The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kangin Lee vyhlášen nejlepším mladým asijským hráčem

Kangin Lee vyhlášen nejlepším mladým asijským hráčem


Včera se v Hongkongu konalo slavnostní vyhlášení nejlepších asijských hráčů za kalendářní rok 2019. V kategorii nejlepší mladý hráč Asijská fotbalová federace AFC jmenovala za vítěze osmnáctiletého hráče španělské Valencie Kangina Lee.

Na rok 2019 bude jistě Kangin Lee rád vzpomínat. V áčku Valencie sice debutoval už na podzim loňského roku v zápase Copa del Rey proti CD Ebro, ale až letos se stal pevnou součástí prvního týmu Los Che, třebaže zatím nikoliv jako hráč základní sestavy. I tak se mohl na jaře radovat ze zisku titulu v Copa del Rey, i když v době konání finále proti Barceloně už byl na soustředění s národním týmem Jižní Koreje věkové kategorie U20, který se chystal na světový šampionát  dvacítek v Polsku. Přesto byl bez pochyb součástí vítězného týmu španělského poháru, neboť ze začátku valencijského putování touto soutěží dostával prostor proti papírově slabším soupeřům a velmi výrazně na sebe upozornil především v odvetě čtvrtfinále proti Getafe, kdy jako střídající hráč velkou měrou přispěl k postupovému vítězství 3:1.

Ze sezóny klubové přešel plynule k plnění reprezentačních povinností, a to na již zmiňovaném světovém šampionátu věkové kategorie U20. Jižní Korea překvapivě dokráčela až do finále, kde sice nestačila na Ukrajinu, ale i stříbrné medaile jsou pro tuto zemi velkým úspěchem. Tahounem jihokorejského týmu byl právě valencijský Kangin Lee, za což si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče turnaje, třebaže byl na šampionátu jedním z nejmladších. S novou sezónou a s novým trenérem Netopýrů dostával více herních minut a v září se proti Getafe dočkal i prvního gólu za Los Che. Mezi cizinci v dresu španělského klubu se mu to povedlo jako nejmladšímu v klubové historii. V září rovněž debutoval v seniorském národním týmu Jižní Koreje. Do konce tohoto kalendářního roku ho však už nejspíš na trávnících neuvidíme, neboť se před týdnem připojil na rozsáhlou marodku Netopýrů.

Asijská fotbalová federace AFC tedy nyní ocenila povedený rok vycházející hvězdičky Los Che. Za Kanginem Lee v anketě zůstal vietnamský hráč holandského Heerenveenu Doan Van Hau a japonský hráč španělské Barcelony Hiroki Abe. Kvality mladého Netopýra však nezůstaly bez povšimnutí ani na celosvětové úrovni. Kangin Lee se tak dostal například do konečné dvacetičlenné nominace na prestižní ocenění Golden Boy udělované italským deníkem Tuttosport. Vítězem se nakonec stal portugalský útočník Joao Felix, který v létě přestoupil z lisabonské Benficy do Atletica Madrid. Valencijský mladík rovněž nechyběl v konečné nominaci, v tomto případě desetičlenné, na ocenění Trofeo Kopa, které pro změnu uděluje francouzský list France Football. V této anketě nakonec triumfoval holandský stoper Matthijs de Light, který v létě přestoupil z Ajaxu Amsterdam do Juventusu Turín.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.