La Liga po 32. kole

Opět přicházíme s naším tradičním souhrnem odehraného kola La Ligy. Nyní se podíváme na 32. kolo, které zlomilo trenérský vaz Albertu Celadesovi. Jeho Netopýři totiž znovu prohráli a navíc proti Villarrealu pokračovali v nepřesvědčivých výkonech. Podíváme se i na všechny ostatní zápasy odehraného kola a neopomineme zhodnotit, jak se projevily v tabulce La Ligy. Stejně jako se rychle blíží k závěru španělská ligová soutěž, tak je na tom stejně i naše tipovačka. Kdo je nyní nejblíže zisku cen? Dočtete se v našem článku, který tradičně zakončíme pohledem na program nadcházejícího ligového kola, které startuje již dnes.

Jak se hrálo ve 32. kole La Ligy

Hned na úvod 32. kola jsme se v pátek 26. června dočkali překvapivého výsledku, když Sevilla nedokázala doma porazit Real Valladolid. Hosté se v prvním poločase dostali do vedení, když Michelův volný přímý kop skoro z poloviny hřiště proměnil v gól Kiko Olivas. Sevilla si samozřejmě chtěla pojistit místa zaručující Ligu mistrů, nicméně v pátek dosáhla jen na vyrovnání na konečných 1:1, o které se z penalty zasloužil Lucas Ocampos.

V sobotu 27. června odstartoval zápasový program v Bilbau, kde domácí Athletic přivítal Mallorcu. Lvi si již během první půlhodiny vybudovali pohodlný náskok, když se prosadili Raul Garcia z penalty a Oihan Sancet. I Mallorca v zápase zahrávala pokutový kop a Ante Budimir díky tomu v průběhu druhé půle snížil, ale konečné gólové slovo měl Asier Villalibre, který v závěru upravil na konečných 3:1.

V dalším sobotním zápase si Barcelona ještě víc zkomplikovala cestu za ziskem ligového titulu. Katalánce poslal na hřišti Celty Vigo dvakrát do vedení Luis Suarez, ale domácí celek, který byl donedávna v tabulce jen pár bodů nad sestupovým pásmem, dokázal v obou případech odpovědět. Vedení Barcelony z prvního poločasu vyrovnal na začátku druhé půle Fjodor Smolov, no a když Suarez poslal Barcelonu podruhé do vedení, na konečných 2:2 vyrovnal v závěru zápasu Iago Aspas.

Dobře si tento týden vedla v La Lize Osasuna, která k předchozímu vítězství ze hřiště Deportiva Alaves v sobotu přidala i domácí triumf, tentokrát dokázala udolat Leganes. Osasuna se velmi brzy dostala do vedení po gólu Enrica Gallega, ale Leganes na tuto trefu dokázalo odpovědět na začátku druhé půle, kdy se prosadil Javier Aviles. Už to v Pamploně vypadalo na dělbu bodů, ale v úplném závěru se podruhé v zápase prosadil Enric Gallego a rozhodl o domácím vítězství 2:1.

V posledním sobotním utkání hostilo Atletico Madrid Deportivo Alaves a na góly jsme čekali až do druhého poločasu. Domácí poslal do vedení Saul a o chvíli později náskok domácích ještě navýšil Diego Costa, který se prosadil z penalty. Vzhledem k vyhlášeným kvalitám defenzivy madridského celku již bylo v tu chvíli o vítězi víceméně rozhodnuto, ale Alaves se nevzdal a v nastavení se dočkal alespoň čestného úspěchu, když na konečných 1:2 z pohledu baskického celku upravil z penalty Joselu.

V neděli 28. června začal zápasový program na hřišti Levante, kam zavítal Betis Sevilla, a kde jsme se dočkali na góly bohatého utkání. Domácí celek se už v prvním poločase dostal do dvougólového vedení, úspěšnými střelci byli Borja Mayoral a Enis Bardi. Po přestávce pak náskok Levante zdvojnásobili Morales a Rochina. Nakonec se střelecky prosadili i hostující hráči Canales a Juanmi, ale jen zmírnili porážku andaluského celku. Levante tak zvítězilo 4:2.

I v derby valencijského regionu mezi Villarrealem a Valencií se v prvním poločase dostal domácí celek do dvougólového náskoku. Za Žlutou ponorku se nejdříve prosadil bývalý Netopýr Paco Alcacer, na kterého později navázal Gerard Moreno. Po přestávce už vládly obrany a Villarreal tak v derby Valencii porazil 2:0 a výrazně si tak pomohl v boji o pohárovou Evropu. Netopýři se naopak po tomto utkání odhodlali k trenérské výměně. Poslední zápas Alberta Celadese ve funkci trenéra Valencie si tak můžete připomenout skrze náš report.

