The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Poslední pětiletka Los Che na zimním přestupovém trhu

Poslední pětiletka Los Che na zimním přestupovém trhu


Letošní zimní přestupové období již pár dní běží a valencijští Netopýři by jistě chtěli zkvalitnit svůj kádr. Větší změny osazenstva týmové kabiny se dějí samozřejmě během delších letních přestupových období, nicméně i v zimě na Mestallu v posledních letech pár hráčů zamířilo. Připomeňme si poslední pětiletku, tedy zimní přestupová období od sezóny 2013/2014.

Leden 2014

Nejhektičtější zimní přestupové období v posledních letech. Sezóna se pro Los Che nevyvíjela dobře, Miroslava Djukice nahradil na postu trenéra Juan Antonio Pizzi a sportovní ředitel Francisco Rufete se mu snažil doplnit kádr dle jeho představ. Na Mestallu zamířili hned čtyři noví hráči.

Seydou Keita

Bývalý hráč Barcelony, který však do Valencie zamířil z exotického angažmá v Číně. U fanoušků vzbuzoval jeho příchod pochyby, byl považován za hráče, který už má to nejlepší za sebou. Ovšem Keita brzy fanoušky přesvědčil o jejich omylu, ve Valencii, kde nastupoval po boku Daniho Pareja ve středu zálohy, se mu velmi dařilo. V létě však už bohužel nechtěl u Netopýrů pokračovat, díky povedenému jaru si mohl z nabídek na další angažmá vybírat. Nakonec zamířil do AS Řím.

Vinicius Araujo

Tohle byl naopak velký přestupový omyl. Na konci ledna dorazil z Cruzeira pro posílení útoku, ale během jara pak neodehrál ani stovku minut. Následovala série hostování (Standard Lutych, Cruzeiro, Sport Recife, Huesca), až nakonec v létě roku 2017 odešel tento brazilský útočník jako volný hráč do Zaragozy. Mimochodem jeho příchod v lednu 2014 naplnil ve Valencii kvótu hráčů ze zemí mimo EU. Los Che tak nemohli přivést Nicolase Otamendiho, třebaže se s Portem na jeho přestupu již dohodli. Argentinec tak jaro strávil na hostování v Atleticu Mineiro.

Philippe Senderos

Zatímco Vinicius Araujo byl příčinou, proč Nicolas Otamendi nezamířil na Mestallu, tak švýcarský stoper Phillipe Senderos naopak přišel do Valencie na sklonku zimního přestupového období v lednu 2014 proto, že nebylo možné jmenovaného Argentince přivést. Během jara švýcarský reprezentant několik utkání odehrál, ale neprokázal takové kvality, aby u Los Che pokračoval i nadále. V létě tak zamířil do Aston Villy. V šatně Valencie však byla vysoko hodnocena hráčova příkladná profesionalita.

Eduardo Vargas

Chilský reprezentační útočník zamířil do Valencie na hostování z Neapole na výslovnou žádost nového trenéra Netopýrů Juana Antonia Pizziho. Příležitostí v La Lize či v Evropské lize dostával dost, celkem se dá říct, že spolupráce s Pacem Alcacerem se mu v útoku Los Che dařila, ale gólově úplně nepřesvědčil, když vstřelil za jaro jen 5 gólů v 25 zápasech. Ani on tak už dále na Mestalle nepokračoval a v létě se vrátil zpět do Neapole, odkud však hned zamířil na další hostování. Možná, že kdyby ve Valencii nadále působil trenér Pizzi, tak by mohlo Vargasovo angažmá u Los Che trvat déle, ale léto 2014 přineslo mnoho změn. Nastala éra Petera Lima.

Leden 2015

Přesouváme se k prvnímu zimnímu přestupovému období, kdy už Valencia byla majetkem singapurského milionáře Petera Lima. Vzhledem k tomu, že už před startem sezóny 2014/2015 proběhla řada velkých nákupů a že se v této sezóně následně herně a výsledkově dařilo, tak v lednu 2015 nakonec došlo jen na jednoho nového hráče.

