Valencia tak dlouho držela vedení, až nakonec s Leganés remizovala

V neděli v poledne to nebyl zrovna atraktivní zápas. Valencii poslal do vedení v první půli Kondogbia a od té chvíle to by hlavně boj o udržení vítězného skóre. To se nakonec Valencii nepodařilo, jelikož v 89. minutě srovnával na 1:1 Braithwaite.

Už ve 2. minutě musel Neto vytáhnout parádní zákrok proti El-Nesyrimu, který se nachomýtl k doraženému míči ve vápně Valencie a nůžkami do dolního rohu branky pořádně protáhnul brankáře Valencie. Nakonec byl navíc pískán útočný faul.

Valencia se k ničemu nedostala až do 10. minuty, kdy odražený míč z vápna přenechali hned dva hráči nabíhajícímu Gayovi, který vyslal pořádnou dělovku pouze do břevna branky gólmana Pichu Cuellara.

Netopýry to celkem nabudilo a hru tak od té chvíle začali dirigovat oni. Jenže několik minut se nedokázali dostat do pokutového území soupeře. Leganés tak vyčkali na svoji chvíli. Na konci 16. minuty musel Gayá faulem přerušit protiútok soupeře a z následného centrovaného přímého kopu se zrodila hlavička, která však letěla nad branku Valencie.

Ve 22. minutě vybojoval faul proti Valencii před pokutovým územím soupeře Carlos Soler. Právě Soler se pak ujal exekuce přímého kopu, který nacentroval ke hranici malého vápna, kde přesně našel hlavu Kondogbii, který dopravil míč do vzdálenějšího dolního rohu branky. Valencia tak šla do vedení 0:1.

Na druhé straně mohl hlavičkou skórovat ve 26. minutě El-Nesyri, kterému z levého okraje velkého vápna naservíroval centr Óscar. Jenže Neto parádním zákrokem vyškrábnul míč z brankové čáry.

S postupujícím časem se oba týmy marně snažily dostat před soupeřovu branku. Poločas tak skončil za stavu 0:1.

Valencia v úvodu druhé půle dělala mnoho obranných chyb. Většinu z nich naštěští buď uhasil Piccini nebo je domácí nakonec nezužitkovali.

Naopak Valencia se snažila těžit z rychlých útoků, ale vždy se nepovedla přesná finální přihrávka do vápna.

Velmi pěknou šanci viděl stadion Butarque až v 61. minutě, kdy si Piccini udělal kličkou hned dva hráče a postupoval do vápna soupeře, kde přiťukl míč Rodrigovi, který z otočky poslal míč těsně vedle dolního rohu domácí branky.

S prvním střídáním přišli hosté v 70. minutě. Rodrigo byl stažen ze hry a na jeho místo nastoupil Gameiro.

Zápas byl v této fázi dost často přerušovaný kvůli mnoha faulům. K tomu se v 76. minutě přidal Gayá, který už nezvládl v utkání pokračovat a musel jej tak nahradit Diakhaby.

V úvodu 78. minuty hosté trochu podcenili centr, který u značky pokutového kopu našel El Zhara, jeho hlavička naštěstí našla pouze rukavice Neta.

Poslední střídání mělo rozhýbat hru. Parejo se podíval na hřiště místo Coquelina v 82. minutě.

Pojistit vedení mohl hostům v 87. minutě Sobrino, jemuž po průniku po levém křídle poslal přesnou přihrávku do vápna Čeryšev, ale Sobrino nabpálil míč na tribuny.

Naopak na druhé straně dostal z levé strany vápna přihrávku před branku Valencie Braithwaite, který naproprvé napáli zblízka obránce, ale míč se následně odrazil zpět k němu a on napodruhé propálil ležícího Neta - 1:1.

Nesyri ale ještě mohl stav v 92. minutě otočit. Po přihrávce si totiž při prvním doteku obešel Paulistu a mířil sám na Neta, který jej ale fantasticky vychytal.

Zápas po pěti minutách nastavení skočil za stavu 1:1.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Roncaglia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)

• Toto nie je prvý zápas v tejto sezóne, kde Valencia prišla o výsledok kvôli ležérnej hre! *7* Popri tom nevyužiť toľko šancí a posadiť sa na koňa je doslova hriech! *2*
    Komentovať niečo viac je asi zbytočnosť, ale mám taký silný nutkavý pocit, že valencijskí hráči by radi prekonali ten patový rekord La Corune *14* Veď predsa to je pekný darček k okrúhlemu výročiu klubu *37*
    Ak by nie, tak majú šancu ešte získať pre svoju 100-ročnicu titul v EL abo pohár v Cope del Rey *35* Čomu až tak osobne neverím pre ich výkony *27*