Ve 31. kole si Eibar vyšlápl na Valencii a o pár dní později ukázal, že to nebyla náhoda. Ve 32. kole totiž zavítal na hřiště Granady, která se po koronavirové pauze tabulkou propracovala těsně za Los Che, a znovu bral všechny body. Baskický celek poslal už v prvním poločase do vedení Pablo De Blasis. Granada se rozhodla do druhé půle posílit útok a vyslaal do hry Roberta Soldada, což se ukázalo být dobrým krokem, neboť bývalý Netopýr jen po pár minutách pobytu na hřišti vyrovnal. Nakonec to ale domácím nebylo nic platné, protože později rozhodl o vítězství Eibaru 2:1 Kike.

Nedělní program 32. kola vyvrcholil v Barceloně, kde místní Espanyol přivítal Real Madrid. Mimochodem v tabulce poslední Espanyol před tímto utkáním vyměnil trenéra a na Abelardovo místo nastoupil dosavadní sportovní ředitel barcelonského klubu Francisco Rufete. Tedy postava dost dobře známá příznivcům Los Che, vždyť Rufete ve Valencii strávil několik úspěšných hráčských let a později u Netopýrů působil i jako sportovní ředitel. Ani trenérská rošáda však Espanyolu k bodovému zisku nepomohla, neboť o osudu utkání rozhodl gólem do šatny ze závěru první půle Casemiro. Real Madrid tak zvítězil 1:0.

V pondělí 29. června zakončilo 32. kolo utkání mezi Getafe a Realem Sociedad. Před koronavirovou pauzou oba celky pomýšlely nejen na pohárovou Evropu, ale přímo i na Ligu mistrů, protože na tom byly v tabulce velmi dobře. Po restartu to však z jejich strany už tak dobré není, ale o něco lepší formu má přece jen Getafe, které to potvrdilo i ve vzájemném utkání, kdy zvítězilo 2:1. Hlavní postavou zápasu byl Jaime Mata, který v prvním poločase poslal proměněnou penaltou Getafe do vedení, a když v druhé půli Adnan Januzaj vyrovnal, tak se v závěru postaral i o vítězný gól. Real Sociedad si tak již připsal čtvrtou porážku v řadě.

Ligová tabulka po 32. kole

Navzdory další porážce Valencia stále zůstává na 8. místě, ovšem jen o bod za ní už je Athletic Bilbao. Zítřejší vzájemný zápas tak bude velmi důležitý. Pro změnu o bod před Los Che je Real Sociedad o jehož bilanci z poslední doby jsme psali výše. Další týmy už mají na Valencii větší náskok. Villarreal je po vzájemném utkání na 6. místě s čtyřbodovým náskokem na Los Che. Ještě o bod vpředu je Getafe. O dva body před Getafe drží poslední příčku zajišťující postup do Ligy mistrů Sevilla. Na Valencii má andaluský celek již osmibodový náskok.

Na čele ligové tabulky se Real Madrid lehce odpoutal od Barcelony, aktuálně má k dobru dvoubodový náskok. Ztrátu na první dvojici sice ve 32. kole mírně zmenšilo Atletico Madrid, ale jedenáctibodový odstup je stále propastný. V boji o bronzový stupínek je na tom však madridský klub dobře, neboť Seville již odskočil o čtyři body.

Poslední trojice týmů je blíž a blíž sestupu. Poslední Espanyol má na záchranu desetibodové manko, Leganes je na tom jen o bod lépe a Mallorca ztrácí na záchranu pro změnu osm bodů. Týmy nad sestupovým pásmem totiž v poslední době pravidelně bodují. To neplatí snad jen pro Deportivo Alaves, které nyní třikrát v řadě prohrálo, ale to mělo pro změnu dostatečný náskok z doby před koronavirovou pauzou a nemusí mu tak ani vadit, že ho po 32. kole přeskočil Eibar, který byl přitom po minulém kole posledním týmem nad sestupovým pásmem. Tím je nyní Celta Vigo, ale jak už jsme zmiňovali, tak na poslední trojici má velmi slušný náskok.

Nejlepší ligoví střelci po 32. kole

Na čele tabulky střelců zůstává Lionel Messi z Barcelony (21 gólů), za nímž je nejblíže Karim Benzema z Realu Madrid (17 gólů). Ani jeden ve 32. kole své střelecké statistiky nevylepšil. Řada dalších střelců v pořadí se však výrazně činila. Dosud třetí Gerard Moreno z Villarrealu (13 gólů) si po gólu do sítě Valencie o jeden přesný zásah polepšil, ale přesto se k němu na bronzový stupínek dotáhl Luis Suarez z Barcelony (13 gólů), který ve 32. kole vstřelil dokonce dva góly. Svá gólová konta v tomto kole rozšířili i Lucas Ocampos ze Sevilly (12 gólů) a Iago Aspas z Celty Vigo (12 gólů), který se mimochodem prosadil už ve třetím zápase v řadě. Následuje početná skupinka, ve které Lucase Pereze z Deportiva Alaves (11 gólů) a Rogera Martiho z Levante (11 gólů) po 32. kole doplnili Raul Garcia z Athleticu Bilbao (11 gólů) a Jaime Mata z Getafe (11 gólů). O gól méně pak mají na kontě Angel z Getafe (10 gólů) a nově i Ante Budimir z Mallorcy (10 gólů) a Joselu z Deportiva Alaves (10 gólů).

