Konečně tři body! Valencia porazila Athletic 2:0

Valencia po čtyřech ligových remízách v řadě konečně zvítězila. Doma sice hrála v poločase s Athleticem 0:0, ale v úvodu druhého poločasu se trefil náramně z voleje Rodrigo. Vedení pojistil v 89. minutě trefou na 2:0 Gameiro.

Athletic začal zápas velmi aktivně a v prvních minutách zápasu měla domácí obrana hodně práce. V 9. minutě byl nejblíže ke gólu Raúl García, který dostal do volného prostoru před vápnem Valencie přesnou přihrávku, obtočil se s míčem okolo obránce a dostal se následně sám před branku, ale v momentě, kdy chtěl vystřelit, spasil Valencii úspěšným skluzem Diakhaby, jenž tak odebral soupeři míč.

Jenže okolo 10. minuty se situace zlomila a Valencia začala soupeře tlačit. Nejprve ve 12. minutě propadnul rohový kop na Ferrana, který ale zblízka napálil míč pouze do obránce. Pak se ale jeho střela odrazila na kraj vápna, odkud Wass zakroutil střelu ke vzdálenější tyči branky, ale o půl metru ji minul.

Ve 22. minutě se připomněl Raul Garcia, kterému míč narazil před vápnem Valencie Williams, ale útočník Athleticu napálil míč nad břevno Netovy branky.

Velkou šanci měli domácí v úvodu 24. minut, kdy po centru do malého vápna vypadl míč brankáři Herrerínovi přímo na kopačky Diakhabyho, ale ten zblízka míč dorazil pouze pod tělo padajícího brankáře. O chvíli později Gayá vypálil tvrdě ze střední vzdálenosti, ale míč poslal nad branku.

Netopýry v první půlhodině charakterizovaly skákavé míče centrované do malého vápna soupeře z prostoru obou křídel. Problémem však bylo, že nikdy míč neprošel přesně na spoluhráče ve vápně tak, aby jej zvládl sklepnout zblízka do branky.

S blížícím se koncem poločasu ale ubývaly ajímavé útočné šance na obou stranách. Valencie sice více držela míč na polovině soupeře, ale nedokázala dát do pokutového území žádnou úspěšnou přihrávku.

Poločas tak skončil bez dalších zajímavějších šancí za stavu 0:0.

Los Ché začali první poločas perfektně. Ve 49. minutě si Rodrigo s Minou vyměnili míč na jeden dotek, načež Mina naposledy sklepával míč zpět na Rodriga, který míč napálil ze vzduchu tak, že zaplul k tyči do hostující branky – 1:0 pro Valencii.

Netopýři poprvé vystřídali v 70. minutě. Dohrál Santi Mina a nahrazen byl Gameirem.

V 72. minutě našel Parejo centrem z rohového kopu až za zadní tyčí Kondogbiu, ale ten hlavičkoval mimo branku.

O minutu později Neto rozehrál okamžitě dlouhým odkopem na polovinu soupeře, kam nabíhal Gameiro, jenž dokázal uniknout obráncům a poté, co mu dopadnul míč k nohám, zkusil z větší vzdálenosti překvapit gólmana Herrerína, ale jeho střela jen projela po trávníku vedle tyče hostující branky.

Druhým střídaným na domácí straně byl v 76. minutě Ferran, který byl nahrazen Solerem. O tři minuty později šel ze hry také Rodrigo, aby mohl dostat šanci Guedes.

Athletic si pro Valencii připravil na závěr zápasu pěkné dusno. Obrana Netopýrů čelila v posledních minutách velkému nátlaku, ale domácím borcům se naštěstí dařilo veškeré centry před branku úspěšně odrážet.

Netopýři se tak museli spoléhat na protiútoky. Jeden takový založili v 89. minutě, kdy přenesli hru na pravý kraj hřiště, kde Soler mezi nohama dobíhajícího obránce poslal míč ke značce pokutového kopu, kde Gameiro okamžitě uklidil míč do dolního rohu branky - 2:0.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)