The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ve Španělsku dnes končí přestupové léto 2018

Ve Španělsku dnes končí přestupové léto 2018


Ještě do dnešní půlnoci mohou španělské kluby přivádět nové hráče, no Netopýři už mají vše potřebné nejspíš vyřešeno. Spekulace o možných příchodech k Los Che se neobjevují a jediným hráčem, u něhož se nejspíš bude řešit odchod, je Nacho Gil. Proto se na tomto místě spíše podíváme, co toto přestupové období přineslo. Pokud však dnešní den něco zajímavého přinese, tak vás o tom budeme samozřejmě neprodleně informovat.

Přestup mnoha nej ukončen konečně i podepsáním smlouvy

Jako poslední příchod na Mestallu v tomto přestupovém období zamířil portugalský reprezentant Goncalo Guedes. Přestup ve znamení několika nej. Nejdražší přestup valencijské historie. Hráč s nejvyšší výkupní klauzulí. Hráč s pravděpodobně nejdelší smlouvou ze současného kádru. No a taky příchod, který toto léto trval Valencii nejdéle. Jednání s Paris Saint-Germain se táhla, ani jeden klub nechtěl ve finanční stránce ustoupit ze svých pozic. Na straně Valencie byla touha hráče pokračovat jedině na Mestalle. Pařížský klub tak Guedese nedokázal udat některému z klubů Premier League, které by pravděpodobně dokázaly zaplatit víc než Los Che. Až toto pondělí klub oznámil, že bylo dosaženo dohody s PSG a Guedes bude pokračovat u Netopýrů. Ovšem i nadále se celá věc táhla, neboť z Paříže nedorazily některé potřebné dokumenty a nebylo tedy možné podepsat smlouvu. A tak až včera večer Valencia vyhlásila do světa, že Goncalo Guedes podepsal s Valencií smlouvu do roku 2024 s výkupní klauzulí v astronomické výši 300 milionů eur. Netopýři za hráče zaplatí 40 milionů eur a dalších 10 milionů eur formou případných bonusů (některé zdroje uvádějí výši bonusů až 17 milionů eur).

Co mohou valencijští fanoušci v závěru přestupového období očekávat?

Případ Guedes je tedy úspěšně dořešen a představitelé klubu se již nechali slyšet, že žádné další posily již neshání. A to navzdory tomu, že po úvodních dvou ligových kolech by většina valencijských fanoušků jistě ráda viděla novou tvář na pravý kraj obrany, neboť Cristiano Piccini se již  u nich stačil zapsat velmi černým písmem. Jediný případ, kdy by Valencia nakupovat ještě musela, by byl jen tehdy, pokud by nejdřív někdo Netopýrům odvábil někoho z klíčových hráčů. Ale na tuto možnost to příliš nevypadá, přestupové spekulace mlčí. Ony jsou ostatně možnosti omezené, neboť v Anglii a v Itálii už přestupová okna skončila. No a už i ten Real Madrid, o kterém se spekulovalo v souvislosti s Rodrigem Morenem, si již svého nového útočníka našel, takže ani z této strany by nemělo hrozit nebezpečí.

Z důležitých hráčů tedy doufejme nikdo neodejde, a z hráčů, s kterými na Mestalle není pro tuto sezónu počítáno, prozatím v klubu zůstává už jen Nacho Gil. Stejně jako jeho starší bratr Carles Gil odchovanec klubu si stále nemůže najít ideální angažmá. Sice obdržel řadu nabídek z La Ligy i z druhé nejvyšší španělské soutěže, ale žádná nesplňovala očekávání všech zúčastněných stran. Hráč by rád našel klub, ve kterém by se mu dostalo zápasového vytížení. Ve druhé polovině minulé sezóny hostoval v Las Palmas, kde nejdříve prostor dostával, ale později už marný boj ostrovního celku o udržení v nejvyšší soutěži sledoval jen ze střídačky. V tuto chvíli je ve hře nejvíc druholigová Mallorca. Ale již dříve se zdála blízko angažmá v Cordobě či v Granadě a nakonec z nich sešlo. Hráč i klub se již údajně shodli, že než vybrat pro mladšího z bratrů Gilů nějakou nevhodnou destinaci, tak že bude lepší setrvání u Netopýrů. Alespoň do zimního přestupového okna.

Resumé přestupového léta 2018

Vzhledem k výše uvedenému si již pravděpodobně můžeme dovolit ohlédnutí za končícím letním přestupovým obdobím. Začněme odchody.

