The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V osmifinále Evropské ligy změří Valencia síly s Krasnodarem

V osmifinále Evropské ligy změří Valencia síly s Krasnodarem


V sídle UEFA v Nyonu bylo dnes po poledni rozlosováno osmifinále Evropské ligy. Jako nejtěžší možní soupeři byli před losem označováni anglické kluby Arsenal a Chelsea, zástupci italské Serie A Neapol a Inter Milán či španělská Sevilla, která tuto soutěž již několikrát ovládla. Vroucným přáním většiny českých fanoušků byla naopak pražská Slavia. No los nakonec dopadl zcela jinak a soupeřem Los Che bude ruský Krasnodar.

Valencia do Evropské ligy zamířila až po podzimním účinkování v Lize mistrů, za sebou tak má teprve jedno kolo v druhé nejprestižnější klubové soutěži Evropy. Na úvod svého účinkování v Evropské lize Netopýři poměřili síly se skotským Celticem a s přehledem postoupili. V Glasgow zvítězili 2:0 a k vítězství nakonec dokráčeli i v domácí odvetě, když včera na Mestalle rozhodl o výsledku utkání jediným gólem Kevin Gameiro. Valencie tak nechyběla mezi šestnácti týmy, které dnes očekávaly los osmifinále. Možnými soupeři se Netopýrům mohli stát Arsenal, Benfica, Chelsea, Dinamo Záhřeb, Dynamo Kyjev, Frankfurt, Inter Milan, Krasnodar, Neapol, Rennes, Salzburg, Sevilla, Slavia Praha, Villarreal a Zenit. Při losování osmifinále již neplatilo žádné pravidlo o tom, že by proti sobě nemohly nastoupit dva týmy z jedné země. Ovšem narazit na soupeře ze Španělska by Valencii nejspíš příliš nepotěšilo. V Evropské lize je popáté a ve všech čtyřech předchozích případech vypadla právě s jiným španělským týmem. Jediným pravidlem pro dnešní los bylo, že ukrajinský celek nemohl narazit na nikoho z ruské dvojice. Jako první tak bylo „vylosováno“ Dynamo Kyjev, ke kterému se hledal „neruský“ soupeř. Z osudí byla vytažena londýnská Chelsea, ruský majitel tak orgánům UEFA očividně nevadí. Dále už se losovalo bez omezení. Valencia přišla na řadu jako devátá tažená a hned po ní se objevilo jméno ruského klubu FK Krasnodar, který se tak stal soupeřem Los Che. První zápas se bude konat na Mestalle.

Krasnodar v Evropské lize působil již na podzim, kdy v základní skupině měřil síly se španělskou Sevillou, belgickým Standardem Lutych a tureckým celkem Akhisar Belediyespor. Ruský celek si vedl velmi dobře a se zápasovou bilancí 4-0-2 při skóre 8:8 skončil na druhém místě skupinové tabulky za Sevillou, která však měla stejně bodů, ale lepší skóre i lepší vzájemné zápasy. Krasnodar během základní skupiny prohrál jen v Lutychu a v Seville. V prvním jarním kole byl soupeřem ruského celku německý Leverkusen, který byl vysoce favorizován na postup. Ovšem při dvou remízách nakonec rozhodovalo pravidlo o větším počtu gólů na hřišti soupeře, a tak když se v Rusku zrodila remíza 0:0, zatímco včera v Německu vstřelily oba celky po jednom gólu, tak postupujícím týmem se stal Krasnodar. Mimochodem Krasnodaru se zatím celkem dobře daří kombinovat účinkování ve více soutěžích. V domácí ligové soutěži je totiž jen o bod druhý za petrohradským Zenitem a šance má dosud i v ruském poháru, kde dokráčel prozatím do čtvrtfinále.

V tuto chvíli již je datumově vytyčena cesta Evropské ligy až po květnové finále, které bude hostit Baku. Zápasy osmifinále jsou na programu 7. a 14. března. V pátek 15. března budou dle webu UEFA rozlosována čtvrtfinále i semifinále soutěže. Zápasy čtvrtfinále se budou konat ve dnech 11. a 18. dubna. Semifinále se pak bude konat v květnu, konkrétně pak ve dnech 2. a 9. května. V tom samém měsíci celá soutěž vyvrcholí, a to konkrétně 29. května.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.