Valencia neproměnila šance v druhém poločase. Real vítězí 2:0

Valencia podlehla Realu Madrid. V Madridu dal první gól Wass v 8. minutě, ale bylo to do vlastní branky. První poločas Valencia odbránila. V druhém poločase ale Netopýři zabrali, jenže své velké šance neproměnili a naopak v 83. minutě rozhodnul brankou na konečných 2:0 Vázquez.

Ve 3. minutě našel Bale centrem z levého křídla ve vápně Valencie Benzemu, jenž však z voleje vypálil těsně mimo hostující branku.

Vzrůstající útočná aktivita Realu znamenala v 6. minutě žlutou kartu pro Paulistu, který faulem zezadu na své polovině přišlápnul Benzemovi nepříjemně chodidlo.

Už v osmé minutě ale zaznamenali domácí první gól. Carvajal získal na kraji malého vápna odražený míč a okamžitě jej posílal před branku, kde si jej však hlavou srazil do vlastní branky Daniel Wass – 1:0.

V 11. minutě se zažlutilo podruhé. V souboji o míč byl pozdě Soler a naběhl do protihráče.

Ve 14. minutě z levého kraje hřiště opět útočil Bale. Tentokrát však otěže vzal na sebe a poté, co si potáhnul míč k okraji velkého vápna, vyslal skákavou střelu, která šla však přímo do rukavic brankáře Neta.

Třetí žlutou katu na straně Valencie vyfasoval ve 20. minutě Gayá, když po souboji upadl a odbíhajícího hráče zatáhl za trenýrky.

Ve 29. minutě musel zachraňovat svůj tým Neto, když kolem Wasse propadl centr do vápna na Balea, jenž si následně udělal kličku a tvrdě z úhlu vypálil, ale Neto míč odrazil pohotovým zákrokem levou rukou.

První pěkná akce Valencie přišla ve 33. minutě, kdy dlouhý odkop z poloviny Valencie našel na polovinu soupeře sbíhajícího Gameira, jenž si potáhnul míč do vápna Realu a pak poslal míč pod sebe na Guedese, ale jeho přízemní dělovku zablokoval v pádu bránící hráč.

Ve 37. minutě si Modric porozumněl s Benzemou, kterému poslal míč před velké vápno a Benzemova technická střela se o kousek přehoupla přes břevno Netovy branky. Krátce poté zkusil vypálil prozměnu z úhlu Bale, ale jeho střela se opět zatočila kousek vedle branky Netopýrů.

V 51. minutě Soler poslal kolmou přihrávku do vápna Realu k nohám Gameira, jenž ale ve skluzu míč lehce tečoval do rukavic brankáře.

Největší šanci Valencie zazdil v 53. minutě Mina, jenž si naběhl za obranu na nádherný pas a byl sám před Courtoisem, ale míč poslal nad břevno!

Mina si svou akci zopakoval v 63. minutě kdy se tentokrát Mina pokusil obejít brankáře, ale ten mu vypíchnul rukou míč. Až poté se pískal oprávněně ofsajd.

V 65. minutě nákop z přímého kopu prodloužil hlavičkou Coquelin na zadní tyč, kde Paulista ze vzduchu poslal míč těsně nad břevno.

Dvojité střídání provedli hosté v 68. minutě. Ze hry šli Coquelin a Wass, do hry pak šli Kondogbia a Piccini. Poslední střídání Netopýrů přišlo v 72. minutě, kdy Gameira nahradil Batshuayi.

V úvodu 73. minuty měli domácí velkou šanci, když po průniku do vápna dostal nahrávku na nohu volný Asensio, ale napálil pouze stopera Garaye.

Batshuayiova chvíle přišla v 78. minutě, kdy dostal míč mezi dva obránce a po otočce byl sám před gólmanem, ale ten jeho střelu vychytal.

V 83. minutě se po protiútoku dostal k míči Benzema, jenž nedosáhnul napoprvé na přihrávku, ale pak poslal míč opodál stojícímu Vázquezovi, a ten placírkou poslal míč do dolního rohu, kam Neto už neměl šanci přiskočit – 2:0.

Druhý poločas už nepřinesl žádný zlom, a tak utkání skončilo vítězně 2:0 pro domácí tým.

TECHNICKÉ ÚDAJE

2. Real Madrid: Courtois; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Reguilón; Marcos Llorente, Dani Ceballos (Isco, m. 80), Modric (Valverde, m. 71); Lucas Vázquez, Benzema y Bale (marco Asensio, m. 63).

0. Valencia CF: Neto; Wass (Piccini, m. 67), Garay, Paulista, Gayà; Carlos Soler, Coquelin (Kondogbia, m. 67), Parejo, Guedes; Mina y Gameiro (Batshuayi, m. 72).

Góly: 1-0. M. 8: Wass en propia puerta. 2-0. M. 83: Lucas Vázquez.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Batshuayi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)

• Popravde... Nevidel som tento zápas, pretože som bol na koncerte. Ale čo čítam a všímam si doposiaľ... Tak, Zazu sme si mali ponechať a dokúpiť keď tak jedného útočníka alebo vziať útočníka z B-týmu.

• Řekl bych, že druhá půle na gólové šance byla 3:3. Bohužel to tam spadlo pouze Realu. Takže to mohlo skončit jinak.