Vzhledem k tomu, že už dva zápasy v řadě Valencia nepoznala radost ze vstřeleného gólu, tak se nemůže nic měnit v pořadí nejlepších ligových střelců Valencie. Nadále tak vede Maxi Gomez (9 gólů) s těsným náskokem před Dani Parejem (8 gólů). Dalšími nejgólovějšími Netopýry v La Lize jsou Kevin Gameiro (5 góly), Ferran Torres (4 góly) a Rodrigo Moreno (4 góly).

Tipovačka po 32. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde. Připomínáme, že se nyní zápasy La Ligy hrají každý den, a jednotlivá ligová kola tak následují rychle po sobě, například již dnes večer začíná hned třemi zápasy 33. kolo, takže si nezapomeňte natipovat. Stále je do konce sezóny ve hře ještě dost bodů.

Ve 32. kole se tipérům příliš nedařilo, jen netopier (23 bodů) se dostal přes dvacetibodovou hranici a zaslouženě tak zvítězil. Až s výrazným odstupem za ním se umístila dvojice Woyta (17 bodů) a Ingi (17 bodů) a trio mikita10sM (15 bodů), Jaakkopn (15 bodů) a ruty (15 bodů).

V celkovém pořadí znovu navýšil svůj náskok v čele Ingi (559 bodů), za nímž se na druhé místo protlačil ruty (549 bodů). Třetí Packo114 (549 bodů) však v boji o stříbrnou pozici ztrácí jen vlivem nižšího počtu přesně trefených výsledků. O jedno místo vzhůru se posunul suverén 32. kola netopier (547 bodů), který má navíc na duo před sebou jen zanedbatelnou ztrátu. Velkou naději na umístění zajišťující na konci sezóny věcné odměny však stále drží i mikita10sM (544 bodů), který aktuálně uzavírá nejlepší pětici tipérů.

Program 33. kola La Ligy

Dnes, tedy v úterý 30. června, odstartuje 33. kolo La Ligy hned třemi zápasy. V prvním se utká Mallorca s Celtou Vigo (19:30), v dalším změří síly Leganes se Sevillou (21:00) a nakonec bude ve šlágru kola Barcelona hostit Atletico Madrid (22:00). Červenec nám na svém začátku ve středu 1. července nabídne zápasy Deportiva Alaves proti Granadě (19:30), Valencie proti Athleticu Bilbao (19:30), Betisu Sevilla proti Villarrealu (22:00) a Realu Valladolid proti Levante (22:00).  Kolo skončí ve čtvrtek 2. července, kdy se utká Eibar s Osasunou (19:30), Real Sociedad s Espanyolem (19:30) a Real Madrid s Getafe (22:00).

• Letos asi opravdu budeme bez pohárové Evropy, protože to by musela Vale pod Vorem předvést neskutečné vzepětí *15*

Všimněte si v tabulce postavení Realu Sociedad a Athleticu Bilbao, tedy finalistů poháru. Protože to je dost zásadní. Oba jsou mimo top 6. Pokud by tak skončili na konci sezónu, tak by do pohárové Evropy šel tabulkově lepší z nich. A nešel by tam tým ze 7. místa ligové tabulky. Takže pokud bychom třeba do konce sezóny přeskočili jen Real Sociedad, který je před námi o bod, tak nám to k pohárové Evropě stejně nepomůže.

My tedy pro pohárovou Evropu máme asi jen dvě možnosti:

1) Dostat se do top 6! Jenomže na 6. místě je nyní Villarreal o 5 bodů před námi a s lepšími vzájemnými zápasy. Takže bychom ve zbytku sezóny museli nahrát alespoň o 6 bodů víc než oni. Vzhledem k jejich a k naší formě nevím, nevím. Navíc v závěru sezóny hrajeme z top 6 jen se Sevillou a ta má před námi ještě výraznější náskok, takže i když bychom třeba vzájemný zápas vyhráli, tak se k nim až tak nepřiblížíme.

2) Dostat se na 7. místo, ale zároveň se musí jeden z finalistů Cdr dostat do top 6! Co se týče finalistů poháru, tak Real Sociedad má snad nejhorší formu z celé ligy a Athletic má pro změnu na top 6 ještě větší ztrátu než my. Tady taky cestu moc nevidím.