La Liga po 33. kole

Naše tradiční ohlédnutí za odehranými ligovými koly bohužel v poslední době nejsou nijak veselá, neboť valencijští Netopýři si procházejí herní i výsledkovou krizí. Ve 33. kole dokonce prohráli doma, kde přitom dosud drželi dlouhou neporazitelnost. Podíváme se samozřejmě i na všechny ostatní zápasy odehraného kola a neopomineme zhodnotit, jak se projevily v tabulce La Ligy. Stejně jako se rychle blíží k závěru španělská ligová soutěž, tak je na tom stejně i naše tipovačka. Kdo je nyní nejblíže zisku cen? Dočtete se v našem článku, který tradičně zakončíme pohledem na program nadcházejícího ligového kola, které startuje již dnes.

Jak se hrálo ve 33. kole La Ligy

Hned na úvod 33. kola jsme se v úterý 30. června dočkali velmi gólového utkání. V zápase týmů z chvostu ligové tabulky přivítala Mallorca Celtu Vigo a s chutí si zastřílela. Pro Mallorcu se jednalo o velmi důležitý zápas, neboť je nejlépe postaveným týmem v sestupovém pásmu, zatímco Celta Vigo je posledním týmem nad sestupovým pásmem. Jedná se tedy o tabulkové sousedy, třebaže mezi nimi byla před zápasem značná osmibodová propast. Pokud chce tedy Mallorca pomýšlet na záchranu, tak potřebovala nutně vyhrát, no a to splnila ve velkém stylu. Rozhodující náskok si domácí vypracovali už v prvním poločase. Po čtvrthodině hry skóre otevřel Ante Budimir z penalty, za další čtvrthodinu se prosadil Juan Hernandez a ještě do přestávky skóroval i Alejandro Pozo. Na začátku druhé půle sice Iago Aspas z penalty snížil, ale Mallorca si zápas pohlídala. Na Aspasův gól vzápětí odpověděl svojí druhou trefou v utkání Ante Budimir a o pár minut později Salva Sevilla upravil na konečných 5:1.

Zatímco Mallorca na svém hřišti naději na záchranu přece jen trochu oživila, tak Leganes, které bylo po 32. kole v tabulce o bod za ostrovním celkem, se nic takového nepodařilo, třebaže hrálo rovněž doma. Madridský klub přivítal Sevillu a prohrál 0:3. V prvním poločase se dvakrát prosadil Oliver Torres a v závěru utkání pak podobu skóre dokonal Munir.

Ve šlágru 33. kola přivítala Barcelona Atletico Madrid. Zápas skončil remízou 2:2, a to se přitom ani jeden z týmů nedokázal prosadit ze hry. Důležitou postavou první půle byl útočník Atletica Diego Costa. Ten nejprve zaznamenal vlastní gól, čímž poslal Barcelonu do vedení, a následně selhal při exekuci pokutového kopu. Naštěstí pro něj a pro celé Atletico nechal rozhodčí penaltu opakovat. Míč si vzal tentokrát Saul a nemýlil se. Na začátku druhé půle Barceloně vrátil vedení Lionel Messi, který se rovněž prosadil z pokutového kopu. Penaltám však ještě stále nebyl ten večer na Camp Nou konec, neboť za nějaký čas dostalo další k dispozici Atletico. Saul se osvědčil při první penaltě madridského celku, takže dostal důvěru i tentokrát a opět vyrovnal. Barcelona tak v boji o titul znovu ztratila.

Ve středu 1. července se hned ve třech případech ze čtyř zrodilo hostující vítězství 2:0. Nejdříve takto uspěla Granada na hřišti Deportiva Alaves. V prvním poločase poslal hosty do vedení Antonin Cortes, na kterého krátce po poločasové přestávce navázal Roberto Soldado. Deportivo Alaves si tak připsalo již čtvrtou porážku v řadě.

