The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kondogbia se podrobil operaci a v této sezóně už si možná nezahraje

Kondogbia se podrobil operaci a v této sezóně už si možná nezahraje


Valencia v sobotu v Madridu na hřišti Raya Vallecana přišla nejen o svoji sérii neporazitelnosti, ale i o jednoho z klíčových hráčů. Záložník Geoffrey Kondogbia sice utkání dohrál, ale následně se musel včera podrobit operaci poraněného levého stehna. Klub neupřesnil, jak dlouho by měl rodák z Francie být na marodce, ale dle zkušeností s podobnými zraněními u jiných hráčů si již v této sezóně příliš nezahraje. Optimistické odhady zmiňují, že by snad Kondogbia mohl stihnout finále Copa del Rey na konci května. Ale taky už se do hry nemusí dostat vůbec.

Reprezentant Středoafrické republiky se zranil v průběhu druhého poločasu ligového utkání proti Rayu Vallecanu po střetu s domácím Galvezem, který již v tu dobu hrál se žlutou kartou. Tuto situaci, která Kondogbiovi možná ukončila sezónu, však sudí karetním napomenutím neřešil. Kondogbia utkání dohrál až do konce, ale vzhledem k tomu, že u něho nadále přetrvávaly bolesti, tak v neděli došlo k podrobným vyšetřením a následně lékařský tým valencijského klubu rozhodl o bezodkladném provedení operace. Důvodem byl rozsáhlý hematom, který mu při střetu se soupeřem vznikl ve stehenním svalu.

Podobné zranění v minulé sezóně utrpěl Andreas Pereira, který na Mestalle hostoval z Manchesteru United. Pereira vypadl ze hry 1. února, když ho v semifinále Copa del Rey nešetrně zasáhl barcelonský Sergio Roberto. V nominaci k soutěžnímu utkání se prvně objevil 17. března, tedy po měsíci a půl. Oproti Konddogbiovi tu je jeden zásadní rozdíl, a sice že u Pereiry nebyly problémy řešeny operativně, ale čekalo se na přirozený vývoj.

Pokud by měl Kondogbia strávit na marodce podobnou dobu, jako Pereira minulý rok, tak by už nezasáhl ani do jednoho ze sedmi zbývajících ligových zápasů Los Che. Rovněž nezasáhne do čtvrtfinále Evropské ligy proti Villarrealu a rovněž by nebyl k dispozici v případném semifinále této evropské soutěže. Zahrát by si mohl až ve finále Copa del Rey, které je na programu 25. května. A v případě úspěšné pouti Evropskou ligou by mohl stihnout i finále této soutěže, to je na programu dokonce až 29. května.

  • Teď se hlavně modlit, aby do konce sezóny vydržel Coquelin zdravej... I když i tak velká ztráta, pořád považuji Kondogbiu za lepšího z této dvojice.