Valencia porazila Alavés a posunula se na 4. místo

Netopýři zvládli důležitý zápas proti Alavésu, který porazili 3:1. Naopak Getafe podlehlo Barceloně a před posledním kolem La Ligy tak Los Ché uzmuli čtvrtou příčku v La Lize pro sebe!

1. POLOČAS

V 7. minutě viděli diváci první zakončení, kdy od kraje velkého vápna našel centrpřed brankou hostí Minu, ale ten hlavičkoval pouze do rukavic připraveného brankáře.

O tři minuty později to zkusil Guedes, který si potáhnul míč do prostoru ve vápně soupeře, ale vylsla míč pouze do boční sítě branky.

V 11. minutě se hostům podařilo přečíslení 4 na 2, které zakončoval před Jaumem Jony, ale brankář Valencie vychytal jeho střelu svým obličejem. Jenže následoval rohový kop, který našel na bližší tyči Xima Navarra, který hlavičkou už Jaumeho překonal a Alavés tak změnil skóre na 0:1.

Po několika náznacích šancí se ujal míče ve 21. minutě Rodrigo, ale z 25 metrů vyslal svoji dělovku nad branku Alavésu.

Domácím se podařilo vyrovnat, když dlouhý nákop k Solerovi do vápna soupeře špatně odhadl obránce a hlavou sklepl míč přímo před brankáře na volného Solera, který poslal míč do branky pod vybíhajícím brankářem – 1:1.

Netrvalo dlouho a ve 34. minutě již bylo skóre otočeno. Rohový kop našel před brankou Alavésu Minu, který vyskočil nejvýše ze všech okolních hráčů a přesnou trefou na zadní tyč poslal Netopýry do vedení 2:1.

Ve 38. minutě mohl srovnat Rolan, jemuž spoluhrář sklepl míč ve vápně Valencie, ale hostující hráč bez přípravy vypálil tvrdě jen těsně vedle zadní tyče Jaumeho branky.

Na druhé straně ve 41. minutě skákavý centr našel k tyči hostující branky nabíhajícího Rodriga, který z voleje před brankářem vypálil míč pouze nad branku.

2. POLOČAS

V druhém poločase byla přetahovaná obou týmů dlouho bez nějakých větších šancí. V 65. minutě tak Los Ché poprvé střídali a Rodriga na place nahradil Gameiro.

A právě čerstvě vystřídaný Gameiro pojistil v 68. minutě domácím vedení. Gayá doběhl centr u levého okraje pokutového území Alavésu a okamžitě poslal míč na vzdálenější tyč, kde Gameiro hlavou sklepnul míč do země a odtud se odrazil pod břevno soupeřovy branky. Gólman Pacheco už nestihl zareagovat včas – 3:1.

Alavés ještě nesložil zbraně. Pěknou střelu po krátké přihrávce vyslal v 79. minutě zpoza vápna Manu García, ale i tak míč proletěl těsně nad břevnem Jaumeho svatyně.

V 81. minutě Netopýři stáhli Wasse. Do hry nastoupil Diakhaby. Krátce poté opustil hřiště i zraněný Mina a přenechal místo Ferranovi.

Domácí mohli navýšit vedení v 86. minutě. Gameiro dosta nahrávku před vápno a posunul hned míč o kus dál úplně volnému Solerovi, ale ten napálil míč pouze vedle branky Alavésu.