To Valencia má prozatím jen tři zápasy bez bodového zisku v řadě. Po porážkách v Eibaru a Villarrealu totiž nedokázala bodovat ani v domácím prostředí Mestally v souboji 33. kola La Ligy proti Athleticu Bilbao. Valencia navíc potřetí v řadě nedokázala ani skórovat. Netopýrům nepomohla ani trenérská výměna, proti baskickým Lvům je prvně vedl Voro. Trenér Celades už tedy odešel, ale nepřesnosti a chyby ve hře Los Che bohužel zůstaly. Právě chyby hráčů Valencie vedly k oběma gólům Athleticu, za který se dvakrát prosadil Raul Garcia. Valencia tak prohrála 0:2 a po dlouhých sedmnácti utkáních tak skončila její domácí ligová série bez porážky. Report z tohoto utkání si můžete přečíst zde.

A do třetice přišlo vítězství hostí 2:0 v zápase Betisu Sevilla proti Villarrealu. Žlutá ponorka potvrdila, že je po koronapauze opravdu ve skvělé formě a domácí celek vyřídila víceméně už během první půle. Nedlouho po úvodním hvizdu poslal Villarreal do vedení Gerard Moreno z pokutového kopu a stejný hráč později náskok hostí navýšil. Když pak před poločasovou pauzou viděl dvě žluté karty v rychlém sledu domácí Fekir, tak už bylo celkem jasné, že už se Betis na pádnou odpověď nezmůže.

V posledním zápase středečního programu jsme se gólu nedočkali a Real Valladolid se tak s Levante rozešel smírně po remíze 0:0. Domácí přitom v úplném závěru zápasu dostali velkou příležitost urvat pro sebe všechny tři body, ale Enes Unal neproměnil pokutový kop.

Ve čtvrtek 2. července se odehrálo závěrečné trio zápasů 33. kola. V prvním přivítal Eibar Osasunu a prohrál 0:2, což už se opravdu jeví jako typický výsledek tohoto kola. Osasunu už během první desetiminutovky poslal do vedení Ruben Garcia a stejný hráč čtvrt hodiny před koncem utkání upravil skóre do konečné podoby.

K venkovnímu vítězství měl našlápnuto i Espanyol, který se na hřišti Realu Sociedad dostal v prvním poločase do vedení gólem Davida Lopeze. Baskický celek však určitě nechtěl prohrát popáté v řadě, no a v druhém poločase se mu výsledek nakonec podařilo otočit. O vyrovnání se nedlouho po poločasové pauze postaral Willian Jose a vítězný gól pak krátce před koncem utkání vstřelil Alexander Isak. Real Sociedad tak zvítězil 2:1.

Program 33. kola uzavřelo madridské derby mezi Realem Madrid a Getafe. Hostům se dlouho dařila sázka na jejich nepříjemnou a urputnou defenzívu, ale k bodovému zisku jim to nakonec nestačilo. Ve druhém poločase se totiž o vítězství Realu 1:0 postaral Sergio Ramos, který proměnil pokutový kop.

Ligová tabulka po 33. kole

České přísloví praví, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Přeneseme-li to na Valencii, tak můžeme říci, že se tak dlouho prohrává, až prostě k tomu propadu tabulkou musí dojít. Netopýři se několik kol drželi na 8. místě, no třetí porážka v řadě je poslala až na 10. místo. Před Los Che se dostal jejich poslední přemožitel Athletic Bilbao a taky Granada. Na příčky zajišťující Ligu mistrů už má Valencia obrovské jedenáctibodové manko a je potřeba se smířit s tím, že potřetí v řadě ji v milionářské soutěži neuvidíme. Zahraje si alespoň Evropskou ligu? No ani zde není situace nejpříznivější. Na první šestku momentálně Netopýři ztrácejí šest bodů.

Na čele ligové tabulky Real Madrid využil dalšího zaváhání Barcelony a třebaže to v utkání s Getafe neměl snadné, tak nakonec zvítězil a před katalanským gigantem už má v tabulce čtyřbodový náskok. Na třetím místě se drží Atletico Madrid s jedenáctibodovým odstupem za Barcelonou. Boj o bronzový stupínek však určitě nevzdala ani Sevilla, která ve 33. kole snížila svůj odstup na Atletico Madrid, momentálně je za ním jen o dva body.

