Sporná červená karta pomohla Osasuně porazit Valencii

Nedělní zápas proti Osasuně si Valencia rozhodně za rámeček nedá, a stejně tak i rozhodčí. Netopýři šli sice do vedení díky gólu Rodriga, jenž ale dostal o deset minut později zcela neprávem červenou kartu. Domácí tak prakticky převzali zápas do svých rukou a bez problémů otočili na konečných 3:1.

1. POLOČAS

Ve 2. minutě domácí poprvé zahrozili, když získali rohový kop poté, co Paulista hlavou odklidil centr soupeře do zámezí. Hlavička po následném centru z rohového kopu však skončila mimo.

Sice domácí byli o něco více aktivnější, ale jako první udeřili ve 14. minutě hosté. Gameiro doběhl u brankové čáry ve vápně soupeře míč a poslal jej okamžitě do malého vápna okolo brankáře. Tam byl nehlídaný Rodrigo, jenž uklidil míč do prázdné branky – 0:1.

V úvodu 19. minuty mohl vyrovnat po centru z křídla Rubén García, jenž byl u tyče ve volné pozici a překonal Jaumeho, ale míč poslal těsně mimo zadní tyč branky Valencie.

Zcela zásadně ovlivnila zápas situace ze 29. minuty utkání, kdy Rodrigo naskočil v souboji na soupeře, za což nečekaně uviděl červenou kartu a byl tak vyloučen.

Ve 33. minutě se musel činit brankáře Jaume, když přímý kop z dálky vyrazil do bezpečí. Krátce poté ale už nedokázal reagovat, a to v 34. minutě, když napřed vyrazil nenápadnou střelu mimo tři tyče, ale pak míč sebral García a vrátil jej před branku, kde zaspali stopeři Netopýrů. Míč tak našel Oiera, jenž sklepnul míč hlavou do branky – 1:1.

Domácí začali kontrolovat hru v početní převaze. Ve 39. minutě tak musel Jaume nohou zasahovat proti střele z úhlu poté, co skákavý míč prošel do vápna Los Ché na koncového hráče.

Ve 45. minutě se ve vápně Valencie odrazil míč k Rubénu Garcíovi, ale ten vypálil bez přípravy na tribuny.

2. POLOČAS

Domácím v druhé půli netrvalo dlouho dostat se do vedení. Ve 48. minutě centr z pravého křídla našel Rubéna Garcíu, a ten hlavou poslal domácí do vedení 2:1. Tady zaspal bránící Thierry Correia.

V 54. minutě zkusil pozornost Jaumeho střelou zpoza vápna Oier a brankář Valencie musel jeho přízemní střelu krotit nadvakrát.

Další šanci domácí zahodili v 60. minutě tentokráte se ve volné pozici ocitl Cardona, ale jeho pokus těsně minul zadní tyč branky Valencie.

Osasuna pokračovala v nátlaku na Valencii a hrálo se i nadále prakticky na jednu branku. V 63. minutě tak musel likvidovat Jaume další dvě střely soupeře.

Na vývoj utkání reagovali hosté v 65. minutě, kdy byl vystřídán Čeryšev a do hry nastoupil útočník Maxi Gomez. O čtyři minuty později šel ze hry i Kondogbia a nahradil jej Ferran Torres.

V 71. minutě doběhl přihrávku na pravém křídle volný Ferran a posunul míč okamžitě do malého vápna, kde volný Gameiro uklidil míč zblízka do odkryté branky. Radost Netopýrům ale vzápětí sebral VAR, jenž odhalil ofsajdové postavení Ferrana a gól tak anuloval.

Netopýři se v dalších minutách marně snažili prokousat k vápnu soupeře. V 74. minutě konečně Maxi Gomez zpracoval míč po přihrávce za obranu, ale sám před brankářem poslal míč mimo braku a navíc byl i on v ofsajdu.

V úvodu 79. minuty pálil z okraje velkého vápna na zadní tyč hostující branky Nacho Vidal, ale jeho pokusu chyběly centimetry! O minutu později už se ale domácí mohli radovat potřetí v zápase. Nákop na branku z úhlu vyboxoval brankář Jaume na volného Estupiňana, jenž už pouze sklepl míč do branky.

Na zápase už nic nezměnilo ani poslední střídání Los Ché v němž v 86. minutě Coquelina nahradil Gameiro. Zápas tak skončil 3:1 a Valencia tak pokračuje v propadu ligovou tabulkou.