The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Srovnání: Kolik kluby utratily na přestupech za hráče na aktuálních soupiskách?

Srovnání: Kolik kluby utratily na přestupech za hráče na aktuálních soupiskách?


Manchester City utratil za hráče na jejich nynější soupisce skoro jednu miliardu eur. Jak jsou na tom ostatní evropské kluby?

CIES Football Observatory vypustila do světa zajímavou statistiku, ve které sleduje kolik evropské fotbalové kluby utratily za hráče na přestupech, kteří jsou aktuálně na jejich soupiskách. V udávané statistice je zahrnuta fixní cena hráče plus jeho variabilní bonusy. Výzkum byl proveden v pěti největších fotbalových státech. Tedy v Anglii, Španělsku, Itálii, Německu a Francii.

Mezi prvními jedenácti kluby se umístilo hned 7 klubů z Anglie. Mezi ně se na přední pozice dostalo pouze PSG, Barcelona, Juventus a Real Madrid. Valencia na 21. místě otevírá třetí desítku této statistiky.

V porovnání s minulým měřením, které bylo provedeno na podzim roku 2016, největší posun zaznamenal Liverpool ze 437 milionů eur na 704 milionů eur. Pokud se podíváme na naši Valencia, tak ta zaznamenal posun z 27. místa na 21. místo. V peněžním vyjádření je to vývoj ze 160 milionů eur na 258 milionů eur.

Samozřejmě ceny přestupů ve fotbalovém světě každoročně stoupají. Jasným důkazem je, že v roce 2010 byla průměrná cena nakoupených hráčů v klubech z top 5 fotbalových lig 67 milionů eur, kdežto nyní v roce 2018 je to průměrně 161 milionů eur.

fdc8cd29-1b13-48a2-8530-ab8c057481cf.jpg

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.