The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Manu Vallejo: Valencia je jeden z nejvýznamnějších klubů Španělska a jsem šťastný, že mi dá šanci

Manu Vallejo: Valencia je jeden z nejvýznamnějších klubů Španělska a jsem šťastný, že mi dá šanci


Fotbalový klub Cadiz CF v úterý uspořádal tiskovou konferenci, kde promluvili prezident klubu Manuel Vizcaino a ofenzivní záložník Manu Vallejo, který se od léta stane hráčem valencijských Netopýrů. Přestup hráče, který zítra oslaví své dvaadvacáté narozeniny, byl oficiálně oznámen na webech obou klubů už koncem minulého týdne, ale teprve včera jsme se dočkali dalších upřesňujících informací a především se k přestupu prvně vyjádřil samotný fotbalista.

Prezident fotbalového Cadizu Manuel Vizcaino přesun Manu Valleja označil za největší přestup v historii Segunda Division a zmínil, že v závislosti na různých klauzulích uzavřené smlouvy se může stát pro Cadiz ještě výhodnějším. Přesná výše přestupové částky nikde oficiálně uvedena nebyla, ale média se shodují na sumě 6 milionů eur. „Aby se zabránilo jakýmkoliv spekulacím, tak je potřeba vás seznámit s detaily přesunu Manu Valleja do Valencie. Ke konečné dohodě došlo po ukončení zimního přestupového trhu a operace tak bude mít účinnost na konci této sezóny. Hned jak nás Valencia kontaktovala, tak nám bylo jasné, že v zimě oslabit nechceme,“ řekl Vizcaino přítomným novinářům. Prezident Cadizu dále zmínil, že se o hráče zajímalo hned několik klubů, ale Valencia projevovala největší zájem. Vizcaino také uvedl, že jsou ve smlouvě uvedeny i různé dohody pro případ postupu Cadizu do Primera Division a že by se Valencia měla v roce 2020 zúčastnit letního poháru pořádaného Cadizem Trofeo Carranza.

Následně se ke slovu dostal i Manu Vallejo, na kterém byla zřejmá spokojenost. „Valencia je jeden z nejvýznamnějších klubů ve Španělsku. Vím, že se mám ještě hodně co učit a je mi ctí, že mi příležitost k dalšímu růstu dává tak velký klub,“ řekl mladý Španěl. Zároveň však důrazně odmítl, že by přestup měl mít vliv na jeho další výkony v Cadizu: „O Valencii bych však chtěl začít hovořit až v červenci. Teď jsem šťastný tady a přemýšlím jen o Cadizu. Možná si ještě ani pořádně neuvědomuji, jaký krok dělám, a tak jsem v klidu. Možná se to změní v létě, kdy se přesunu do Valencie a vše si plně uvědomím. Zůstávám ale pořád stejný. Ti, kteří mě znají, vědí, že budu v Cadizu pokračovat v práci stejně jako dosud. Kdo si myslí, že podpisem přestupu do Valencie přestanu na hřišti bojovat, tak mě nezná dobře. Tady je můj domov, tady jsem fotbalově vyrostl a to se nezmění.“ Závěrem promluvil budoucí Netopýr o podpoře, které se mu dostává: „V týmu mám neuvěřitelné spoluhráče, kteří mají samozřejmě mnohem víc zkušeností, než já v jednadvaceti letech, a můžu se od nich dennodenně učit. Jsem v nejlepší možné společnosti. Trenér Cervera je za můj přestup šťastný a vidí to jako velkou příležitost pro mne. Já mu jsem naopak vděčný za příležitost, kterou mi dal v této sezóně. Když jsem podepsal Valencii, tak jsem si vzpomněl na všechny lidi, kteří mi jsou blízcí a kteří mi kdy pomohli. Rodiče a celá rodina, moje přítelkyně a mnoho dalších. Mít je nablízku mi hodně pomáhá.“

Manu Vallejo, celým jménem Manuel Javier Vallejo Galvan, prožívá přelomovou sezónu. Odchovanec Cadizu ještě v sezóně 2017/2018 nastupoval teprve za rezervu druholigového klubu, která působí až v Tercera Division. V létě 2018 tak o něho byl zájem především z klubů hrajících Segunda Division B. Vallejo se však přesunul hned o dvě úrovně výš, protože během předsezónní přípravy zaujal trenéra áčka Cadizu Alvara Cervera (hráče Valencie v letech 1992 až 1995), který si ho ponechal v kádru pro Segunda Division. A nejen to, Vallejo od začátku dostával příležitost v základní sestavě. Celkem v této sezóně odehrál za Cadiz 26 zápasů (24 v Segunda Division, 2 v Copa del Rey) a jen v pohárovém utkání proti Tenerife nastoupil jako náhradník. Během této zápasové porce nastřílel 6 gólů v Segunda Division a 2 góly v Copa del Rey. V systému 4-2-3-1 si v této sezóně vyzkoušel všechny ofenzivní posty, tedy hrotového útočníka, pravé křídlo i ofenzivního podhrotového záložníka, ale nejčastěji nastupoval na levém křídle.

  • Podle serveru ElDesmarque Valencia za Valleja zaplatí 5,5 milionu eur pevnou částku. Pak jsou tu možné bonusy, které mohou dosahovat až 3,5 milionu eur. Tato bonusová částka je však rozdělena na čtyři části, přičemž každá bude vyplacena poté, co hráč odehraje 25 ligových zápasů za Los Che. Pro vyplacení celé bonusové částky by tak Manu Vallejo musel za Valencii odehrát 100 utkání v Primera Division. Jeho cena by se tak potom vyšplhala na celkových 9 milionů eur.