Valencia otočila zápas v Barceloně a bere 3 body!

Valencia se na půdě předposledního Espanyolu Barcelona hodně natrápila. Domácí měli totuž lepší první poločas a z penalty šli do vedení. Los Ché se v druhém dějství výrazně zlepšili. Po sporně nařízené penaltě vyrovnal Rodrigo a obrat následně dokonal Maxi Gomez.

1. POLOČAS

Na zajímavou šanci se čekalo až do 7. minuty, kdy ve středním pásmu na kraji hřiště Maxi Gomez zpracoval míč a poslal přihrávkou za obranu do volné pozice Čeryševa, který se míč trochu krkolomně zpracoval, ale nakonec zvládl vystřelit, bohužel však těsně nad branku domácích.

Na druhé straně se v 9. minutě zaskvěl Jasper Cillessen, když se po rohovém kopu odrazil míč před vápno Valencie, kde míč parádně napálil pod břevno Sergi Darder, ale brankář Valencie skvěle míč „vyškrábnul“ na roh.

Espanyol byl aktivnější. Další šanci si vytvořil v 11. minutě, když centr do vápna dolétl u bližší tyče přímo na nohu Lópeze, ale ten poslal míč z voleje těsně nad břevno.

Netopýři v následujících minutách lépe bránili a občas se vydali i na polovinu soupeře, ale žádné velké šance z toho nebyly.

Nejaktivnějším byl domácí Wu Lei, který se několikrát pokoušel provětrat obranu Valencie a často jej Los Ché ubránili s problémy.

Nakonec domácí vybojovali penaltu. Po centru z přímého kopu trefil míč nešťastně do ruky Kondogbiu, který navíc ještě dostal za hru rukou žlutou kartu. Exekuce penalty se ujal Marc Roca, jenž poslal míč do opačného dolního rohu, než si vybral Cillessen. Espanyol se tak ujal vedení 1:0.

Inkasovaná branka Netopýry na krátkou chvíli nakopla. Nejprve málem prošel Čeryševův centr do malého vápna na Maxiho, pak se ve 35. minutě proháčkoval z pravé strany do vápna soupeře Rodrigo, ale z úhlu následně zamířil svoji střelu nad branku.

Pak ale následovalo diktování tempa hry opět od domácích, kteří několikrát testovali pozornost a pevnost obrany Valencie, ale bez úspěchu. Poločas tak skončil 1:0.

2. POLOČAS

Valencia vstoupila do druhé půle jako velká voda, ale ne a ne se dostat do zakončení. Nakonec v 54. minutě mále vybojoval penaltu na svoji osobu Diakhaby. Jenže VAR ukázal, že Diakhaby předtím sám zahrál rukou.

V 60. minutě domácí vybojovali přímý kop, jenž Victor Sanchez poslal jen těsně vedle tyčky hostující branky.

Krátce poté využili domácí zaváhání v rozehrávce Daniela Wasse a Pedrosa si potáhnul míč až k hranici vápna Valencie, ale následně vypálil nad břevno.

Valencia reagovala na průběh utkání v 63. minutě hned dvojím střídáním. Na plac šla dvojice Sobrino - Vallejo, ze hry byli staženi Ferran a Čeryšev.

V 68. minutě se nakonec Netopýři dočkali penalty, avšak bylo to díky skvělému hereckému výkonu Rodriga, který po centru do vápna soupeře nasimuloval přistrčení od obránce. Penalty se ujal tradičně Parejo a propálil brankáře Lópeze – 1:1.

Vyrovnání bylo pro Valencii velkou vzpruhou, ale Netopýři ne a ne se dostat do zakončení. Nakonec to v 77. minutě vzal Kondogbia na sebe, když sebral přihrávku soupeři , potáhnul míč do vzdálenosti zhruba 25 metrů od branky, a poté vypálil dělovku, která jen o centimetry minula branku Espanyolu.

Netopýři ale nepolevovali. V 80. minutě si míč s klidem srovnal na levém křídle Rodrigo a našel přesně u bližší tyče sbíhajícího Maxi Gomeze, který hlavou sklepnul míč do sítě – 1:2!

O vyrovnání se v 86. minutě pokusil David Lopez, jemuž odražený míč dopadl na hranici vápna Valencie na kopačku, ale jeho střela z voleje skončila pouze v náruči Cillessena.

Sobrino si na hřišti moc nepobyl. Přivodil si zdravotní potíže, a tak jej v 89. minutě musel vystřídat Gayá.

Valencia následně musela ještě přetrpět 6 minut, které nechal nastavit sudí, což se jim podařilo a vezou si tak z Barcelony těžce vydřené tři body.