Valencia je ve finále španělského poháru! Rodrigo jediným gólem rozhodl zápas

Valencia se dokázala kvalifikovat do finále Copa del Rey, které odehraje proti Barceloně. Netopýři dokázali doma v opatrně hraném zápas porazit 1:0 Real Betis. O jedinou branku se zasloužil v druhé půli Rodrigo.

Valencia v úvodu dost napadala rozehrávku soupeře, ale z několika ofenzivních náznaků nakonec nebylo nic kloudného. Nakopak na druhé straně v 9. minutě po centru před vápno vypálil Joaquín, avšak přímo doprostřed branky na Jaumeho.

Na druhé staně ve 12. minutě centroval z rohového kopu Parejo, ale Paulista hlavičkoval pouze na tribuny.

Ve 21. minutě zahrával hostující Canales přímý kop od rohu velkého vápna Valencie, ale míč se po lehkém otření o Jaumeho rukavici dostal nad branku.

Oba týmy nechtěly nic podcenit, a tak se hrál opatrný fotbal plný osobních soubojů. Oba týmy se na míči střídaly.

Zajímavější akce přišla, když ve 39. minutě prošel míč mezi dvěma obránci do vápna Valencie na Jesého, který střelou z úhlu pod břevno protáhnul pozorného Jaumeho. Po následném rohovém kopu hlavou zakončoval nebezpečně vedle branky Mandi.

Za stavu 0:0 tak byl ukončen o několik okamžiků později první poločas.

Valencia začala první poločas gólově. V 58. minutě stačila jedna přihrávka od Picciniho do vápna mezi obránce, kam nabíhal Gameiro, ten přehodil vybíhajícího brankáře směrem k zadní tyči, kde se zjevil Rodrigo, který sklepával do prázdné branky – 1:0!!!

Hosté zahrozili v 67. minutě po centru ke značce pokutového kopu, ale hlavičkující hráč poslal míč nad branku. Poté následovalo první střídání Netopýrů kdy Čeryšev vystřídal Rodriga.

O dvě minuty později byl blízko gólu Gameiro. Ten opět dostal nahrávku do vápna mezi obránce, ale vybíhající gólman mu zmenšil úhel a zneškodnil jeho následnou střelu.

V 76. minutě Los Ché střídali podruhé. Na plac se dostal Carlos Soler, jemuž místo na place přenechal Wass.

Očekávalo se, že při stavu 1:0 budou hosté tlačit na domácí branku, ale Netopýři vzorně bránili a pod tlak se moc nedostávali.

Až s blížícím se koncem utkání ukázali hosté zvýšenou snahu, v 84. minutě střílel mimo branku Loren. Na druhé straně o chvíli později mohl skórovat Piccini, ale jeho střílená přihrávka na zadní tyč skončila mimo hřiště.

Poté došlo na poslední střídání Valencie. Výherní stav přišel pojistit Diakhaby, jenž nahradil Gameira.

Valencia už si zbytek zápasu pohlídala a po výhře 1:0 tak může slavit postutp do finále Copa del Rey!

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)