Enzo Perez

V létě 2014 připravila Valencia Benficu Lisabon hned o tři hráče (Rodrigo, Andre Gomes, Cancelo), leč v jednom případě přece jen Netopýři narazili, když se jim nepodařilo získat argentinského středopolaře Enza Pereze, čerstvého vicemistra světa, který byl za sezónu 2013/2014 označen za nejlešího hráče portugalské ligy. Leč co se nezdařilo v létě, to se povedlo o půl roku později a Perez v lednu 2015 zamířil za 25 milionů eur na Mestallu. Jak zhodnotit jeho angažmá u Los Che? Důvěry trenérů se mu dostávalo, svého času nosil dokonce kapitánskou pásku, ale většině fanoušků se v souvislosti s jeho jménem vybaví nejspíš množství žlutých karet a množství zranění, která ho často odsuzovala jen do role diváka. Enzo Perez byl využíván hlavně jako defenzivní záložník, ale otázkou zůstává, zda by se Netopýrům více nevyplatil na jiné pozici. Jeho valencijské angažmá skončilo v létě roku 2017 přestupem do River Plate. Za pouhé 3 miliony eur.

Leden 2016

O rok později byla Valencia ve zcela odlišném rozpoložení. V Lize mistrů skončila už na podzim a ani na ostatních frontách se nedařilo. Nuno už nebyl trenérem Valencie, ale zlepšení nepřinesl ani Gary Neville. Přestupy měl na starosti především sportovní ředitel Jesus Garcia Pitarch, který v rámci zimního přestupového okna přivedl dvě nové tváře.

Denis Cheryshev

Před třemi roky na Mestallu poprvé zamířil ruský křídelník, který je hráčem Los Che i v této sezóně, ale tento stav netrvá od zmiňovaného ledna roku 2016. Už tehdy sice Cheryshev ukázal své kvality a brzy se stal oblíbencem fanoušků, neboť jeho tři góly přinesly Valencii cenné body, ale pohoda netrvala dlouho, protože celkem brzo se ukázala i hráčova náchylnost ke zraněním. Většinu jara tak bohužel promarodil a v létě se vrátil do Realu Madrid, odkud na Mestalle hostoval. Hned však přestoupil do Villarrealu, ze kterého je u Valencie na hostování v této sezóně.

Guilherme Siqueira

Další hráč, jehož působení na Mestalle ovlivnila zranění. Brazilský levý bek měl především chronické problémy s kotníkem. Ve Valencii strávil rok a půl na hostování z Atletica Madrid. Ovšem v Atleticu už dále nepokračoval, neboť se dohodl na ukončení smlouvy. Když pak nesehnal nové angažmá, tak v létě 2018 oficiálně ukončil kariéru.

Leden 2017

Další nevydařená sezóna, kterou začal na trenérské židli valencijského klubu Pako Ayestaran, kterého celkem brzy vystřídal Cesare Prandelli, ale ani tento italský stratég očividně nebyl pro Valencii ideálním řešením, a tak ho se začátkem ledna roku 2017 vystřídal tradiční prozatímní trenér Salvador Gonzalez Voro, který tentokrát dostal prostor až do konce sezóny. Pár dní po konci Prandelliho navíc na svoji funkci rezignoval i sportovní ředitel Jesus Garcia Pitarch. O přestupy se tak staral především Jose Ramon Alesanco, který na začátku roku 2017 přivedl dvě posily.

Simone Zaza

Jeden z těch úspěšnějších zimních přestupů posledních let. Útočník přišel na hostování z Juventusu Turín po nepovedeném hostování ve West Hamu, kde za půl roku nevstřelil ani jeden gól. Na jaře ve Valencii to bylo podstatně lepší, Zaza vstřelil 6 gólů a přestoupil na Mestallu natrvalo. Střelecky se mu dařilo i v následující sezóně, ale pravděpodobně neshody s trenérem Marcelinem zapříčinily hráčův odchod v létě roku 2018. Zaza nyní hostuje v Turíně, ale některá média spekulují, že by pro Los Che nebylo špatné stáhnout si ho z hostování zpět, neboť současný útok Valencie je dosti neproduktivní.

Fabian Orellana

Chilský záložník přišel do Valencie z Celty Vigo na hostování do konce sezóny, ovšem s povinnou opcí na trvalý přestup. Začátek angažmá u Netopýrů měl celkem povedený, fanoušci budou vzpomínat především na vítězný gól proti Realu Madrid. Když však v létě nastoupil nový trenér Marcelino, tak už Orellana šanci nedostal, za celý podzim odehrál jen jeden necelý zápas Copa del Rey. Proto není divu, že rok po svém příchod na Mestallu putoval za dalším angažmá do Eibaru.

