Další ostuda. Sociedad porazil Valencii 3:0

Hrůzostrašné výkony Valencie pokračují. Po ostudách s Getafe a Atalantou přišel nyní tříbrankový příděl, který znamená, že se Netopýři posunou v tabulce dále směrem dolů.

1. POLOČAS

Už v úvodu druhé minuty Valencia provětrala domácí obranu, a to nákopem za obrannou linii, kam si naběhl Gameiro, ale sám proti brankáři poslal míč těsně vedle branky. Jak ukázal televizní záběr, zřejmě by mu i tak byl gól kvůli těsnému ofsajdu anulován.

Na konci 12. minuty byli domácí úspěšnější. Jednoduchý nákop před malé vápno mezi tři obránce našel špatně hlídaného Merina, a ten hlavou do dolního rohu poslal Real Sociedad do vedení 1:0.

V 15. minutě navíc domácí dostali dost prostoru před vápnem Valencie, ale kroucená střela jen těsně minula Jaumeho branku.

Stejně tak v 16. minutě, kdy Isaac měl dost času a vyslal tvrdou střelu zpoza vápna po zemi, ale Jaume předvedl skvělý zákrok.

Valencia spoléhala na protiútoky, které se jí ale nedařily. Naopak ve 28. minutě měl pěknou šanci Isaac, k němuž propadl centr z rohového kopu, ale domácí borec přestřelil branku Netopýrů.

Na konci 31. minuty pěkně poslal po straně vápna míč Ferran do běhu Solerovi, ale Soler místo okamžité střely zaváhal, a tak jej obránce zbavil skluzem míče.

Na opačné straně ve 36. minutě zakončoval po „ťukesu“ se spoluhráči ve slibné pozici Januzaj, ale střela mu nesedla a skončila tak na tribuně.

Vyrovnání měl na kopačce ve 40. minutě Ferran, když z pravého okraje vápna přihrával před branku Čeryšev, ale ve slibné pozici trefil Ferran soupeře.

Domácí si však stihli do poločasové pauzy pojistit vedení. Centr z rohového kopu propadl a zadní tyč, kde jej volný Monreal uklidil do hostující branky. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

2. POLOČAS

Valencia začala poločas střídání, když Mangalu nahradil Hugo Guillamon. Jenže už ve 48. minutě to bylo 3:0. Hosté opět nechali soupeři místo před vápnem, a tak Januzaj napřáhl a trefil se přesně k tyči.

V 50. minutě pomohl k udržení skóre domácí brankář, a to když Parejo našel centrem z rohového kopu Wasse, jehož hlavička ztroskotala právě na strážci domácí branky.

Los Ché už neměli co ztratit, a tak se koncem 64. minuty objevil na hřišti Kangin Lee, jenž vystřídal Solera.

V 78. minutě našel Oyarzabal ve vápně Valencie Williana, jenž si zpracoval míč, ale jeho slabá následná střela skončila v rukavicích Jaumeho.

Valencia přivedla do hry dalšího útočníka. V 80. minutě byl stažen Ferran a na plac se podíval Sobrino.

V 90. minutě dostal přihrávku ve vápně hostí Oyarzabal, ale napálil míč pouze přímo na Jaumeho.

V nastaveném čase ještě domácí unikli dva na jednoho, ale domácí útočník nakonec zakončil pouze ledabyle přímo na Jaumeho, Zápas tak skončill "jen" 3:0

HODNOCENÍ HRÁČŮ

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Mangala 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
J. Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
STŘÍDAJÍCÍ:
Guillamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Kangin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)

• V minulém roce jsme po 25. kole byli na 9. místě. Potom se to zvedlo a povedl se závěr sezóny. Tak snad i letos ...

• V odpovědi na: Ingi

Ale minulú sezónu sme boli vo väčšine zápasoch lepším tímom, akurát sme pálili tutovky.

• Hlavně jsme minulou sezónu měli trenéra, který věděl co si může dovolit hrát s tím týmem co měl. Sice to občas bylo k nekoukáni, ale neslo to své ovoce a hlavně body.

• Teba ešte podotknúť i maródku *1*

• Za celou minulou sezónu jsme v lize inkasovali 35 gólů, s čímž nebyl Marcelino spokojen a chtěl se dostat někam na úroveň Atletica Madrid, které v té sezóně inkasovalo jen 29 gólů a mělo nejlepší obranu ligové sezóny 2018/2019. No bohužel v této sezóně naše obrana není pevnější, než v sezóně minulé, a bohužel není ani alespoň stejně pevná, jako byla v sezóně minulé. Je podstatně prostupnější. Již nyní Valencia inkasovala 37 ligových gólů, a to je před námi ještě celá třetina sezóny. Defenzivně se tak vracíme do dob před Marcelinem. V současnosti mají prostupnější defenzivu jen Betis, Mallorca a Espanyol. Nastejno s námi jsou Leganes a Eibar. V minulé sezóně jsme měli spolu s Getafe druhou nejpevnější defenzivu v lize.

Jo a mimochodem v minulé sezóně například Garay chyběl ze zdravotních důvodů zhruba čtvrtinu sezóny, no a přesto byla ta čísla naprosto odlišná od čísel letošních.