Valencia zakončila účast v Lize mistrů výhrou nad United

Netopýrům se povedl poslední zápas v letošním ročníku Ligy mistrů, v němž hostili Manchester United. Valencia svého soupeře přehrála díky čemuž dal první branku Soler, zatímco druhý gól si dal jako vlastní Jones. Na konečných 2:1 ale ještě zkorigoval Rahsford.

Valencia v úvodních minutách kontrolovala hru a ve čtvrté minutě si vypracovala první slibnou šanci, kdy se po přízemní přihrávce Miny před branku natahoval v malém vápně nohou po míči Batshuayi, ale před vybíhajícím brankářem jen těsně nedosáhnul na míč.

O chvíli později měl na kraji velkého vápna hostů dost prostoru pro střelu Parejo, ale trefil pouze obránce do hlavy, avšak odražený míč ještě bojovně doběhnul Kondogbia, ale těsně před možností střílet z úhlu neudržel rovnováhu a skončil na trávníku.

Dost ošklivě a zbytečně zajel kopačkami do holeně Toniho Lata ve 12. minutě Antonio Valencia, za což dostal první žlutou kartu zápasu. Pronikavý nářek od bolesti Toniho Lata už předznamenával že hráč zřejmě nebude moci pokračovat v utkání. Mladý levý bek se rozhodl po delším ošetřování zkusit pokračovat ve hře.

Los Ché se ale za svého spoluhráče náležitě pomstili už za pět minut, a to když v 17. minutě odražený míč ve vápně United našel Carlose Solera, jenž nic složitého nevymýšlel a z úhlu poslal míč přesně do vzdálenějšího dolního rohu branky. Skóre se tak měnilo na 1:0.

Svoji šanci měli i United, když z voleje sklepával míč na branku Netopýrů Mata, ale míči se v poslední chvíli postavil do cesty Diakhaby.

Navýšení skóre měl ve 31. minutě doslova na hlavě Batshuayi. Mina totiž potáhnul míč Piccini a pak adresoval centr na okraj malého vápna, kde Batshuayi hlavičkoval jen těsně nad branku.

O chvíli později se málem prosadil znovu Soler, ale obránce brankář míč vyrazil a o chvíli později se po něm marně před brankou natahoval i Kondogbia.

Na druhé straně měl šanci na vyrovnání Pogba, který byl sám u tyče a dostal sklepnutý centr od Maty, ale bez přípravy sklepnul míč vedle branky Netopýrů.

Divoký zápas pokračoval dál. Už ve 38. minutě se prozměnu pokusil vystřelit uvnitř velkého vápna z úhlu Parejo, který si po přihrávce stáhnul míč, čímž posadil na zadek prvního obránce, ale poté se mu do následné střely vrhnul druhý obránce.

Další z šancí promarnil ve 44. minutě Batshuayi, jehož zastihl přihrávka před hranicí velkého vápna Manchesteru, kde si udělal mezi třemi obránci prostor na propálení brankáře. To by však ale nejprve musel trefit branku, navíc při střele schytal ránu loktem.

Ačkoliv Netopýři ještě v nastaveném čase zařídili jeden závar před brankou United, nakonec k ohrožení branky nedošlo.

Když to nešlo útočníkům Valencie, pomohl jim ve 47. minutě Jones. Přízemní míč za obranu měl najít před velkým vápnem Batshuayiem jenže Jones byl rychlejší a chtěl míč odkopnout ve skluzu pryč. Místo toho však míč poslal přes vybíhajícího brankáře do vlastní branky a daroval tak Valencii gól na 2:0.

Pamatujete si bolestivý zákrok Valencii na Toniho Lata v první půli? Nakonec to Lato vzdal až v 51. minutě a s bolestmi odešel ze hry. Vystřídat jej musel Garay.

Hra se celkem zklidnila, ale pak měl v 63. minutě dobrou šanci Mina, jehož ve vápně našel míč mezi dvěma obránci, ale nakonec se dostal ke střele, kterou však skvěle vykryl z těsné blízkosti Romero.

V úvodu 66. minuty se jako druhý hráč Netopýrů poroučel ze hřiště Čeryšev, aby mohl dostat šanci i mladičký Ferran.

A byl to právě on, kde nenápadnou střelou zpoza velkého vápna brzy poté vylekal brankáře Romera, ale branku přestřelil.

Následovalo poslední střídání Valencie, v němž se ze hry poroučel Mina a na plac šel Rodrigo – min. 68.

V 75. minutě to chvíli vypadalo, že Pereira neví co s míčem, pak se ale ze střední vzdálenosti do něj opřel a tvrdou střelou jej vyslal do horního rohu branky. Jaume byl naštěstí včas na svém místě a dobrým zákrokem tak zabránil gólu.

Z podobné vzdálenosti to zkusil v 80. minutě i Pogba, ale jeho pokus šel přímo do náruče Jaumeho.

Nakonec se hosté dočkali. Centr z okraje vápna našel v malém vápně nabíhajícího Rashforda, a ten razantní hlavičkou skepnul míč za Jaumeho záda – 2:1.

Naopak další zazděnou šanci předvedl v 89. minutě Batsahuayi, jenž si před velkým vápnem zpracoval míč, ale svoji technickou střelu poslal mimo branku.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Vezo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Batshuayi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Jak jsme zmiňovali v preview, tak Valencia nehrála jen o potěchu fanoušků a o nemalý peníz za vítězství, ale i o pozici mezi nasazenými týmy pro los prvního jarního kola Evropské ligy. A Netopýři to zvládli. Níže je tabulka třetích týmů z jednotlivých základních skupin Ligy mistrů. Lepší byla jen Neapol, ale Valencia je v první čtyřce, takže při pondělním losu bude mezi nasazenými týmy spolu s Neapolí, Interem, Benficou a vítězi základních skupin Evropské ligy. Naopak Plzeň nakonec bude nenasazená a může tak hned na úvod jara narazit třeba i na Vale. Ale chvíli to vypadalo, že se i Plzeň dostane mezi nasazené, ale nakonec se to díky vítězství Benficy změnilo.

1. Neapol 9 7:5
    2. Valencia 8 6:6
    3. Inter 8 6:7
    4. Benfica 7 6:11
    5. Plzeň 7 7:16
    6. Bruggy 6 6:5
    7. Šachtar 6 8:16
    8. Galatasaray 4 5:8

• Já doufám,že konečně zase uvidíme Valencii v ČR.jet do Plzně nebo ještě lépe na Slávii,by byla hitparáda.