení. Až v 10. minutě to mohli hosté změnit po faulu Coquelina před pokutovým územím Valencie, ale následný přímý kop letěl vysoko na tribuny.

Ve 13. minutě se míč odrazil před pokutové území ke Coquelinovi, který vypálil dělovku pod břevno, jenž musel gólman Bono vyrazit na rohový kop. Při rohovém kopu se míč dostal mimo velké vápo, ale následoval nákop zpět před branku, kde byl neobsazený Rodrigo, jenž míč z voleje skolepnul do sítě, avšak mu byl po právu odpískán ofsajd.

Domácí byli na vzestupu. V 16. minutě našel krásným dlouhým centrem Coquelin na levém křídle Guedese, který si míč potáhnul do vápna před soupeřovou brankou a pak přízemní střelou těsně minul bližší tyč.

Ve 21. minutě se Wass na křídle uvolnil a okamžitě centroval ke značce pokutového kopu, kde ze vzduchu sklepnul míč „nůžkami“ na branku Mina, ale Bono byl opět pozorný.

Jen o minutu později se pokusil prosadil i Rodrigo, jemuž nikdo nechtěl naběhnout před branku, a tak vzal zodpovědnost na sebe a skákavou střelou k tyči opět zaměstnal Bona, jenž míč s přehledem skryl v náručí.

Mestalla se dočkala ve 34. minutě první branky. Gayá z křídla proniknul po straně do vápna soupeře a pak poslal míč až před velké vápno, kam si naběhnul Kondogbia, jenž vypálil bez přípravy a za pomoci teče obránce se míč ocitl v brance. Sudí ještě prohlédli záznam a branku nakonec anulovali, protože Gayovi před přihrávkou utekl míč těsně za brankovou čáru.

V 41. minutě Wass rozehrával z kraje hřiště dlouhým centrem do vápna, kde našel přesně hlavičkujícího Rodriga, jenž míč umístil do dolního rohu, ale Bono opět bravurně zasáhnul!

Obrovskou tutovku ve 44. minutě zazdil Guedes, jemuž volnou uličkou do vápna soupeře přišel míč, který ale vypálil zblízka přímo na Bona, následnou dorážku poslal nad odkrytou branku Mina!

Ve 49. minutě Kondogbia při rozehrávce daroval míč Robertsovi, který se tak řítil na branku. Neto však střelu vychytal, ale u odraženého míče byl nejblíž Pons, který jej okamžitě zametl do odkryté branky. Studená sprcha pro domácí a Girona byla najednou ve vedení – 0:1.

Valencia se opravdu velmi snažila. V 56. minutě Mina srazil míč do vápna soupeře a nejrychleji u něj byl Rodrigo, terý okamžitě pálil tvrdou střelu, kterou ale opět skvěle zlikvidoval Bono.

Domácí se marně snažili dostat před branku soupeře, veškeré centry hosté likvidovali jako na běžícím páse.

V 68. minutě opět zachraňoval Gironu Bono, který tvrdou střelu do dolního rohu parádně vychytal.

Další tlak se domácí rozhodli podpořit střídáním v 73. minutě, kdy za Solera přišel do hry Batshuayi.

O deset minut později pak šli ze hry Coquelin a Wass, jejichž místa zaujali Gameiro a Ferran.

Po dalších dlouhýhch chvílích strávených přihrávkami okolo branky Girony se rozhodl pro přízemní střelu z dálky Garay a jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale nakonec i tak skončil mimo branku soupeře.

V 89. minutě pokračovala hitparáda spálených šancí. Ferran dostal míč do prostoru pravého křídla, okud jej okamžitě adresoval do vápna na Batshuayie, ale ten branku přestřelil.

V úvodu 93. minuty Guedes vytěžil přímý kop na kraji velkého vápna soupeře, on sám se ujal jeho exekuce a pěkně jej poslal pod břevno, ale Bono opět exceloval! Díky tomu mohla krátce poté slavit vítězství 0:1.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)