The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kteří Netopýři nastoupí v říjnu za národní týmy? Reprezentační pozvánky se dočkal i Cristiano Piccini!

Kteří Netopýři nastoupí v říjnu za národní týmy? Reprezentační pozvánky se dočkal i Cristiano Piccini!


Zhruba po měsíci je tu další reprezentační přestávka a ani tentokrát nebude mít trenér Los Che Marcelino Garcia Toral k dispozici kompletní kádr pro přípravu na další průběh sezóny v La Lize a v Lize mistrů, neboť několik jeho svěřenců zamíří na srazy národních týmů. Kdo a kdy nastoupí z Netopýrů v reprezentačních barvách?

Netopýr, který se reprezentační pozvánky dočkal jako poslední, je tím aktuálně jistě nejpřekvapivějším reprezentantem z řad Los Che. Vždyť italský pravý bek Cristiano Piccini se pod rozpačitý start valencijské sezóny podepsal několika chybami a občas už před ním dokonce dostal přednost stoper Ruben Vezo. Pravdou je, že trenér Itálie Roberto Mancini hráče Valencie povolal až dodatečně za zraněného Danila D´Ambrosia, ale to nemění nic na skutečnosti, že se Piccini po startech za italské výběry U20 a U21 může dočkat debutu za reprezentační áčko týmu z Apeninského poloostrova. Itálie již ve středu 10. října sehraje přátelské utkání proti Ukrajině a následně se v rámci Ligy národů UEFA představí v neděli 14. října v Polsku.

Mimochodem zatímco Piccinimu zranění jiného hráče do reprezentace pomohlo, tak jeho klubovému spoluhráči Goncalo Guedesovi zranění z víkendového ligového utkání proti Barceloně možnost startu za národní tým znemožnilo. Portugalec by se měl údajně zotavovat zhruba dva týdny, takže je možné, že po reprezentační přestávce ho znovu uvidíme v akci v dresu Los Che.

Do španělské reprezentace bylo z Valencie opět povoláno duo Rodrigo Moreno a Jose Luis Gaya. Španělsko se představí nejdříve ve čtvrtek 11. října ve Walesu v přátelském utkání a následně se vrátí na Pyrenejský poloostrov, kde v rámci Ligy národů UEFA přivítá Anglii, a to v pondělí 15. října.

Z prozatím vcelku neproduktivního valencijského útoku se reprezentační pozvánky dočkali hned dva hráči, vedle Rodriga na sebe může dres národního týmu, konkrétně pak belgického národního týmu, obléknout Michy Batshuayi. Belgie sehraje v pátek 12. října utkání Ligy národů UEFA proti Švýcarsku a následně se v atraktivním přátelském utkání střetne se sousedním Holandskem, a to v úterý 16. října.

Pořadatelé letošního světového šampionátu z Ruska se v Lize národů UEFA představí hned dvakrát. V obou případech na domácím hřišti. Ve čtvrtek 11. října jim bude soupeřem Švédsko, v neděli 14. října pak Turecko. V nominaci ruského národního týmu neschází ani valencijské křídlo Denis Cheryshev.

Jihoamerické reprezentační týmy budou i nadále hrát pouze přátelská utkání, Kolumbie se takto dvakrát představí v USA, kde se nejdříve v pátek 12. října utká s domácím výběrem a následně ve středu 17. října nastoupí proti Kostarice. Šanci na další starty za národní tým má i valencijský stoper Jeison Murillo.

Zatímco tedy na americkém kontinentě neběží žádné oficiální soutěže, tak jinak je tomu v Africe, kde se bojuje o postup na Africký pohár národů. A nyní se do tohoto boje míní zapojit i Geoffrey Kondogbia, který tak je na prahu svého reprezentačního přestupu, kterému jsme se podrobně věnovali v nedávném článku. Defenzivní záložník Los Che sice má na kontě několik startů za francouzské reprezentační áčko, ale jelikož se jednalo pouze o přátelská utkání, tak může změnit dres. V září mu ještě zranění debut za Středoafrickou republiku neumožnilo, ale nyní již může za zemi svých předků nastoupit. Středoafrické republice se jistě služby rodáka z Francie budou hodně hodit, neboť je právě čeká dvojice zápasů s největším favoritem jejich kvalifikační skupiny, s Pobřežím slonoviny. V pátek 12. října se Středoafrická republika představí na hřišti soupeře, v úterý 16. října ji pak čeká domácí odveta.

Výčet Netopýrů povolaných do seniorských reprezentací již máme kompletní, nyní se podívejme na mládežnické výběry. Evropské reprezentace věkové kategorie U21 mají rozehranou kvalifikaci o svůj evropský šampionát. Španělsko již má jistotu postupu, ale kvalifikaci je samozřejmě potřeba dohrát, a tak se mladí Španělé představí ve čtvrtek 11. října v Albánii a v úterý 16. října na Islandu. V nominaci španělské jednadvacítky samozřejmě neschází ani valencijský Carlos Soler.

Podobně úspěšně jako španělská jednadvacítka si v boji o Euro U21 vedla i jednadvacítka srbská, která již má rovněž zajištěný postup. Do zápasu proti Rakousku v pátek 12. října a proti Arménii v úterý 16. října tak již může nastupovat bez starostí. Uvidíme, zda svoji šanci dostane i valencijský Uros Racic, který prozatím ve španělském klubu nastupuje za rezervní celek VCF Mestalla v Segunda Division B.

O postup na Euro své věkové kategorie se popere i španělský reprezentační výběr U19. Ten má před sebou hned tři utkání ve Švýcarsku, kde se postupně utká s Andorrou ve středu 10. října, s Běloruskem v sobotu 13. října a nakonec s domácím výběrem v úterý 16. října. V nominaci španělské devatenáctky jsou i dva Netopýři. Z valencijského áčka na sraz míří Ferran Torres, který v poslední době svému klubovému trenérovi Marcelinovi nebyl k dispozici, protože ho postihla chřipka. Po boku Ferrana bude znovu stoper Hugo Guillamon. Tato dvojice spolu svorně procházela jednotlivými mládežnickými kategoriemi v klubu i v národním týmu, až loni se jejich cesty rozdělily, když Ferran zamířil do áčka. Guillamon zatím nastupuje za rezervní celek VCF Mestallu.