Z poslední trojice týmů o záchranu ve 33. kole nejvíce zabojovala Mallorca, která rozdrtila Celtu Vigo, která je v tabulce posledním týmem mimo sestupové pásmo. Galicijský celek má ale i tak na poslední trojlístek slušný pětibodový náskok. Leganes a Espanyol prohráli a jejich naděje na udržení prvoligové příslušnosti jsou tak zas o něco nižší.

Nejlepší ligoví střelci po 33. kole

Na čele tabulky střelců zůstává Lionel Messi z Barcelony (22 gólů), který si ve 33. kole o gól polepšil. Karim Benzema z Realu Madrid (17 gólů) se sice neprosadil, ale na druhém místě zůstal. Na třetím místě se osamostatnil ve 33. kole dvougólový Gerard Moreno z Villarrealu (13 gólů). Luis Suarez z Barcelony (13 gólů) se nejlépe střílejícího Španěla neudržel, naopak se na něho dotáhli Iago Aspas z Celty Vigo (13 gólů), který se prosadil už ve čtvrtém utkání v řadě, a Raul Garcia z Athleticu Bilbao (13 gólů), který se ve 33. kole dvakrát prosadil proti Netopýrům. O dva góly si ve 33. kole polepšil i Ante Budimir z Mallorcy (12 gólů), který se tím dotáhl na Lucase Ocampose ze Sevilly (12 gólů). Následuje trio Lucas Perez z Deportiva Alaves (11 gólů), Roger Marti z Levante (11 gólů) a Jaime Mata z Getafe (11 gólů). O gól méně pak mají na kontě Angel z Getafe (10 gólů) a Joselu z Deportiva Alaves (10 gólů).

Vzhledem k tomu, že už tři zápasy v řadě Valencia nepoznala radost ze vstřeleného gólu, tak se nemůže nic měnit v pořadí jejích nejlepších ligových střelců. Nadále tak vede Maxi Gomez (9 gólů) s těsným náskokem před Dani Parejem (8 gólů). Dalšími nejgólovějšími Netopýry v La Lize jsou Kevin Gameiro (5 góly), Ferran Torres (4 góly) a Rodrigo Moreno (4 góly).

Tipovačka po 33. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde. Připomínáme, že se nyní zápasy La Ligy hrají každý den, a jednotlivá ligová kola tak následují rychle po sobě, například již dnes večer začíná jedním zápasem 34. kolo, takže si nezapomeňte natipovat. Stále je do konce sezóny ve hře ještě dost bodů.

Ve 33. kole se do tipovačky zapojilo 12 tipérů. Nejlépe si vedl Woyta (22 bodů), za nímž se těsně umístil Harakant (21 bodů). Nikdo další se již přes dvacetibodovou hranici nedostal. Třetím nejlepším tipérem 33. kola byl Rostis1001 (17 bodů), za nímž se umístilo trio netopier (15 bodů), Ingi (15 bodů) a Jaakkopn (15 bodů).

V celkovém pořadí znovu navýšil svůj náskok v čele Ingi (574 bodů), za nímž se na druhé místo protlačil netopier (562 bodů). Třetí místo uhájil Packo114 (560 bodů), neboť ruty (558 bodů) se propadl až na místo čtvrté. Nejlepší pětici pak nadále uzavírá mikita10sM (556 bodů). Ovšem na první pohled je vidět, že rozestupy mezi tipéry nejsou nijak veliké a během závěrečných pěti kol se může pořadí ještě všelijak přeskupit.

Program 34. kola La Ligy

Dnes, tedy v pátek 3. července, odstartuje 34. kolo La Ligy utkáním Atletica Madrid proti Mallorce (22:00). V sobotu 4. července se střetnou Celta Vigo s Betisem Sevilla (17:00), Real Valladolid s Deportivem Alaves (19:30) a Granada s Valencií (22:00). Největší porce zápasů 34. kola je na programu v neděli 5. července, kdy se Athletic Bilbao utká s Realem Madrid (14:00), Espanyol s Leganes (17:00), Osasuna s Getafe (19:30) a Villarreal s Barcelonou (22:00). V pondělí 6. července pak první kompletní červencové ligové kolo uzavřou zápasy Levante s Realem Sociedad (19:30) a Sevilly s Eibarem (22:00).