The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Příprava pokračuje přátelským utkáním proti FC Lausanne-Sport

Příprava pokračuje přátelským utkáním proti FC Lausanne-Sport


Máme za sebou první přípravné utkání, které skončilo pozitivním výsledkem. Nyní se už blíží další utkání, tentokrát proti domácímu týmu FC Lausanne-Sport, které se bude konat 24. července od 18:30 na stadionu Christ Roi v Lens. Pro druhé přátelské utkání už budou přítomní někteří další hráči a někteří míří předčasně domů.

Z valencijského tábora

V prvním utkání proti Galatasaray Istanbul dostalo příležitost se na hřišti předvést celkem 23 hráčů. Tři brankáři se vystřídali po třiceti minutách, ostatní hráči po polovině utkání, až na jednu výjimku. Kapitán Dani Parejo nastoupil do utkání až v 60. minutě z důvodu dřívějšího lehkého poranění nohy. Do dalšího utkání počítáme s tím, že se představí i Kondogbia, který se do švýcarského resortu dostavil až v sobotu. Dalším hráčem, který by se měl účastnit nastávajícího utkání, je mladičký Kangin Lee, který se k týmu připojil v neděli, poté co podepsal novou smlouvu s Los Che.

V pondělí ráno prošel zdravotní prohlídkou nový pravý obránce Piccini, který přiletí do Švýcarska co nejrychleji, aby se mohl začít připravovat s novým týmem. Přestup však dosud nebyl oficiálně potvrzen. Zatímco Marcelino bude očekávat novou posilu, tak na druhou stranu ukončuje přípravu pro levého obránce Álexe Centellese a záložníka Álexe Blanca. Oba byli k přípravě prvního týmu povoláni jako hráči rezervního celku VCF Mestalla, takže nyní budou pokračovat v předsezónní přípravě s rezervou.

I za použití mladíků se očekává v zítřejším přípravném utkání jednoznačný průběh, protože se jedná o papírově několikanásobně slabšího soupeře, avšak v přípravném utkání se může odehrát leccos. Úterní soupeři spolu sehráli přátelské utkání i během loňské předsezónní přípravy. V první polovině švýcarský celek držel docela krok, ale v druhém poločase už zápas byl jasně pro Netopýry a skončil výhrou španělského celku 5:0. Report z tohoto utkání si můžete přečíst zde.

Z tábora soupeře

FC Lausanne-Sport je švýcarský tým s dlouhodobou historií. Klub byl založen už v roce 1896. Od roku 1903 až do roku 2002 Lausanne bylo stálým účastníkem švýcarské nejvyšší fotbalové ligy. Bohužel jeden rok před jubilejním 100. ročníkem byl vyřazen z ligy z důvodu nezískaní licence pro nejvyšší soutěž. Následující rok přišla další rána a Lausanne-Sport bylo vyřazené i z druhé ligy kvůli bankrotu, a tak skončili až ve čtvrté lize. Deset let trvalo, než se probojovali zpátky do první ligy, ale udržet se tam dosud na delší dobu nedokázali. V poslední dekádě stále kolísají mezi první a druhou ligou. I letos, po jednom stráveném ročníku v nejvyšší soutěži, znovu sestupují do druhé ligy.

Jako největší úspěch se v posledních letech nechá považovat vítězství švýcarského poháru v soutěžním ročníku 2009/2010. V té době se jako druholigový tým probojovali přes kvalifikaci až do skupiny Evropské ligy, kde bohužel získali pouze jediný bod. Nyní během letní přípravy odehráli zápasy proti švýcarskému Xamaxu a Sionu a následně vyzvali zvučnější Fenerbahce Istanbul.

Kádr Lausanne nedisponuje žádnými slavnými hráči. Hodnota celého kádru je přes 12 milionu eur, což můžeme například srovnat s českou Sigmou Olomouc nebo Baníkem Ostrava. Pro české fanoušky může být známý například Per Egil Flo, který přestoupil v létě z pražské Slávie.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.