The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Po euforii zpátky do reality

Po euforii zpátky do reality


Ve čtvrtek večer dokázali Netopýři si pohlídat postup do finále španělského poháru. Po více než deseti letech uvidíme znovu Valencii bojovat o cenou trofej. Avšak to se bude dít až za dva měsíce. Nyní je třeba se soustředit na Evropskou ligu a také španělskou ligu, ve které už v neděli večer se stane soupeře Athletic Bilbao.

Z valencijského tábora

Další remízový výsledek v lize znamená čtvrtou remízu v pořadí. Nyní se chystá duel s druhým nejčastěji remízujícím klubem. To určitě může vyvolávat pocit, že se rýsuje další remíza, navíc když vzájemné podzimní utkání skončilo také remízou. Každopádně, za zisk 33 bodů po 25. kolech se musí Netopýři spokojit pouze s 9. pozicí.

Náskok na vyšší pozice se změnil pouze minimálně. Na pátou a šestou pozici chybí momentálně stále 4 body. Změna ale přišla v obsazení čtvrté pozice, kam se po zaváhání Sevilly vyšvihlo Getafe, které před Netopýry drží náskok 6 bodů.

Do konce sezóny chybí už pouze odehrát 13 utkáních. Zajistit si postup do evropských poháru pro další rok, je tedy možný, pokud Netopýří začnou více vyhrávat v lize, nebo vyhrají španělský pohár, ba vyhrají celou Evropskou ligu.

Momentálně kvůli zranění by měli být mimo hru čtyři hráči. Ezequiel Garay, Rodrigo Moreno, Santi Mina a ještě Piccini, kteří jsou všichni na marodce. Čtyři hráči musí být na pozoru, jelikož další žlutá karta by znamenala stop na další utkání proti Gironě. Jedná se o Facunda Roncagliu, Ferrana Torrese, Francise Coquelina a Dani Pareja. V současné situaci tedy není vhodné si nechat vykartovat hráče a zvýšit tak ještě absenci.

Z tábora soupeře

Athletic Bilbao v probíhající sezóně drží podobnou výkoností koncepci jako Los Che. Jsou velkými sběrači remíz a dlouho se potáceli kolem sestupových pozic, ale od začátku prosince se začalo více dařit. Za posledních 11 utkáních prohrálo Bilbao jednou. Zaznamenalo 6 vítězstvích a 5 remíz, což znamená, že najednou Bilbabo šlape Netopýrům těžce na paty.

Zisk po dvaceti pěti kolech je úplně stejný, tedy 33 bodů. Číslo, které se dále shoduje je 25, které patří k počtu nastřílených branek do sítě soupeře. V útoku stále působí Artiz Aduriz, který ještě ve 38 letech má svému týmu co nabídnout. Za třináct utkání se trefil celkem dvakrát, ale od začátku ledna tato legenda Bilbaa je na marodce.

V útoku tak dominuje Inaki Willams, který ještě nevynechal ani jedno utkání a přispěl svému týmů 7 góly. Během zimních přestupů přivedl trenér Gaizka Garitano dvě posily do útoku. Jmenovitě to je Ibai Gómez, který přestoupil z letos dobře hrajícího Deportiva Alaves. Druhým hráčem je Kenan Kodro, který přišel z týmu FC Kodaň.

Vzájemné střetnutí

Jedná se o dva vyrovnané soupeře, které si mezi sebou výhry, prohry a remízy rozdělují rovnoměrně. Za posledních pět utkáních jednou zvítězilo Bilbao, dvakrát Valencia a poslední dvě utkání skončila remízou. Konkrétně zápas, který se odehrál loni na konci října skončil pouze bezbrankovou remízou. V té době do zápasu zasáhl ještě Batshuayi i Vezo, kteří tentokrát určitě už hrát nebudou.

Základní informace

Valencia CF - Athletic Bilbao; 26. kolo La Ligy 2018/2019; neděle 3. břežna 2019 v 20:45

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto, Gaya, Paulista, Roncaglia, Piccini, Cheryshev, Parejo, Kondogiba, Ferran, Rodrigo, Sobrino

Bilbao: Herrenin, Berchiche, Martinez, Alvarez, Capa, Benat, San Jose, Muniain, Garcia, Susaeta, Williams

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.