Valencia si v derby poradila s Villarrealem

Po pohárové ostudě si Valencia zpravila chuť na svém stadionu v rámci La Ligy, kde porazila ve valencijském derby Villarreal 3:0. První branku dal v úvodní pětiminutovce Diakhaby a výhru v druhé půli pojistili Čeryšev s Rodrigem.

1. POLOČAS

Ve 4. minutě se Mestalla dočkala branky, když centr z přímého kopu propadnul po tečování hlavou od Coquelina až na Diakhabyho jenž míč poslal hlavou do branky, ale sudí musel kvůli podezření na ofsajd využít VAR. Ukázalo se, že gól padnul v souladu s pravidly a Netopýři tak mohli slavit.

Už v úvodu 9. minuty to mohlo být 2:0. Rodrigo v těžké pozici ve vápně přisunul míč na volného Čeryševa, ale toho bravurně vychytal Asenjo.

Na druhé straně si v 17. mnutě pěkně zády k bance Netopýrů přebral míč Fornals a uolnil se přes Coquelina, načež následně vystřelil z úhlu na Neta, který musel míč odrazit do bezpečí.

Valencia si další ze šancí vypracovala ve 20. minutě, kdy s míčem přesprintoval soupeře na levém kraji hřiště Čeryšev a pak vyslal do vápna centr na Rodriga, který ale těsně bráněn obráncem poslal míč mimo branku.

Zbytek poločasu se hrál dynamický fotbal, ale obě obrany držely jako pevné skály. Proto ve 45. minutě zvolil Parejo tvrdou ránu zpoza velkého vápna, která orazítkovala spojnici tyčí hostující branky. Do kabin se tak po čtyřech minutách nastavení šlo „pouze“ za stavu 1:0.

2. POLOČAS

V 51. minutě unikl opět Čeryšev po levé lajně a nahrál před branku Minovi, který ale napálil pouze tyč. Krátce poté se role otočila a Čeryšev si při cestě do vápna vyměnil míč s Minou, který muj jej vrátil do běhu a Čeryšev v pohodě překonal brankáře Asenja technickou střelou k tyči – 2:0.

O pět minutě později se s míčem proháčkoval do vápna Rodrigo, ale jeho tvrdou střelu nadvakrát Asenjo zkrotil.

Na druhé straně to zkusil brzy poté hostující Ekambi technickou střelou z hranice vápna, ale Neto neměl s jeho pokusem problémy. Lepší pozici měl v 59. minutě jeho spoluhráč Álvaro, jehož našel centr z přímého kopu u značky pro pokutový kop, ale jeho hlavička šla přímo na brankáře Neta.

V 61. minutě si míč připravil na střelu na hranici vápna Solere, ale jeho střela byla ztečována a Asejna tak překvapila, že ji pouze vyrazil do míst, kdy byl Rodrigo, ale ten z úhlu už přestřelil branku.

V 63. minutě Piccini vyslal tak nenápadný centr do vápna, že až v poslední chvíli si Asnejo uvědomil, že se míč stáčí pod jeho břevno a míč musel raději rukou odrazit mimo branku.

Valencia se velmi snažila o třetí branku, ale nebyla tak nebezpečná, jak by chtěla. Naopak na druhé straně hosté v 70. minutě sehráli pěknou akci, kdy jedním dotekem spoluhráč propustil míč do vápna na Baccu, kterému ale přízemní střela nesedla a skočila v náručí brankáře Valencie.

V rámci prvního střídání poslal kouč Marcelino na plac v 73. minutě Daniela Wasse coby náhradu za Čeryševa. O tři minuty později se poroučel ze hřiště i Soler, aby mohl přenechat své místo Ferranovi.

Vzhledem ke stavu utkání se na plac dostal v 84. minutě i Kangin Lee, jemuž uvolnil místo Santi Mina.

Zajímavou šanci měl po centru do vápna Iborra, ale v těsném sevření bránícího Coquelina sklepnul míč ze vzduchu mimo valencijskou branku.

Valencia ale svému soupeři zasadila poslední ránu v 86. minutě. Stačil jednoduchý centr z pravého křídla, který vyslal Ferran ke značce pokutového kopu. Obránce na něj nedosáhnul a míč tak pripadnul na volného Rodriga, který elegentně hlavou zakončil k tyči na 3:0!

Tři minuty nastavení byly v tomto utkání už pouze formalitou, a tak byl zápas ukončen za stavu 3:0.