Guedes zařídil Valencii výhru v nepovedeném zápase

Netopýři po většinu zápasu na stadionu Benito Villamarín pouze sledovali snahy domácích o bodový zisk. Jenže dvěma přesnými zásahy poslal do vedení Los Ché Guedes. Před koncem zápasu lepší domácí tým snížil z penalty na 1:2 a po červené kartě Rodriga dohrával v přesile, jíž nakonec nevyužil.

Valencia se v úvodu moc nedostávala na polovinu soupeře. Naopak domácí po několika náznacích zahrozili skrze Tella, který z úhlu ve vápně vystřelil přes bránícího Wasse, ale jeho technická střela skončila jen těsně vedle branky Netopýrů.

V podobném trendu se pokračovalo i v dalších minutách. Betis kontroloval hru a hledal skulinu v obraně Valencie. Opět to tak byl Tello, který zkusil přes Wasse vystřelit, tentokrát už poslal míč značně nad branku.

První šanci mohli mít Netopýři ve 20. minutě kdy dlouhý nákop doběhnul na kraji velkého vápna Betisu Guedes, ale mezi dvěma obránci místo zakončení teatrálně padl k zemi, což mu rozhodčí „nezbaštil“.

Ve 24. minutě měl Joaquín na pravém kraji vápna Valencie dost času, aby našel v malém vápně Jesého, který už zametal míč do branky, ale do střely mu vložil nohu v poslední chvíli Garay. Následný rohový kop prozměnu našel hlavičku Guardada, který jen o centimetry minul horní roh Netopýří branky.

V půlhodině hry si Čeryšev přivodil svalové zranění, a tak jej musel ve 34. minutě střídat Rodrigo.

První střela Netopýrů se zrodila ve 42. minutě, kdy Soler po průniku na pravém křídle přihrával k tyči nabíhajícímu Minovi, ale ten ve skluzu úplně přestřelil branku.

Ve 45. minutě dostali domácí pořádnou facku. Guedes si potáhnul míč před velkým vápnem okolo tří hráčů soupeře a pak z posledních vystřelil, avšak tak dobře, že trefil dolní roh branky, kde byl brankář Pau Lopez kvůli zakrytému výhledu pozdě. Valencia tak zakončila poločas gólem na 0:1!

Na konci 46. minuty hosté založili nebezpečný protiútok, kdy míč dostal do vápna Soler a pak vracel před odkrytou branku na Minu, ale v poslední chvíli přihrávku vypíchnu obránce. Při následném rohovém kopu hlavičkoval kousek mimo branku Coquelin.

Ve 49. minutě Netopýři zahrávali další roh. Tentokrát nakrátko a adresován byl před velké vápna Guedesovi, který napřáhnul a poslal míč téměř k tyči, ale Pau Lopez se včas nepřemístil a musel tak podruhé v zápase lovit z branky Guedesovu střelu.

Domácím se po dlouhé době podařilo zahrozit v 67. minutě, kdy centr z přímého kopu našel na hranici malého vápna Valencie nepokrytého Juniora, ale ten hlavičkoval pouze do náruče připraveného Neta.

Druhé střídání Netopýrů přišlo v 69. minutě. Toni Lato nahradil Santiho Minu. O 7 minut později pak přišlo poslední hostující střídání. Autor obou branek, Goncalo Guedes, opustil hřiště a zahrát si přišel Gameiro.

Naději domácím vykřesal Paulista, který zahrál rukou nešťastně před vlastní brankou a Lo Celso proměnil bez problémů následný pokutový kop. Stav se tak změnil na 1:2.

V 81. minutě domácí po rozehrání rohovéko kopu centrovali do vápna, kde Feddal bez přípravy hlavičkoval těsně vedle branky.  O chvíli později z úhlu pálil do připraveného Neta Jesé.

Na konci 82. minuty oslabil svůj tým Rodrigo, který vyfasoval 2. žlutou kartu.

Domácí tak logicky trávili následující minuty na polovině Valencie ve snaze vyrovnat skóre. To dalo šanci v 87. minutě na protiútok Gameirovi, který od poloviny hřiště bežel na branku soupeře doprovázen pouze bránícím Bartrou. Ve vápně se nakonec dostal k přízemní střele, se kterou Pau Lopez neměl problémy.

V 88. minutě se po rohovém kopu dostal ke hlavičce Sergio Leon, ale střela šla přímo do náruče Neta. V té skončila i střela Laineze, kterou domácí hráč vyslal po zemi v 89. minutě.

Ani tři nastavené minuty už nic nezměnily, a tak Valencia vítězí v Seville 1:2.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)