The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Co lze vyčíst ze švýcarské části předsezónní přípravy?

Co lze vyčíst ze švýcarské části předsezónní přípravy?


Valencijští Netopýři se aktuálně na novou sezónu chystají doma ve Španělsku, za sebou už ale mají krátký přípravný kemp ve Švýcarsku, během kterého odehráli i první dvě přípravná utkání. Server PlazaDeportivo.com se za švýcarskou částí přípravy ohlédl a sestavil seznam několika závěrů pojednávajících mimo jiné o budoucnosti některých hráčů či o přínosu nových posil.

1. Medran, Racic a Sobrino ve Valencii nebudou pokračovat

Letní odchod těchto tří hráčů byl už před startem předsezónní přípravy věcí očekávanou, nicméně po prvních dvou přípravných utkáních máme předpoklad jejich odchodu potvrzen samotným trenérem Marcelinem. Záložníci Alvaro Medran a Uros Racic totiž neodehráli ani jednu minutu. Racic se k týmu sice připojil těsně před odletem do Švýcarska, ale to například Maxi Gomez také a přitom nastoupil proti Monaku i proti Sionu. O Medrana mají údajně zájem druholigové celky Rayo Vallecano, kde záložník v minulé sezóně hostoval, a Girona. Pokud jde o útočníka Rubena Sobrina, tak ten dostal několik minut proti Monaku, ale ve druhém utkání proti Sionu již dal Marcelino prostor v útoku raději nováčkovi Manu Vallejovi.

2. Mladíci Koba, Pascu a Javi Jimenez mohou být do budoucna platní

Letní příprava slouží i k testování klubových mladíků, kteří áčko doplňují především na začátku přípravy, kdy ještě nejsou k dispozici ještě všichni hráči prvního týmu, kteří se z dovolených vrací postupně. Koba Koindredi zasáhl do obou zápasů a ukázal, že před sebou může mít velkou budoucnost, nicméně nejspíš z přehnané sebedůvěry byl v utkání s Monakem obrán soupeřem o míč a celá akce následně skončila inkasovaným gólem. V druhém zápase proti Sionu si však již počínal zodpovědněji a přidělené minuty odehrál bez problémů. Pravý obránce Pascu nastoupil jen proti Monaku a začala u něho například jedna z nejnebezpečnějších akcí Los Che, kterou však bohužel Gameiro nezakončil gólovou střelou. Ani on však nezklamal. Pokud na sebe někdo z mladíků upozornil výrazně pozitivně, tak je to stoper Javi Jimenez, který proti Sionu upravil skóre do konečné podoby 3:0 pro Valencii. Jimenez s prvním týmem zůstal i po návratu ze Švýcarska, zatímco Koba a Pascu se už dál budou připravovat s rezervním celkem VCF Mestalla. Ovšem vzhledem k tomu, že Valencia na přestupovém trhu nějakého stopera shání, tak ani Jimenez v nadcházející sezóně pravděpodobně součástí valencijského áčka nebude.

3. Tým se drží systému a zůstává defenzivně pevný

Pravděpodobně nikdo nečekal, že by ortodoxní vyznavač systému 4-4-2 Marcelino zkoušel před novou sezónou Valencii přeučit na jiné rozestavení. Vždyť v předchozích dvou sezónách Marcelino Netopýry vždy dovedl do Ligy mistrů a uplynulou sezónu navíc zakončil triumfem v Copa del Rey. Ne, tady není potřeba nic měnit. A ani se nic měnit nebude. Marcelinův systém 4-4-2 se nejvíce vyznačuje jistotou v obraně, což potvrdily i přátelské zápasy proti Monaku a Sionu. Valencia inkasovala jen jednou, a to ještě na inkasované brance velkou vinu neslo už výše popsané individuální selhání Koba, který ztratil míč v nebezpečném prostoru poblíž vlastní branky. V uplynulé ligové sezóně byla Valencia druhým nejméně inkasovaným týmem, když obdržela jen 35 branek. Pro sezónu následující má Marcelino v plánu toto číslo ještě snížit k hodnotě 30 inkasovaných gólů za sezónu.

