Valencia vedla, ale na Brighton nakonec nestačila

Los Ché mají za sebou druhou porážku v letní přípravě. Tentokrát je na půdě Brigtonu poslal v první půli do vedení Rodrigo, ale do poločasu domácí ještě srovnali z penalty. V závěru zápasu navíc Brighton přidal i druhou, vítěznou branku.

Valencia se snažila dirigovat od úvodu hru, jenže se nedokázala vůbec dostat k jakémukoliv ohrožení domácí branky. Zato právě Brightonu stačila v 17. minutě jednoduchá přihrávka za posledního obránce Valencie do prostoru, kam si naběhl šikovně Murray, ale jeho následná střela z ostrého úhlu se otřela o bránícího Paulistu a skončila tak mimo branku.

Až v úvodu 18. minuty probral obranu Brightonu Čeryšev, jemuž ve vápně posunul míč do volného prostoru k tyči Maxi Gomez, ale Čeryšev svojí přízemní střelou našel pouze obránce.

Nakonec se Netopýři dočkali ve 28. minutě. Cetr Čeryševa ke značce pokutového kopu nikdo nedokázal pohlídat a na konci celé akce se tak zjevil Rodrigo, který sklepl míč ze vzduchu přes brankáře do branky – 0:1.

Už ve 35. minutě se hostující kouč rozhodl pro první střídání. Z placu šel Coquelin a nastoupil Kondogbia.

Když už hra plynula celkem nudně, podařilo se domácím srovnat. Trochu nečekaně písknul sudí penaltu ve 38. minutě při rohovém kopu, kdy měl být k zemi stažen jeden z domácích borců. Z penalty tak vyrovnal Murray.

Do druhého poločasu hosté samozřejmě provedli pár střídání. Na plac se dostali Guedes, Ferran a Salva Ruiz. Naopak ze hry byli staženi Čeryšev, Kangin Lee a Gayá.

V 52. minutě Piccini parádně nacentroval od postranní linie na zadní tyč, kde jen těsně nad branku hlavičkoval Maxi Gomez. O chvíli později po centru z rohového kopu hlavičkoval Diakhaby, ale gólman Ryan skvěle podržel domácí tým.

Po několika minutách se za Netopýry ozval Vallejo, který z hranice velkého vápna mezi dvěma obránci vyslal střelu nad branku Brightonu.

V 61. minutě byl Paulista vystřídán Garayem a Piccini Wassem.

V úvodu 63. minuty dokázal domácí útočník odebrat soupeřovu přihrávku před velkým vápnem, načež okamžitě a tvrdě pálil jen těsně vedle branky Valencie.

Další ze střídání přišlo v 71. minutě. Kapitán Parejo šel ze hry a nastoupil Carlos Soler. Dále také vystřídal Diakhaby, za než nastoupil Javi Jimenez. Maxi Gomeze nahradil Jason.

Domácím se podařilo po delší době ohrozit v 75. minutě Jaumeho branku, jenže brankář Valencie chytil hlavičku soupeře bez problémů.

V 84. minutě musel Wass řešit nepříjemnou situaci, když ve vápně na něj už zbývali dva soupeři s míčem, naštěstí sebral finální přihrávku před odkrytou branku. Jenže domácí nabrali druhý dech a o chvíli později se gólu dočkali. Po rohovém kopu našel míč Duffyho a ten přesnou hlavičkou do dolního rohu pokořil Jaumeho – 2:1.

Los Ché do konce zápasu nedokázali vymyslet nic, čím by potrápili soupeře, a tak utkání skončilo 2:1.