José Bordalás: „Nie som spokojný s prvým polčasom“

José Bordalás sa predstavil na pozápasovej tlačovej konferencii, na ktorej zhodnotil výkon svojich hráčov. Valencia CF prehrávala po prvom polčase na vlastnom trávniku už 0:2, avšak napokon si Netopiere podelili body s RCD Mallorcou a to gólmi od Gonçala Guedesa a Josého Gayu v samom závere zápasu.

Zlý prvý polčas:

Zbabrali sme prvý polčas. Dostali sme dva góly z dvoch striel. Prvý gól nemôžeme takto inkasovať. Uroš urobil chybu a stratil loptu. Druhému gólu sa tiež dalo predísť. Musíme veci urýchlene napraviť. Po prestávke sme sa snažili, ale museli sme to urobiť hneď z úvodu.

Druhý polčas:

V druhom polčase sme museli dať do toho všetko, aby sme mali šancu. Vylúčenie Kang-Ina nám pomohlo sa dostať do hry. Ak by sme skórovali skôr, mohli by sme aj vyhrať. Nie som spokojný so zápasom. Získali sme bod, ale musíme byť pripravení počas celého zápasu.

Pozadie hry:

Musím brániť svojich hráčov. Chyba môže byť individuálna, ale všetci sme za ňu zodpovední. Prvý som ja. Musíme to napraviť. Stalo sa nám to už v Barcelone, keď sme mohli získať remízu. Opäť sa nám to stalo proti Mallorce. Poskytli sme im výhodu a zaplatili sme za to. Zápas mal málo tempa. Trvalo dlho, kým sa ďalšia akcia znovu naštartovala. Nie som spokojný s prvým polčasom.

Návrat do pohárovej Európy:

Rešpektujem názory mojich hráčov. Musíme myslieť víťazne. Ale netreba sa pozerať do budúcna. Začali sme dobre a teraz máme šesť zápasov bez víťazstva. Treba hrať od zápasu k zápasu a dbať na to, aby sme už zopakovali prvú polovicu dnešného zápasu.

Rotácie:

Nie je to tak, že by som tomu neveril. Dal som tých, o ktorých som si myslel, že sú lepší. Soler mal zlé pocity a my sme nechceli riskovať. Diakhaby hral dobre proti Barcelone a Račić hral dobre napriek tomu, že sa pri prvom góle dopustil chyby. Hélder Costa taktiež urobil chybu pri prvom góle pri situácií jeden na jedného. Potom vám výsledok povie, čo musíte urobiť a čo nie. Za stavu 0:2 to nebolo najlepšie. Urobili sme striedania s najlepším úmyslom. Neľutujem tieto rozhodnutia.

Ťažký harmonogram:

Máme veľmi komplikované zápasy a musíme myslieť na zápas proti Betisu.

Hugo Guillamón:

Je pravda, že Račić pracoval dobre. Stále je dôležitý. Nepriaznivý výsledok spôsobil, že ostatní hráči boli stiahnutí.

Uroš Račić, Hélder Costa, Marcos André...

Pracujú dobre a chcú sa podieľať na zápasoch. Niekedy veci nejdú tak ako chcete. Mali sme zranenia a súčasnosť je zápas proti Betisu.

Rozhodnutia od rozhodcov:

Myslím si, že pre Valenciu to nebolo rozhodujúce. Ak z toho niekto profitoval, tak to bola Mallorca. Hralo sa veľmi málo a bez rytmu. Chápem to, ale myslím si, že v zápase sa neodohrala žiadna rozhodujúcu situácia, po ktorej by sa mohla Mallorca sťažovať. Rešpektujem Luisa Garcíu.