Valencia porazila Celtu jediným gólem Solera

Svěřenci trenéra Celadese mají na svém kontě další výhru. Na ni se však i tentokrát natrápili, protože i přes několikero šancí na obou stranách otevřel skóre zápasu až v 77. minutě Soler a to byla také jediná branka, kterou ten večer Mestalla viděla. Valencia – Celta 0:1.

Už ve 3. minutě měli domácí obrovskou šanci. Soler pohtáhnul míč do vápna, stahovačkou položil na zem obránce a poté přiťukl míč dobíhajícímu Wassovi, jenž poslal míč decentně do dolního rohu branky, kde ale nohou míč vyrazil brankář.

Na opačné straně se v 9. minutě protlačil k zakončení ve vápně Valencie po centru Rafinhy útočící Fernandez, ale míč poslal hlavou mimo branku.

Domácí obrana trochu zaspala také ve 13. minutě, kdy nechala Aspase projít mezi dvěma obránci a z hranic vápna vypálit. Naštěstí poslal míč přímo doprostřed branky na Jaumeho.

Pak se ale ozvala Valencia. Centr do vápna po teči propadnul na Solera, který před sebou měl čistý prostor, ale napálil míč těsně vedle soupeřovy svatyně.

Svoji první šanci v dresu Valencie měla nová posila Florenzi ve 22. minutě, nákop mezi hráči našel Florenziho těsně před vápnem soupeře a Italský obránce špičkou nohy nakopl technicky míč do horního rohu, ale brankář Celty předvedl perfektní zákrok, kterým udržel skóre nerozhodné.

Svalové problémy nedovolily Garayovi dokončit první poločas. Stopera Netopýrů tak vystřídal ve 43. minutě Diakhaby.

Krátce poté mohli jít hosté do vedení, nepřehledná situace skončila tečovanou přihrávkou do vápna na Fernandeze, jenž ale míč srazil hlavou nad břevno Jaumeho branky.

V nastaveném čase ještě Parejo našel centrem z přímého kopu ve vápna soupeře Torrese, ale ten přestřelil branku a ještě mu byl následně odpískán ofsajd.

Valencia vletěla do druhé půle jako velký vítr. Napřed centry z obou stran od Florenziho a Gayi nenašli v dobré pozici nikoho ze spoluhráčů, krátce poté z úhlu Ferran poslal po zemi prudkou přihrávku, které nikdo nevyužil, ale nebezpečně projela obranou a skončila těsně vedle hostující branky.

Pak ale v 51. minutě fauloval za žlutou kartu před svým vápnem nuceně Florenzi a následný přímý kop zastavil hlavou před brankovou čárou zatoulaný Parejo.

Následovalo druhé střídání na straně Valencie. Florenzi opustil hřiště a na plac se šel podívat Rodrigo.

Hosté si připsal další šanci v 58. minutě, kdy rychlý protiútok potáhnul až k vápnu Valencie Aspas, odkud vypálil přes posledního Diakhabyho, ale ten tečoval střelu mimo branku.

Oba týmy se začaly střídat v nebezpečných akcích. V 65. minutě našel centr na kraji malého vápna Aspase, který ale nůžkami sklepl míč vedle branky Valencie.

Na druhé straně se v 70. minutě snesl centr k tyči branky Celty, kam dobíhal Gayá, ale s vypětím všech sil hlavičkoval pouze na tribuny.

V 72. minutě to zkusil z kraje vápna po zemi Rodrigo, ale i jeho střela neohrozila soupeřovu branku.

Na druhé straně musel stav zachraňovat Jaume, a to když Aspase nechali obránci mezerou vypálit z kraje vápna, ale tvrdou ránu dokázal domácí brankář vyboxovat.

Po dlouhé době se v 76. minutě připomněl Maxi Gomez, jehož našel Ferranův centr nabíhajícího před branku, ale hlavičkoval ve volné pozici přímo na brankáře Blanca.

O minutu později se ale domácím už zadařilo. Rodrigo sklepl ve vápně soupeře odražený centr na volného Solera, který ranou k tyči propálil vše, co mu stálo v cestě – Valencia šla do vedení 1:0.

V 84. minutě mohl definitivně na 2:0 rozhodnout Rodrigo, jenž se prokličkoval do vápna Celty, ale jeho Blanco byl bravurvním zákrokem proti.

V 85. minutě naposledy kouč Celades střídal. Tentokrát stáhnul ze hry Maxi Gomeze a dal šanci Gameirovi.

V nastaveném čase ještě Celta pronikla několik pokusů o vyrovnání, ale Netopýři se záverečnému tlaku dokázali ubránit a získat tak tři body za výhru 1:0.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Florenzi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)