4. Příjemným překvapením přípravy je Fran Villalba

El mago del Cabanyal na sebe ve dvou dosud odehraných přípravných zápasech poutal velkou pozornost, v obou byl velmi aktivní. Už proti Monaku vytvářel nebezpečné situace, leč jeho spoluhráčům se nepodařilo žádnou z jeho přihrávek dopravit za záda brankáře francouzského celku. To proti Sionu už se Villalba do statistik zapsal, a to díky asistenci prvního gólu utkání, který vstřelil Maxi Gomez. Uruguayský reprezentační útočník totiž svůj první gól v dresu Valencie vstřelil právě po centru jednadvacetiletého odchovance Los Che. Všeobecně se mělo za to, že se Villalba sice po ročním hostování v druholigové Numancii připojí k předsezónní přípravě valencijského áčka, ale že si celkem rychle najde i nový tým, kde bude působit v příští sezóně. Jeho dobré výkony ve Švýcarsku však přece jen do situace vnáší trochu nejistoty. Ostatně i trenér Marcelino, který se k jednotlivým hráčům po zápasech příliš nevyjadřuje, po zápase proti Sionu řekl, že Villalba hraje na vysoké úrovni a že od působení v rezervním celku před dvěma roky učinil výrazný pokrok. Může mu to přinést místo v kádru valencijského áčka v příští sezóně? Spíše ne, neboť konkurence je velká a navíc Marcelino raději v sezóně pracuje z užším kádrem. Třeba mu ale jeho výkony ve valencijské přípravě přinesou více zájemců a on si tak bude moct vybrat ten správný tým pro svůj další růst.

5. Nováčci se do týmu začlenili dobře

Na co jsou fanoušci v předsezónní přípravě nejvíce zvědaví? Odpovědi mohou být různé, ale určitě bude řada těch, kteří se nejvíce těší, respektive jsou nejvíce zvědaví, na výkony nových posil. Valencia ve švýcarských zápasech poprvé představila čtveřici Jasper Cillessen, Maxi Gomez, Jason a Manu Vallejo. Všichni si zahráli v obou zápasech a začali si zvykat na Marcelinův herní systém. Útočník Maxi Gomez, který k Netopýrům zamířil z Celty Vigo, sice neměl mnoho střeleckých příležitostí, ale premiérového gólu v novém působišti se už přesto dočkal, když otevřel skóre utkání se Sionem. Bývalý gólman Barcelony Jasper Cillessen během zhruba sedmdesáti odehraných minut rozdělených do obou zápasů gól neinkasoval a vyzařoval z něho klid a jistota. Jason, kterému ke konci června vypršela smlouva v Levante, se na pravé straně hřiště nebál zaútočit, ale především se zodpovědně věnoval defenzivní práci, neboť to je to, co po svých hráčích Marcelino žádá v první řadě. No a konečně Manu Vallejo, který na sebe v uplynulé sezóně upozornil výkony v dresu druholigového Cadizu, předváděl rychlou ofenzivní hru a dobrou souhru s novými spoluhráči, především pak se zkušeným Gameirem. Uvidíme, zda si Vallejo vybojuje setrvání na Mestalle, nebo zda stráví příští sezónu na nějakém hostování.

6. Salva Ruiz a Kang In Lee bojují o setrvání na Mestalle

V posledním bodě je tu další dvojice hráčů s nejasnou budoucností. Klubový odchovanec Salva Ruiz, kterému kariéru přerušila vážná nemoc a který se letos v létě na Mestallu vrátil po angažmá v Mallorce, se snaží Marcelinovi dokázat, že může být po odchodu Lata na hostování do PSV Eindhoven náhradníkem za Gayu na levém kraji obrany. Trenér Los Che by byl raději, kdyby jednomu z kapitánů Valencie kryl záda někdo zkušenější, a tak rozřešení Ruizovy budoucnosti pravděpodobně nenajdeme ani tak na hřišti, ale spíše v klubové pokladnici. Pokud si Valencia po uskutečnění jiných (a upřednostňovanějších) přestupů bude moci dovolit i levého beka, tak Salva Ruiz na Mestalle nezůstane. Přitom v přípravných zápasech se prozatím prezentoval velmi dobře, v utkání proti Sionu po rychlém protiútoku dokonce připravil gól pro Rodriga. Další neznámou je budoucnost Kang Ina Lee. V přípravných zápasech ukazuje sebedůvěru, přiměřenou drzost a samozřejmě velmi dobrou techniku. Vzhledem k tomu, že Denis Cheryshev ještě není stoprocentně fit po zranění z konce minulé sezóny a Carlos Soler a Ferran Torres ještě ve Švýcarsku nebyli s týmem, tak měl Kang In Lee ideální příležitost přesvědčit trenéra Marcelina, že si zaslouží zůstat ve Valencii a být hráčem prvního týmu. Soler se k týmu připojil po návratu Netopýrů ze Švýcarska a Ferran Torres má před sebou ještě zítřejší finálové utkání evropského šampionátu devatenáctiletých. Otázkou však je, zda by Kang In Lee dostával dostatek příležitostí i v sezóně, kdy by měl Marcelino k dispozici kompletní kádr a mnoho alternativ pro kraje zálohy.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.