Největším odchodem letošního léta byl přesun Joaa Cancela do Juventusu Turín za 40 milionů eur. Cancelo v minulé sezóně hostoval v Interu Milán, který však následně neuplatnil opci na přestup. A tak začal jednat Juventus. Portugalec jistě netušil, že se na Mestallu záhy vrátí, už ve středu 19. září ho na stadionu Valencie čeká utkání základní skupiny Ligy mistrů.

Valencii opustil po nepříliš povedeném angažmá i Cancelův krajan Nani. Bývalý hráč Manchesteru United zamířil jako volný hráč do Sportingu Lisabon. Valencia by mohla výrazně finančně profitovat na jeho dalším přestupu, ale jak jsme vám v nedávném článku nastínili, tak toto je nesnadná a nejistá cesta k financím.

Cancelo tedy nebyl jediným Portugalcem, který v létě opustil Mestallu a nebyl ani jediným pravým bekem, který se s Valencií rozloučil. Nové působiště si totiž našli i Martin Montoya, který bude za přestupovou částku 7 milionů eur působit v anglickém Brightonu, a Nacho Vidal, jenž zamířil do druholigové Osasuny jako volný hráč.

Valencijskou zálohu opustila hned čtveřice mužů. Nejdříve bylo jasno o odchodu Fabiana Orellany. Ten totiž druhou polovinu minulé sezóny strávil na hostování v Eibaru, který měl ve smlouvě povinnou opci na přestup. Ovšem jen pro případ, že udrží prvoligovou příslušnost. To se Eibaru celkem v poklidu podařilo a Orellana tak v létě za 2 miliony eur zamířil do baskického celku nastálo. Do své vlasti zamířil Zakaria Bakkali. Původně to vypadalo, že zamíří dokonce do svého rodného klubu Standardu Lutych, ale nakonec se jeho novým působištěm stal bruselský Anderlecht, který Valencii zaplatil 1,2 milionu eur. Třetím záložníkem, který v minulé sezóně někde hostoval a nyní v létě Valencii znovu opustil, je Alvaro Medran. Ten však zamířil znovu pouze na hostování, v této sezóně bude oblékat dres nováčka Primera Division Raya Vallecana. To Nemanja Maksimovic minulou sezónu strávil na Mestalle, ale mnoho se neprosadil. Proto nyní zamířil do madridského Getafe, kde by měl dostat víc herních příležitostí než v nabitém kádru Los Che. Valencia za jeho odchod vyinkasovala 5 milionů eur.

Ke změnám došlo i ve valencijském útoku. Co se odchodu týče, tak tady se stal obětí Simone Zaza, který zamířil zpět do své vlasti a minimálně v této sezóně bude oblékat dres celku Turín FC. Zajímavostí je, že do Valencie Zaza zamířil ze druhého turínského klubu, ze slavného Juventusu. Za hráčovo hostování Valencia nyní vyinkasuje 2 miliony eur, opce na přestup má být výše 12 milionů eur.

Tolik tedy k odchodům z Valencie a nyní se podívejme na desítku valencijských nákupů, nebo chcete-li na nové hráče na Mestalle.

Hned u několika hráčů bychom však měli hovořit spíše o staronových Netopýrech. To platí i pro záložníka Geoffreye Kondogbiu. Ten v minulé sezóně na Mestalle hostoval, osvědčil se a Valencia tak Interu Milán zaplatila opci na trvalý přestup ve výši 25 milionů eur. Valencia si svoji defenzivní jistotu ve středu hřiště smluvně zavázala do roku 2022 s výkupní klauzulí ve výši 80 milionů eur.

Defenzivním záložníkem je rovněž Uros Racic. Co do zkušeností se však tento mladík nemůže s Kondogbiou rovnat. Na Mestallu přišel z Crveny Zvezdy Bělehrad za 2,2 miliónu. No vzhledem k tomu, že dle posledního vývoje se pravděpodobně ve Valencii Racic neprotlačí do prvního týmu Los Che, tak by měl větší šanci zahrát si Ligu mistrů za Crvenu Zvezdu. Právě srbský celek totiž Valencii posunul do 3. losovacího koše pro los základních skupin Ligy mistrů, protože vyřadil rakouský Salzburg, který má jinak lepší koeficient než Valencia. Racic na Mestalle podepsal smlouvu do roku 2022 s výkupní klauzulí výše 100 milionů eur.

