The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Krizová jednání byla dlouhá, ale bez výsledku, pokračování rozhovorů v úterý

Krizová jednání byla dlouhá, ale bez výsledku, pokračování rozhovorů v úterý


Dopoledne jsme vás informovali o krizi ve vedení valencijských Netopýrů a o plánované schůzce mezi prezidentem klubu Anilem Murthym a generálním ředitelem Mateu Alemanym. Schůzka proběhla, leč výsledku dosaženo nebylo a oba muži se sejdou znovu v úterý.

Krizi vyvolala pravděpodobně snaha vlastníka klubu Petera Lima o větší kontrolu nad přestupovou politikou Netopýrů, což klubový generální ředitel Mateu Alemany bral jako tak zásadní zásah do svých pravomocí, že začal uvažovat o rezignaci. Pokud by z klubu opravdu odešel, tak by ho pravděpodobně následoval i vedoucí technického sekretariátu Pablo Longoria. A pak je tu navazující otázka budoucnosti trenéra Marcelina Garcii Torala, který si spolupráci s duem Alemany a Longoria v rámci přestupové politiky klubu nemůže vynachválit a navíc generální ředitel byl velkým zastáncem trenéra v průběhu loňské sezóny, kdy po sérii špatných výsledků mělo být na spadnutí Marcelinovo odvolání. Je tedy možné, že by v případě Alemanyho odchodu skončil taky. Podrobněji jsme příčiny vzniklé krize rozebírali v našem ranním článku.

Objasnit budoucnost tří důležitých mužů měla dnešní schůzka prezidenta s generálním ředitelem. O hloubce krize hovoří i skutečnost, že Anil Murthy předčasně přerušil svůj pobyt v Singapuru, kde měl být až do neděle 4. srpna. Na valencijské letiště přiletěl dnes v poledne a následně se vydal do kanceláří klubu, kde již byli přítomni Alemany a Longoria. Během dne pak dorazil i trenér Marcelino. U budovy byly přítomny i desítky fanoušků podporujících Alemanyho, kteří naopak Murthyho na místě příliš přívětivě nepřivítali. Dnešní jednání trvala pět hodin, ale k žádné dohodě nedošlo. Situace je tak i nadále nejasná, což může být na jednu stranu i dobrá zpráva, že je třeba ještě naděje na řešení, které neublíží klubu. Protože odchod tří důležitých mužů v průběhu rozběhnutého přestupového období a krátce před startem nové sezóny by rozhodně nic dobrého nepřinesl.

Alemany se po dnešním jednání krátce zastavil i s přítomnými novináři a pohovořil o současné situaci: „Pozitivní je, že tu je dialog. Že se o věcech mluví a že se hledají řešení, když nastanou problémy. Ale je potřeba, aby to vedlo k řešení. Vždy jsem se viděl ve Valencii a chtěl jsem tu být, ale je potřeba najít to nejlepší řešení pro klub.“ V souvislosti s Alemanyho možným odchodem je často vzpomínána i možnost, že klub opustí rovněž trenér Marcelino. Co si o tom generální ředitel myslí? „Doufám, že neodejde. Doufám, že Marcelino v klubu zůstane,“ řekl Alemany.

K situaci se na sociálních sítích nevyjadřují pouze fanoušci, kteří stojí za Alemanym, ale ke krizi se vyjádřilo i několik bývalých hráčů, jako například Mario Alberto Kempes, Santiago Canizares či Hedwiges Maduro. I ti si přejí setrvání stávajícího generálního ředitele v klubu.