The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Po roce znovu Trofeo Naranja

Po roce znovu Trofeo Naranja


Hráči Valencie mají za sebou předsezonní přípravu v cizích státech. Nyní na ně čeká generálka před začátkem nové fotbalové sezóny. Od roku 1970 se tento pohár odehrál každý rok až na pár výjimek. V posledních letech Valencia často hraje proti týmům z Itálie a letos tomu není nijak. Tentokrát na Mestalle se představí Inter Milán. Utkání začně v sobotu od 21:30.

Z domacího tábora

Hráči Valencie se vrátili zpět domů po letní přípravě v zahraničí. Jejích bilance nakonec skončila kladně. Zaznamenali vítězství proti Sionu, Sportingu a Leverkusenu. Naopak byli poražení Monakem a Brightonem. Nyní čeká na Netopýry velká generálka před domacími fanoušky, kteří budou lačnit po dalším úspěchu. Utkání navíc může být umocněno starými vzpomínkami na dřívější zápasy proti Interu Milán. V posledním utkání proti Leverkusenu se také ukázalo, jaký hráči budou preferování v přístí sezóně. Valencia vstoupila do uktání skoro ve stejné sestavě, která byla obvyklá v minulém ročníku až na to, že v brance místo Neta byl Cillessen a místo Gabriela začal Diakhaby.

V průběhu zápasu se dostali na hřiště i další důležitý hráči jako Gabriel Paulista, Maxi Gomez, Cheryshev, Piccini. Na hřšitě se také dostal Kangin Lee a Ferran Torres, u kterých se mluví o možném hostování v další sezóně. Naopak na hřiště se nedostal Javi Jimmenez nebo nové příchozí Salva Ruiz, Jason nebo Manu Vallejo. Od příchodu Maxi Gomeze 14. července na Mestallu vedení Valencie nekoupilo žádnou další posilu. Čas na přestupy je ještě do konce měsíce a nejspíše se ještě nějakého příchodu dočkáme, ale hráč přijde už do rozjeté nové sezóny. Na druhou stranu odchody hráčů Valencia zařizovala. V posledních dnech klub opustil Uroš Račič a Fran Villalba, kteří se poslední výjezdu Valencie ani neúčastnili, a proto jejich oddchod byl už delší dobu očekáván. 

Z tábora soupeře

Inter Milán svojí největší slávu prožil v letech 2005-2010, kdy pětrkát po sobě vyhrál Sérii A. V sezóně 2009-2010 navíc získal tkz. treble, což je vítězství v Serii A, v Coppě Itália a také v Lize mistrů. V následujícím ročníku 2010-2011 dokázal Inter Milán obsadit druhé místo za městkým rivalem AC Milán a vyhrát domací pohár. Následně přišla zpět doba Juventusu a Interu se přestalo dařit držet krok.

Letní příprava Interu Milán se nesla ve stylu velkých fotbalových turnajů, které v posledních letech se staly popularní. Inter si postupně zahrál s Manchasterem United, Juventusem a Tottenhamem. V tomto turnaji Inter porazil pouze Tottenham. Mimo International Champions Cup ještě Inter sehrál dvě přátelská utkání, ve kterých byl uspěšný. Porazil švýcarské Lugano a pařížské PSG.

Inter disponuje velmi silným kádrem. Například post stopera může zaujmout Skriniar, Stefan de Vrij, Godin nebo Ranocchia. V záloze se může přesdstavit chorvatská dvojice Brozovič a Perisič. Hlavní údernou sílou týmu je po dlouhých šest let útočník Mauro Icardi, který za 188 zápasu skóroval 111 branek. V létě odešel z Interu bouřlivák Nainggolan, který bude hostovat v Cagliari Calicu. Opačným směrem zatím na hostávní putovat nadějný hráč Nicolo Barella, jehož přestup bude dokonán až v příštím létu. 

Vzájemné zápasy

Shodou okolností v prvním ročníku Trofeo Naranja se Valencia potkala právě s Interem Milán. V té době byl ještě jiný systém turnaje a byly celkem tři účastnici. Z čerštvějších vzájemných zápasů se jedná zejména o zápasy z období začátku tohoto století, kdy se oba celky střetavaly poměrně často. Rivalita obou celků byla tak vysoká, že vyústila až v potyčku hráčů, kteří si následně museli odpykávat několika měsiční tresty. Úplně poslední vzájemné utkání se konalo v roce 2013 v rámci předsezonního turnaje International Champions Cup. Valencia v tomto ukání suverénně zvítězila 4:0. Zásluhu na tomto vítězství měl Ever Banega, Jonas a Jonathan Viera dvěma góly.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.