Piccini zachránil Valencii od ostudy v posledních sekundách zápasu

Valencia se loučí s rokem 2018 neuvěřitelně vydřenou výhrou. Netopýři po první půli díky brance Pareja vedli 1:0, ale z penaltu ve druhé půli srovnal Hernández. Oba týmy spálily kvanta šancí a nakonec v posledních sekundách nastavení rozhodl zápas gólem na 2:1 Piccini.

Ve 2. minutě si už první šanci vypracoval Mina, k jehož kopačkám domácí vypíchli míč při rozehrávce Huescy. Mina si pak míč předkopnul a přesprintoval jednoho obránce, druhého si udělal kličkou, a pak zpoza velkého vápna vypálil, avšak do střely se mu vrhnul obránce.

Už o minutu později odpovídali hosté, když si na jeden dotyk obhodil Hernández ve vápně Valencie Diakhabyho a když následně napřahoval ke střele, vypíchnul mu míč v poslední chvíli skluzem Garay.

Valencia svého soupeře držela na jeho polovině. V 11. minutě pak Rodrigo technicky patičkou poslal do úniku Picciniho, který z pravé strany ve vápně posílal míč před branku, kde se nabízel Mina, ale nahrávka se otřela o obránce a zamířila si to na tyč, kdy ještě musel překvapeně zasahovat brankář Santa María.

Když už se dostávali hosté trochu do hry, našel Wass ve 23. minutě centrem od kraje velkého vápna na zadná tyči Rodriga, který ale hlavičkoval nad branku.

Domácím to tam konečně spadlo až na konci 25.minuty, kdy po ztracené rozehrávce Huescy dostal přesný pas do vápna Rodrigo, jenž jej přiťuknul k tyči nabíhajícímu Čeryševovi, a ten místo střely z ostrého úhlu poslal míč pod sebe až za značku pokutového kopu, kam dobíhal volný Parejo, jenž vymetl odkrytou branku – 1:0.

Ve 28. minutě ale musel zachraňovat průběžný stav Neto, jelikož centr z pravého křídla na zadní tyč bránící Piccini pouze hlavou sklepnul na Melera, jenž si míč zpracoval hrudníkem a nikým nehlídán napálil míč z úhlu na Neta, jenž naštěstí zasáhnul dobře.

Huescu obdržená branka poměrně probrala a Valencia se často s problémy bránila útočným akcím soupeře. Uklidnění stavu měl na hlavě ve 41. minutě Santi Mina, k němuž hlavou sklepl Garay míč po rohovém kopu, ale jeho hlavičku zákrokem v spolední chvíli vytěsnil Santa María.

Festival promarněných šancí uzavřel na konci 45. minuty Rodrigo. Gólman soupeře totiž vyběhnul, aby vyboxoval míč před brankovou čárou a zabránil tak rohovému kopu, jenže míč rukou takto přihrál Minovi, který jej okamžitě poslal k tyči Rodrigovi, ale ten před odkrytou brankou trefil pouze dvojici obránců! V nastaveném čase ještě lišácky zahrál rohový kop Parejo, který jej zatočil přímo na zadní tyč a Santa María se musel pořádně natáhnout, aby míč zpod břevna vytěsnil.

V 52. minutě obrana Valencie zaspala, jelikož na její polovinu dostal přesnou nahrávku volný Miramon, ale naštěstí Neto vyběhnul velmi dopředu a před vlastním pokutovým územím tělem zablokoval střelu, kterou vyslal Miramon jakmile doběhnul míč. O chvíli později po rohovém kopu hosté hlavičkovali jen těsně vedle Netovy branky.

V 58. minutě vybojoval přímý kop těsně před velkým vápnem soupeře Rodrigo, ale Parejo jej poslal pár decimetrů nad branku. V dalších okamžicích brzy poté Rodrigo proniknul do vápna soupeře z levého křídla a pak poslal míč pod sebe až na hranici velkého vápna, kam si naběhnul Soler, jenž z první vyslal tvrdou střelu do dolního rohu, kterou však fantastickým zákrokem zlikvidoval Santa Maria. Stejně tak následný rohový kop Garay sklepnul na branku, ale Santa María byl na svém místě a připraven.

V úvodu 71. minuty domácí poprvé vystřídali. Místo Miny šel do hry Ferran Torres. Jenže o pár desítek sekund zatáhnul Soler za rameno k zemi Hernándeze ve vlastním pokutovém území a byla z toho penalta, kterou Hernández chladnokrevně proměnil – 1:1.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a v 75. minutě tak šel na plac Batshuayi, jemuž uvolnil místo Wass.

Hned po svém příchodu dostal Batshuayi centr do vápna přímo na hlavu, ale branku minul.

Svoji penaltu mohl odčinit v 78. minutě Soler. Čeryšev parádně potáhnul míč po křídla až do vápna, kde přihrál pod sebe na Solera, jenž ale vypálil dělovku přímo do náruče Santa Maríi.

V 83. minutě Čeryšev přihrával z křídla na bližší tyč, kde Gayá pálil bez přípravy a přímo do rukavic brankáře.

Dvě minuty poté Parejo pokazil rozehrávku a Longo šel sám na Neta. Nakonec jej ve vápně doběhnul Soler, který jej na poslední chvíli odstavil od míče. Penalta se i přes protesty Huescy nepískala.

V 89. minutě měli hosté další šanci na zvrat. Ferreira poslal přímý kop do břevna.

Rozhodčí nastavil tři minuty. Když končily poslední sekundy nastavení, centr do vápna sklepli spoluhráči na Picciniho, který propálil vše, co mu stálo v cestě a rozhodnul tak o výhře Valencie 2:1.

TECHNICKÉ ÚDAJE

2. Valencia CF: Neto, Piccini, Garay, Diakhaby, Gayà, Parejo, Carlos Soler, Cheryshev, Wass (Batshuayi, m. 75), Rodrigo M. y Santi Mina (Ferran, m. 70).

1. SD Huesca: Santamaría, Jorge Miramón, Insúa, Etxeita, Akapo, Musto (Sastre, m. 86), Moi Gómez, Rivera (Camacho, m. 88), Melero (Longo, m. 66), Ferreiro y Cucho Hernández.

GÓLY: 1-0. M. 24: Parejo. 1-1. M. 72: Cucho de penalti. 2-1. M 93: Piccini.