Dvougólové vedení nestačilo. Valencia získala na Camp Nou bod

Valencia rozhodně nepřijela do Barcelony odevzdat body. Však také v zápase vedla už 0:2, ale domácí dvěma góly Messiho vyrovnali na konečných 2:2.

Valencia nepouštěla v úvodu míč z kopaček. To vedlo k první střele ve 2. minutě, kdy Piccini přiťukl míč před velké vápno Parejovi, ale jeho technická střela nečinila brankáři problémy.

Už v úvodu 3. minuty mohli hosté jít do vedení. Při rychlém protiútoku dostal Wass míč do vápna soupeře, ale poslal míč ještě na lépe postaveného Pareja, ale toho parádně vychytal Ter Stegen. Trošku ve zmatcích se dostal k dorážce z úhlu Čeryšev, ale napálil pouze tyč!

Domácí následně přešli do držení míče na polovině Valencie, ale obrana Netopýrů držela pevně. Domácí tak měli možnost pouze z přímého kopu, který v 8. minutě zahrával z 22 metrů Messi, ale jeho pokus k tyči Neto bez problémů zlikvidoval.

Na druhé straně využil v 9. minutě špatné rozhrávky domácích Wass, který sebral soupeřovu přihrávku a z pravého křídla si to namířil do pokutového území, aby pak opět přihrával pod sebe na Pareja, jenž však z voleje vypálil vysoko na tribuny.

Na druhé straně v 10. minutě na poslední chvíli skočil do Semedovy dělovky Paulista, který byl zasažen do žeber. Naopak ve 12. minutě už nikdo nikomu do střely neskákal. Konkrétně Messi si potáhnul míč do prostoru před velkým vápnem a technickým obloučkem vypálil na vzdálenější tyč, ale branku o kousek minul.

Lépe zamířil v 15. minutě Coutinho, který z větší vzdálenosti napřáhnul a tvrdou střelou do dolního rohu pořádně prověřil Neta, který míč vyrazil do zámezí. Další práci měl Neto o dvě minutky později, kdy Coutinhův centr z levé strany vápna letěl pod břevno, a Neto tak musel míč vyškrábnout zpod břevna.

Barcelona hrála svůj klasický styl. Držela míč na polovině soupeře a mnohokrát si přihrávala na krátkou vzdálenost.

Valencia čekala na svou šanci a ve 24. minutě se při protiútoku dočkala. Rodrigo běžel od poloviny hřiště s míčem až před vápno soupeře a pak jej mezi obránci prostrčil do pokutového území, na volného Gameira, jenž poslal míč do sítě – 0:1!

Ve 31. minutě Čeryšev centroval do vápna na Wasse, jehož ale přistrčil k zemi Sergi Roberto, za což uviděl žlutou kartu. Následovala penalta pro Valencii, které se ujal Parejo a nekompromisně ji poslal do sítě – 0:2!

Ve 38. minutě ale byla nařízena penalta i pro dímácí. Lato nastavil nohu s míčem běžícímu Semedovi a Messi tak dostal šanci snížit stav zápasu, což se mu povedlo, jelikož poslal míč opačným směrem, než šel Neto. 1:2.

Zranění na hlavě nedovolilo ve 40. minutě pokračovat Gameirvi, a tak musel do hry Ferran Torres.

Ve 43. minutě domácí pořádně potrápili Valencii. Sergi Roberto z úhlu tvrdě vypáli na Neta, který odrazil míč ještě k Messimu, ale i Messiho dorážku pak Neto chytil.

Další šanci měl ještě ve 45. minutě Messi, který so naběhl za obranu do vápna Valencie na centr od Rakitice. Míč spadl Messimu přímo na kopačku, ale domácí střelec z voleje přestřelil branku.

Už na konci 46. minuty měl Neto práci. Aleňa přihrál před vápnem Messimu, který tvrdě napáli míč do dolního rohu, ale brankář Valencie byl včas na svém místě.

Vysoké tempo Barcelony pokračovalo. Ve 49. minutě s velkým problémy odvracela obrana Valencie nátlaky domácích ve svém pokutovém území. Naopak v 50. minutě po akci na jeden dotek úplně přestřelil branku Valencie její bývalý hráč Alba.

Valencia se vůbec nedostala ze své poloviny na delší dobu. Naopak Netopýry mmusel v 53. minutě opět zachraňovat Neto, který vychytal tvrdou přízemní střelu ze střední vzdálenosti.

V 60. minutě si konečně Valencia vytvořila první šanci. Při protiútoku si Rodrigo obehrál obránce a už měl před sebou jen Ter Stegena, ale míč si moc předkopl a následně z velké blízkosti už jen napáli míč do brankáře soupeře ve snaze přihrát volnému Čeryševovi.

Na druhé straně našel v 63. minutě centr Messiho, ale jeho hlavička šla mimo. Obrovskou šanci na druhé straně spáli Rodrigo, když Čeryšev z levé strany vápna centroval před branku, ale útočník Valencie ve skluzu přestřelil prázdnou branku.

Naopak v 64. minutě zamířil přesně Messi, který z kraje velkého vápna přesně poslal míč do dolního rohu branky a vyrovnal tak na 2:2.

Valencia využila další střídání v 72. minutě, kdy se po dlouhé době od zranění vrátil do hry Kondogbia, aby nahradil Coquelina. Třetí střídání Los Ché pak přišlo v 79. minutě. Rodrigo šel ze hry a Mina šel na jeho místo.

Už v úvodu 80. minuty měl Mina na kopačce gól, když mu Wass ve vápně přistrčil míč do volné pozice, ale Mina trefil pouze brankáře.

Valencia dohrála zbytek druhé půle za stavu 2:2.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (16 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (16 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (15 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (17 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (15 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (15 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (16 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)

• Remíza celkem zaslooužená... Jak už jsem psal, chtělo to jít do druhé ple stejně jako do té první, protože proti Barce se nedá celý poločas držet jednogólový náskok, což se nakonec potvdilo.
    Ale celkově jsme nehráli špatně. Škoda Rodrigova gólovka před vyrovnáním.
    Wass sice mohl vypadat, že zahrál super zápas, ale je to tím, že spousta útoků a míčů šla před pravé křídlo. Zajímavlo by mne, jak by si s tím poradil technicky vyspělejší Soler, možná že ještě lépe...