Leden 2018

Po dvou letech, kdy Valencii uprostřed rozběhnuté sezóny zahalovaly chmurné myšlenky, byl loňský leden zas jednou ve znamení pohody, neboť Netopýrům se dařilo a mířili za postupem do Ligy mistrů. K tomu měli dopomoci i zimní posily, které byly opět dvě. Postup se sice podařil, ale o přínosu zimních posil je možné diskutovat.

Luciano Vietto

Jasná sázka trenéra Marcelina, který s Viettem dříve úspěšně spolupracoval ve Villarrealu. Ovšem Vietto, který v lednu 2018 zamířil k Netopýrům na hostování z Atletica Madrid, se bohužel nepřiblížil k výkonům, které předváděl v dresu Žluté ponorky. Přitom začátek byl nadějný, když Vietto pár dní po svém příchodu vstřelil hattrick do sítě Las Palmas v Copa del Rey. Ovšem to bylo víceméně vše. Ve zbytku sezóny vstřelil už jen dva góly a Valencia tak pochopitelně neusilovala o jeho odkup. Nyní hostuje pro změnu v anglickém Fulhamu. Fulham je v tabulce Premier League předposlední a Vietto prozatím čeká na svůj první anglický gól.

Francis Coquelin

Francouzský záložník přišel z londýnského Arsenalu a záhy se stal důležitým členem základní sestavy. Pro řadu fanoušků bylo až překvapením, jak kvalitní výkony předváděl. A bylo jedno, zda to bylo ve středu zálohy, na jejím pravém kraji, nebo snad dokonce na postu stopera. Bohužel dobře rozjeté angažmá hráči přerušilo vážné zranění. Na začátku března si přetrhl achilovku a k dispozici byl až v průběhu sezóny aktuální sezóny. Výkony však předvádí znovu dobré, a tak je možné ho označit za jeden z těch povedenějších zimních přestupů poslední doby.

 • No, co tak vídám často na sociálních sítích, mnoho fanoušků si přeje návrat Simoneho Zazy. Upřímně dle mého je to hráč, který sice do zápasu dává vše, ale nevede to ke gólům příliš často. Potřebujeme posílit o pořádného střelce, který dává góly pravidelně. Pokud chceme, aby ze Zazy byla gólová mašina, musí mít k sobě pořádného kolegu do útoku. Tím pádem škrtám Gameira a Batse. No a Rodrigo s Minou jsou v této sezóně zcela z formy, takže by se Zaza vezl se zbytkem týmu...

  Komentář naposled upraven asi 11 měsíce, upravil(a) Woyta
 • Enzo bol záruka žltej karty v zápase *9*

 • Woyto a kde prosím ťa zoženieš kvalitného strelca čo dáva goly na hostovanie ? To mal byť aj Mitchi a vidíš níč z toho.
  Teraz si hovorím zlatý ZAZA.
  Inak s tým Prandelim tam máš chybu, on nebol odvolaný ale sám išiel kade lahšie lebo mu nebolo umožnené, čo mu bolo subené

 • V odpovědi na: mikita10sM

  Ano, Prandelli to na konci roku 2016 položil sám, ale já popravdě nevidím, že bych někde výslovně napsal, že byl odvolán. A snad tam není v článku ani nějaká zavádějící formulace v tomto ohledu. Pokud ano, tak se omlouvám za mírnou mystifikaci *5*

 • Tady jde krásně vidět, jak se nám ty přestupy nedaří. Kdo z těchto hráčů se vyloženě povedl?
  Vargas se mně docela herně líbil, no ale když útočník nedává góly tak co z toho?
  Enzo Peréz - velký dříč, buldok, v té době můj oblíbenec .. ale rozhodně ne hráč za 25mega
  Zaza - první polovina angažmá super (čímž asi splnil záměr), ale druhá půlka už byla bída
  Coquelin je pro mě průměrák a není to hráč který by nám měl vyhrávat zápasy
  A zbytek byl vyloženě propadák (možná Keita si občas to své odehrál)...

 • No, ale totalne nejvetsi fail Vinicius ,*22* to dodnes nechapu