The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Pro Minu se připravuje nová smlouvá. Jaká je situace mezi útočníky?

Pro Minu se připravuje nová smlouvá. Jaká je situace mezi útočníky?


Ze čtveřice útočníků, kterými trenér Marcelino disponuje, je Santi Mina právě tím nejmladším. Sice je nejmladším, ale zároveň také nyní nejproduktivnějším hráčem v celém týmu. Zkušenému Gameirovi a Rodrigovi se příliš nedaří a Batshuayi nenaplnil svoje očekávání, se kterými ho fanoušci vítali na Mestalle.

Santi Mina už působí na Mestalle čtvrtou sezónu. V devatenácti letech přišel z Celty Vigo za 10 milionů eur. Minulá sezóna byla jeho nejlepší, kdy dokázal v ligových zápasech skórovat celkem dvanáctkrát. V současné sezóně přišlo brzké zranění, avšak po zranění se španělský útočník vrátil s chutí pro fotbal. V těžkých chvílích Netopýrů právě on nese hlavní zásluhy na zisku dalšího vítězství v lize, které bylo tak dlouho očekávané. Také zachránil Valencii před potupnou prohrou proti Ebru v Copa del Rey.

Santi Mina se blíží do tak zvaného středního fotbalové věku. V prosinci oslaví svoje 23. narozeniny a jestli mu zůstane dobrá forma a přidá ještě pár gólů, tak by mohl být žádaným hráčem na trhu pro zimní přestupové období. Reakcí na to, od vedení Valencie, je domlouvání nového kontraktu. Stávající kontrakt mu vyprší v 30. června 2021. S podepsáním nového kontraktu by se mohli měnit i další karty.

Rodrigo stále zůstává jedničkou v útoku a má taky nejvíce odehraných minut. Vypadá to, že Santi Mina se posune na pomyslnou pozici dvojky v útoku. V posledních čtyřech utkáních nastoupil ve všech v základní sestavě. Batsuayi zatím nepředvedl důvody, proč by si jej měla Valencia na konci sezóny odkoupit za 40 milionů eur. Kevin Gameiro není tolik využívaný, jak si asi představoval. V posledních šesti zápasech nastoupil pouze jednou v základní sestavě, ale to se jednalo o zápas proti Ebru ze třetí ligy. Navíc ani toto utkání celé neodehrál a v polovině utkání byl vystřídán.

Údajně už o služby francouzského útočníka má zájem jiný španělský klub. Nejednalo by se o dlouhé cestování, jelikož zájemce je Villarreal, který sídlí nedaleko města Valencie. Pokud by se tento přestup uskutečnil, tak otázkou zůstává kolik peněz by Los Che inkasovalo? Jenom pro připomenutí, když v létě Valencia koupila Gameira, tak vyplatila za něj 16 milionů eur a pravděpodobně doplatí ještě dva miliony na bonusech.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.