Z francouzského Olympique Lyon přišel k Netopýrům Mouctar Diakhaby za 15 milionů eur. Smlouvu má do roku 2023 a výkupní klauzuli rovněž ve výši 100 milionů eur. Možná ani sám Diakhaby nedoufal, že se tak brzo objeví v sestavě Netopýrů, ale v prvním ligovém kole střídal zraněného Garaye a proti Espanyolu se místo něho objevil dokonce v základní sestavě.

Za 6 milionů eur získala Valencia z Celty Vigo Daniela Wasse, který na Mestalle podepsal smlouvu do roku 2022 s výkupní klauzulí výše 80 milionů eur. Wass se proti Atleticu Madrid i proti Espanyolu Barcelona objevil v základní sestavě, ale levý kraj bude nyní výsostným územím Goncala Guedese, takže Dán bude muset hledat nové uplatnění. Vzhledem k jeho univerzálnosti by se to mohlo podařit.

V obou dosavadních ligových utkáních se v základní sestavě objevil rovněž Cristiano Piccini, ale valencijští fanoušci z toho asi příliš velkou radost neměli, protože Ital se pod inkasovaný gól podepsal nejdřív proti Atleticu a pak i proti Espanyolu. Snad půjde jeho výkonnost nahoru, času na to bude mít dost, neboť smlouvu s valencijským klubem podepsal do roku 2022 s výkupní klauzulí výše 80 milionů eur.

Z nových útočníků na Mestallu nejdříve dorazil Michy Batshuayi z Chelsea Londýn. Valencia za hráčovo hostování zaplatí 3 miliony eur. Některé zdroje uvádějí, že součástí dohody klubů má být i opce na trvalý přestup, ale její výše má být 50 milionů eur. No zatím Batshuayi nedostal mnoho prostoru, ale vzhledem k účasti Los Che ve třech soutěžích jeho čas určitě přijde.

Belgického útočníka následoval útočník francouzský. Valencii se po řadě let podařilo uzavřít příchod Kevina Gameira, o kterého se snažila už v době, kdy hrával za Lorient. Od té doby se ukázal v dresu PSG, Sevilly či Atletica Madrid a nyní za 16 milionů eur zamířil na Mestallu, kde podepsal smlouvu do roku 2021 s výkupní klauzulí výše 80 milionů eur.

Stoper Jeison Murillo je podobný případ jako Geoffrey Kondogbia. Také na Mestalle v minulé sezóně hostoval z Interu Milán a rovněž za něho nyní Valencia zaplatila opci na trvalý přestup. Přitom hostování mělo být původně na dva roky. Za hráčův trvalý přestup Netopýři zaplatili 12 milionů eur a Murillo se jim upsal do roku 2022 s výkupní klauzulí výše 80 milionů eur. Vzhledem k letnímu uskutečnění této transakce je více než podivné, že se dosud Murillo ani v jednom ligovém utkání nedostal ani do nominace trenéra Marcelina. Přitom v médiích se neobjevily žádné informace o zdravotních problémech.

Dalším bývalým Netopýrem, který v této sezóně působí znovu na Mestalle, je Denis Cheryshev. Jeden z nejlepších střelců letošního světového šampionátu bude ve Valencii rok hostovat z Villarrealu. Žádné další informace k tomuto hostování nejsou známy.

No a nakonec to nejdražší. O návratu Goncala Guedese do valencijského dresu jsme však informovali již výše, takže nyní jen stručně. Po loňském hostování hráče na Mestalle měli Netopýři zájem o pokračování spolupráce a nakonec se jim s PSG podařilo dohodnout. Guedes přestupuje na Mestallu za 40 milionů eur plus 10 milionů eur formou případných bonusů (některé zdroje uvádějí výši bonusů až 17 milionů eur). Valencii se hráč podepsal až do roku 2024 s výkupní klauzulí ve výši 300 milionů eur.

AKTUALIZACE:

10:45 – Pokud bude Valencia na přestupovém trhu ještě v poslední den letního přestupového okna 2018 vyvíjet nějakou aktivitu, tak vás na tomto místě budeme informovat. Pokud by se však v éteru objevila pouze nějaká osamocená přestupová spekulace, tak by byla k vidění spíše na našem Twitteru nebo na našem Facebooku, takže sledujte i tyto sociální sítě.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.