The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Jeison Murillo odchází do Sampdorie Janov

OFICIÁLNĚ: Jeison Murillo odchází do Sampdorie Janov


Po dvou letech se kolumbijský stoper Jeison Murillo vrací do Itálie. V roce 2017 odešel z Interu Milán na hostování do Valencie, která ho v létě 2018 sice získala nastálo, ale mnoho příležitostí už mu poté nedala. Druhou polovinu uplynulé sezóny tak strávil na hostování v Barceloně a nyní opouští Mestallu natrvalo. Do italské Sampdorie sice míří na roční hostování, ale italský tým má povinnost následného odkupu.

Valencijští Netopýři se s hráčem na svém webu rozloučili následujícím oznámením: „Klub Valencia CF dosáhl dohody s klubem UC Sampdoria o transferu kolumbijského stopera Jeisona Murilla. Klub mu přeje hodně štěstí v nové etapě jeho kariéry.“ Italská protistrana pak informovala, že Murillo v Sampdorii podepsal smlouvu do roku 2023, třebaže klub ho prozatím získal pouze na hostování. Finanční náležitosti hráčova návratu na Apeninský poloostrov zveřejněny nebyly, ale média uvádějí, že za hostování Sampdoria zaplatí 2 miliony eur a následný přestup je pak přijde na 12 milionů eur.

Celkem v tichosti se tak uzavřelo Murillovo působení ve Valencii, které přitom ze začátku vypadalo na povedené partnerství. Murillo tvořil s Gabrielem Paulistou a Ezequielem Garayem trio stoperů, které se v sestavě pravidelně střídalo. Kolumbijský reprezentant zasáhl v sezóně 2017/2018 do 17 zápasů a odehrál 1374 ligových minut, v Copa del Rey si nezahrál. Ve větším vytížení mu zabránilo především zranění, které ho ze hry vyřadilo v období od listopadu do února. V sezóně 2018/2019 už toho ve Valencii mnoho neodehrál, připsal jen po jednom utkání v La Lize, Lize mistrů a v Copa del Rey, během nichž odehrál dohromady 270 minut.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.