Valencia vedla, v závěru nebyla daleko od vítězství, ale nakonec opustila Sevillu bez bodu

V rámci 14. kola se Los Che představili v sobotu odpoledne na hřišti Betisu Sevilla. Do vedení poslal hostující celek Maxi Gomez, ale poté se ve zbytku utkání prosadili již jen dva bývalí Netopýři, kteří už však v současnosti oblékají zelenobílý dres Betisu. Valencijské fanoušky zarmoutili Joaquin a Sergio Canales.

1. POLOČAS

Oba celky se musely vyrovnat s početnými marodkami, na straně domácích do utkání nemohli zasáhnout například Bartra, Carvalho, Fedal či Tello, zatímco na opačné straně byli jen v rolích diváků například Cheryshev, Coquelin, Kondogbia, Guedes nebo Piccini. Valencijský trenér Albert Celades tak musel na několika místech v sestavě improvizovat. Při absenci dvou defenzivních záložníků se do středu pole přesunul z pravého kraje obrany univerzál Daniel Wass. Ani tak však nedostal příležitost nadějný pravý bek Thierry Correia, Celades totiž raději na pravý kraj defenzivní linie přesadil levého beka Jaumeho Costu. To ale nebylo jediné překvapení ve složení obrany Los Che. První příležitost od svého letního návratu na Mestallu dostal totiž Eliaquim Mangala. Na krajích záložní řady pak ofenzivu podporovali Ferran Torres vpravo a Manu Vallejo vlevo.

Úvodní výkop obstarali Netopýři a hned se i snažili kombinačně dostat k ohrožení domácí svatyně, leč příliš se jim to nedařilo a brzy se naopak sami dostali do defenzívy. V první desetiminutovce tak byl aktivnějším týmem nakonec Betis. První výraznější šanci zápasu si však připsali Netopýři, a to v 10. minutě, kdy po rohovém kopu centroval před branku Rodrigo. Před domácím gólmanem Roblasem zasáhl míč Mangala, ale branku netrefil a neosladil si tak návrat do sestavy Los Che po více než dvou letech. V dalším průběhu utkání se hra přelévala ze strany na stranu. Domácí se do velké šance dostali ve 22. minutě, kdy tvrdě vypálil Sidnei, Cillessen dokázal jeho střelu vyrazit, ale k dorážce se dostal ještě Canales, naštěstí však mířil mimo.

Na první gól se na Estadio Benito Villamarin čekalo do 32. minuty. Domácí Gonzalez podrazil Maxi Gomeze, za což si vysloužil žlutou kartu. Valencia na nic nečekala a rychle rozehrála. Do domácí šestnáctky pronikl Ferran Torres a obešel dva protihráče. Do jeho následné přihrávky vložil ruku obránce Sidnei, ale míč posunul jen k Maxi Gomezovi, který bez váhání vystřelil a překonal Roblase. Valencia se tak ujala vedení 1:0. Netopýři se však z vedení bohužel dlouho neradovali. Rychlý brejk Betisu potáhl Moreno, jehož přihrávku následně v 37. minutě využil k vyrovnání na 1:1 bývalý hráč Los Che Joaquin. Betis byl gólem nabuzen a ještě v první půli se snažil získat na svou stranu vedení. Aktivní byli Loren, Fekir či Joaquin, ale Cillessen další gól ve své síti do pauzy nepřipustil.

2. POLOČAS

Druhý poločas výkopem a tlakem odstartovali domácí. V 50. minutě měl velkou šanci Fekir, jehož přihrávkou našel Emerson, ale střelu útočníka Betisu srazil nad vlastní bránu obránce Gabriel. V 52. minutě centroval pro změnu Joaquin na Gonzaleze, ale jeho hlavičku zastavil rukou další domácí hráč Emerson, čímž šance Betisu pominula. O dalších pár minut později po rohovém kopu přihrával Canales na Fekira, ale ten branku Cillessena znovu minul. Tlak Betisu byl zřejmý a nebylo tak nic překvapivého, že Valencia musela často faulovat, což například vedlo ke žluté kartě Daniela Wasse. Na straně Betisu se o pár minut později žlutilo shodou okolností poté, kdy Moreno zastavil nedovoleně právě Wasse. Mimochodem krátce před svým žlutým napomenutím se Moreno snažil zapsat mezi střelce, ale jeho tvrdou střelu zlikvidoval Cillessen. V 65. minutě Valencia prvně střídala, Valleja na hřišti nahradil Gameiro. Valencia toho ve druhém poločase opravdu mnoho nepředvedla, no k první nebezpečné akci se dostala až v 74. minutě, kdy centr Ferrana Torrese odkopl Moreno tak nešťastně, že našel Daniho Pareja, který se nerozpakoval a vystřelil, ale Robles si s jeho pokusem poradil.

V 75. minutě přišel na hřiště Carlos Soler místo Rodriga a v 77. minutě došlo z pohledu Valencie k zajímavému střídání i na druhé straně, kdy Sidneie nahradil Antonio Barragan a v tu chvíli tak byli na hřišti všichni bývalí Netopýři v dresu domácího Betisu. Krátce po svém příchodu na hřiště Barragan ztratil míč v souboji s Gameirem, ale centr francouzského útočníka dokázala domácí obrana odvrátit. Od 80. minuty znovu narůstal tlak Betisu, v jedné z šancí dokonce Fekir trefil břevno valencijské branky. V 86. minutě Valencia naposledy střídala, Ferrana Torrese nahradil Kangin Lee. A málem se stal hrdinou Netoopýrů, leč jeho střelu v 90. minutě bohužel zastavilo břevno domácí svatyně a tak se zdálo, že utkání míří k dělbě bodů. V závěru čtyřminutového nastaveného času však poblíž vlastního pokutového území žlutě fauloval Gaya a s exekucí volného přímého kopu si bohužel naprosto ideálně poradil Canales, který rozhodl o vítězství Betisu 2:1.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

2 - Real Betis: Robles, Mandi, Sidnei (77. Barragan), Gonzalez (69. Iglesias), Emerson, Guardado, Canales, Moreno, Joaquin, Fekir, Loren (81. Pedraza)

1 - Valencia CF: Cillessen, Costa, Mangala, Gabriel, Gaya, Torres (86. Kangin Lee), Wass, Parejo, Vallejo (65. Gameiro), Rodrigo (75. Soler), Gomez

Góly: 32. Gomez (0:1), 37. Joaquin (1:1), 94. Canales (2:1)

HODNOCENÍ HRÁČŮ:

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Mangala 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Gabriel 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Gaya 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Ferran Torres 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Vallejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
STŘÍDAJÍCÍ:
Kangin Lee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Ja by som povedal, že Betis už dávno mohol rozhodnúť o výsledku. To Fekiro brvno tiež riadne stiahlo riť. To, že ho napodobnil Lee, neznamená, že Valencia nebola ďaleko od víťazstva. Ale Valencia si svojím výkonom v druhom polčase riadne koledovala, no aj nakoniec to schytala. Bojim sa normálne pozerať zápas s Chelsea.