Villarreal opět poražen. Jsme v semifinále!

Netopýři dotáhli čtvrtfinálovou ságu proti Villarrealu do zdárného konce. Domácí odvetu ve velmi deštivém počasí Netopýři vyhráli 2:0 díky brankám Lata z 13. minuty a Pareja z 55. minuty. Pak už se Valencia stáhla na svoji polovinu a zbytek zápasu odbránila.

Valencia se od úvodu snažila a nehrála nespoléhala na minulý zápas. Po několika závarech v obraně soupeře se v 10. minutě konečně do střelecké pozice dostal Parejo, který mezi hráči ve žlutém pronikl do vápna a z úhlu vyzkoušel pozornost brankáře.

V úvodu 13. minuty Guedes vybojoval míč na pozici křídla a poté okamžitě centroval k bližší tyči do vápna, kde Lato sklepl míč na zadní tyč a překonal tak brankáře. Valencia šla do vedení 1:0.

Už v další minutě měl na kopačce další gól Gameiro, který dostal při protiútoku přihrávku za obranu a pak před vybíhajícím gólmanm zvolil technickou střelu, jenže ve snaze přehodit brankáře minul těsně branku.

Na druhé straně se k ojedinělé střele propracoval před velkým vápnem Gerard Moreno, ale jeho přízemní pokus zpoza velkého vápna si to po zemi namířil přímo do náruče brankáře Neta.

Ve 39. minutě opět zakončoval Gerard, tentokrát jej našel rohový kop, ale s jeho hlavičkou neměl Neto opět problémy.

Neobvyklá šance se naskytla ve 41. minutě Gameirovi, který dostal přihrávku na polovinu soupeře, jenž až do půlky své strany hřiště mu vyběhl gólman Fernandez, ale Gameiro napálil pouze nohy Fernandeze.

Do poločasu udělal domácí kouč jednu defenzivní změnu. Stáhnul ze středu pole Solera a místo něj nasadil obránce Paulistu.

Po 10 minutách hry v druhé půli šel kopat přímý kop Parejo. Jeho střelu ale hlavou přizdvihnul obránce ve zdi tak, že změnil směr a brankář Fernandez již nestihl reagovat na to, že se míč ocitl v dolním rohu na opačné straně branky. Valencia tak šla se štěstím do vedení 2:0.

A byl to právě Parejo, kdo se v 62. minutě stal druhýmstřídajícím hráčem domácích. Nahradil jej Coquelin.

V 65. minutě se ojedinělou střelou po zpracování míče z otočky zkusil prosadil Chukwueze, ale jeho pokus z hranice velkého vápna minul branku.

Větší šanci měli hosté o pár desítek sekund, kdy nejprve z úhlu prošel z Netovi Victor Ruiz, ale Neto míč vyrazil před sebe, kde jej sklepával do branky další hráč Žluté ponorky, ale tentokrát míč odrazil Paulista a pak jej před další dorážkou uchránil odkopem od brankové čáry Diakhaby.

V 68. minutě šel do hry mladík Kangin Lee a místo na place mu přenechal Guedes.

Valencia začala spoléhat na stav zápasu a stáhla se na svoji polovinu, což znamenalo, že Villarreal hrál dlouho na polovině Netopýrů.

Když Villarreal ne a ne vytvořit kloudnou šanci, pomohl jim v tom v 76. minutě Neto, k němuž se snesl obloučkem centrovaný míč, který mu ale vypadl z rukavic a rychle jej musel před dotírajícím útočníkem odkopávat jeho spoluhráč Diakhaby.

V 80. minutě zkusil štěstí z 25 metrů Morlanes, ale horní roh domácí branky minul nebezpečnou střelou o pouhé decimetry. Nic dalšího však už ani jeden z týmů nepředvedl a Valencia se tak dočkala i druhého vítězství proti Villarrealu, což znamená její postup do semifinále Evropské ligy!

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)